Anime Tanıtımları, Anime

Sousei no Onmyouji Tanıtım ve İnceleme

Anime : Sousei no Onmyouji

Tür: Aksiyon,Fantezi, Shounen

Mangaka:  Yoshiaki Sukeno

Çıkış Tarihi: 6 Nisan 2016 – Yayınlanmakta

Bölüm sayısı:  20 (halen devam etmekte)

MyAnimelist Puanı: 7.07

Yazar Puanı: 8.3

 

KONUSU 

Dünya ile cehennem arasındaki duvarlar yıkılsaydı nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Büyük ihtimalle düşünmekle kalmamış hatta izlemişsinizdir. Evet “Sousei no Onmyouji” yenilikçi bir konuyla karşımıza çıkmıyor. Anime Kegareler ile insanların daha doğrusu Şeytan Kovucuları‘nın savaşını anlatıyor. Kegareler‘in yaşadıkları yer olan “Magano” ile yaşadığımız dünya arasında zaman zaman birleşmeler oluyor ve normal insanlar Magano‘ya çekilip orada Kegare yemeği oluyorlar. Şeytan Kovucular ise özel tılsımları sayesinde büyük güçler elde ederek hem Magano‘ya giriş yapabiliyorlar hem de Kegareleri arındırıyorlar(öldürüyorlar yani). Konusu çok sıradanmış gibi gözükse de karakterler ve yaşadıklarının anlatılışı gerçekten etkileyici (birkaç yerde gözlerimi sulandırmayı başardılar). Bu iki taraf arasında ki savaş gün geçtikçe daha zorlaşmaya başlamıştı. Çünkü Kegare sayıları neredeyse azalmazken ölen insanların sayısı gitgide azalmaya başlamıştı. Ortada bir kehanet dolaşmaktadır. Magano‘ya son verecek kişi olan Miko‘nun doğumu “Sousei no Onmyouji” olarak adlandırılan en güçlü erkek ve en güçlü kadın savaşçının, evlenip çocuk yapması ile olabilecektir. Bu ikiz yıldızlar ise Adashino, Benio ve Enmado, Rokuro.

KARAKTERLER 

Enmadou Rokuro :

 

Animemizin ana karakteri olan Rokuro elinden hiçbir şey gelmeyen beceriksiz ama oldukça güçlü erkek karakterimiz. Rokuro küçük yaşta Hiinatsuki Yurdu‘nda eğitim görmeye başlamış ve kısa zamanda yetenekleri ve gücü sayesinde arkadaşlarını geride bırakmıştır. Hayatındaki her şey çok güzel giderken yaşanan bir facia sonucunda tüm arkadaşları ölmüş ve Rokuro canavar ele sahip olmuştur. Bu olay sonrası oldukça sarsılan Rokuro , Şeytan Kovuculuğu‘nu bırakma kararı almış ve normal bir çocuk gibi hayatına devam etmektedir. Ancak bir gün Benio ile yolları kesişir ve hayatı tamamen değişmeye başlar.

 

Adashino  Benio :

 

Animenin ikinci ana karakteri olan Benio , bir dahi olarak görülmektedir. Gerek dövüşteki yetenekleri gerekse büyüdeki ustalığı onu küçük yaşında saygı duyulabilir bir konuma getirmiştir. Annesi ve babası şeytan kovucu olan Benio’nun en büyük amacı en güçlü Şeytan Kovucusu olmaktır. Annesi ve babası Kegare tarafından öldürüldükten sonra daha da içine kapanan Benio‘nun tek amacı Kegareler’i öldürmek oluştur.

 

Otomi Mayura :

 

Rokuro‘nun çocukluk arkadaşı olan Mayura , animede yan karakter olarak karşımıza çıkmaktadır (Çok tatlı olduğunda koymadım yazıya gerçekten önemli biri). Mayura , aslında Rokuro’yu seviyordur ama bunu dile getirme cesaretinde hiçbir zaman bulunamamıştır. Rokuro‘yu her zaman destekleyen Mayura‘yı gelecek bölümlerde ilginç şeyler beklemektedir.

 

Son sözler:

 • Animenin konusu sıkıcı ancak anlatılış şekli gerçekten güzel.
 • Karakterlerin çizimi gerçekten güzel özellikle Benio çok şeker duruyor kendini sevdiriyor.
 • Savaş sahneleri güzel doyurucu.
 • Seslendirmeler ve müzikler özellikle savaş sahnelerinde gaza getiriyor.
 • Karakterler yenilikçi değil klişe kaçabiliyor. Kız dahi en güçlü olarak gözüküyor ama çöp olarak gözüken erkek onu geride bırakıyor. Beni çok etkilemedi ama sizin hoşunuza gitmeyebilir
 • Süper hareketler başkalarına benzemiyor.
 • Uzun zamandır uzun soluklu anime isteğimi bastırdı. 50 bölüme kadar gidecek gibi duruyor.
 • Efsane olmaz ama keşke izlemeseydim de demezsiniz.
 • Mayura çok ŞEKER yaaa

About Hüseyin Özgür Şengelen

Evet anime izliyorum evet waifularım var her şey tamam ama bir sorun pişman mıyım? HAYIR... https://myanimelist.net/profile/Hoshanlee_94 izlediğim animeleri buradan görebilirsiniz.

3 thoughts on “Sousei no Onmyouji Tanıtım ve İnceleme

 1. Cheiamle10 dedi ki:

  İyi bi inceleme olmuş eline sağlık başlayacağım güzel gibi duruyor (allahım sonunda anime buldum 3 aydır izlicek anime bulamıyodum eskiden izlediğim animeleri bilmem kaç defa izlemiştim SONUNDA ANİME YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEY

 2. Bahar0591 dedi ki:

  İnceleme güzel olmuş 🙂 Elinize sağlık 🙂

 3. Alper Kara dedi ki:

  Temiz tanıtım diye buna derim. Karakterler ve olay çok temiz bir şekilde anlatılmış. Shounen özellikleri az yansımış sanırım animeye fakat izlenebilir bir anime olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın