Asdfghjklş - misa amane - death note - geniş karakter tanıtımı - figurex anime tanıtımları

Karakter Bilgisi

Doğum Tarihi : 25 Aralık 1984

Ölüm Tarihi : 14 Şubat 2011

Boyu : 152

Kilo : 36

Kan grubu : AB

En sevdiği : Light Yagami

Nefret Ettiği : Light’ın Düşmanları

Temel Bilgiler

Mankenli ve oyunculuk yapan genç kız . Şinigami Rem’in verdiği Death Note ile ikinci Kira olur . Kira Light’a ilk görüşte aşık olur . Yardım edebilmek için birlikte haraket etmeye başlar .

Mesleği

Aslında dergilerde manken olarak popülerken Kira olayı sıralarında faliyet alanını genişletir. Film oyunculuğu konumunu kutlanarak operasyonu ve Kira’yı destekleyici eylemler bulunur . Rol yeteneği bir hayli üstün olsa gerek sık sık terfiler alır .

Karakteri

Tam da ergenlik çağında bir kız olduğu insana tüm ömrünü adayan tiplerdendir. Ama duygusallaştığı anlarda önünde kimsenin duramadığı olur. Hiç kimseye karşı duvar örmeden yaşadığı için niyeti öyle olmasa da farklı cinsi esir edecek ölçüde cazibeye sahiptir.

Kaderi

Şinigami sayesinde canından olmaktan kurtulan Misa .Sıradan bir kız olarak geri kalan yaşantısını  mutlu yaşardı . Fakat Kira ve Şinigami Rem, Misa’nın yaşamının büyük ölçüde değişmesine yol açar

Misa’dan Nameler

Çok Romatik ( Kitap 4 – Sayfa 40)

Gönül ilişkisi sonucu ölüm için ” romantik” diyerek hayranlık gösteren Misa’nın kendisinin de romantik olduğu söylenebilir.

Ben Dünyadan Çok Seni Tercih Ederim Light ( Kitap 4 Sayfa 112)

Sevgilisinin varlığını her şeyin önünde tutar . Kendisinin bu ölçüde önemsenmesi Light’ı mutlu etti mi bilinmez

Moççi ve Monçiççi ( Kitap 10 – Sayfa 72)

Kendinden yaşça büyük insanları bile hiç oralı olmadan lakap takarak çağırır. İnsan canlısı karakteri ona sanat dünyasında da kolaylık sağlamış olsa gerek

… İdam ( Kitap 11 Sayfa 82)

Hafif şaka yollu sölemiş olsa da , biraz da içinden öyle geçtiği kesin. Kıskançlık duyguları ile mücadele eden iki kadının kavgası korkutucudur.

Related Posts

Bir cevap yazın