Geçtiğimiz günlerde izleyicileri ve hayranlarıyla buluşan Star Wars‘ın 7. filmi The Force Awakens hem pozitif hem de negatif yorumlar alsa da, hepimizin içerisinde bulunan o Star Wars coşkusunu uyandırdı. Kimimiz Jedi Academy’i tekrardan yükleyip oynarken, kimimiz de The Force Unleashed‘i son vermeye koyuldu. The Force Awakens’ı seyretmek için pek çok arkadaşımın tüm filmlerini izlemeye çalıştığını ve Star Wars’a alışmaya başladığına tanık olurken, Cinefix’in bizzat kendi yaptığı retro oyun tadında Star Wars videosuyla karşılaştım.

Hem Mega Man hem de The Legend of Zelda’dan esintiler taşıyan bu video Star Wars özgün üçlemesini bizlere sunuyor. 5 dakika süren bu videoda özgün üçlemenin en mühim yerlerini izleyebiliyoruz. Özetle Cinefix, tüm bir üçlemeyi bizlere retro oyun tadında oldukça başarılı bir biçimde sunuyor. Videonun en güzel kısmı ise oyunların atmosferine uyumlu bir biçimde filmden karelerin canlandırılması.

Tatooine gezegeninin çölleri The Legend of Zelda‘nın haritalarına benzerken Empire Strikes Back filmin sahneleri de Mega Man’in tarzına fazlasıyla uymuş. Neyse, lafı pek uzatmadan sizlere bu eğlenceli videoyu sunuyoruz. Karşınızda, 8-bit Star Wars üçlemesi!

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın