Oyun Haberleri

Song of the Deep Oyunu Duyuruldu

Kısa bir zaman önce, Resistance serisinden tanıdığımız Insomniac Games aracılığıyla yepyeni bir oyununun duyurusunun yapılacağına işaret eden bir bilgi almıştık. Ufak bir tanıtım videosu ile gündeme gelen ve sualtında geçeceği belli olan oyun için resmi duyuru bugün geldi. Song of the Deep duyuruldu.

Song of the Deep Oyunu Duyuruldu

PlayStation 4, Xbox One ve PC için geliştirilmekte olan Song of the Deep, isminden de anlaşılacağı gibi sualtında geçen ve platform tarzı bir konsepte sahip olacak olan aksiyon ve macera oyunu olarak karşımıza çıkacak. Çıkış tarihi ise bu Yaz mevsimi olarak gösteriliyor. Genç bir kızın başından geçenlerin anlatıldığı hikayenin ilham kaynağı ise Insomniac Games stüdyosunun Baş Kreatif Yönetmeni Brian Hastings’in kızı olmuş.

Verilmek istenen kısa mesaj ise, kim olursan ol vazgeçmediğin zaman zorlukların üstesinden geliyor olacak gücünün olması. Bu bağlamda, hikayede yöneceğimiz Merryn adlı genç kızın babası, kızı tüm gece onu beklediği hâlde seyahatinden dönmüyor. O gece Merryn‘nin uykusunda gördüğü ve epeyce gerçekçi olan bir rüyaya göre babası denizin derinliklerinde kapana kısılıyor.

Bu rüya üzerine endişelenen Merryn, babasını kurtarmak için yola çıkmaya karar veriyor ve oyunumuz da böylelikle başlıyor. Oyun boyunca, külüstür bir denizaltı ile gezi yapacak ve kayan bir ekran üzerinde okyanusları araştıracak ve babamızı aramaya çalışacağız. Tabi bu esnada, denizdeki yepyeni yerlere ulaşabilmek ve yolumuza çıkacak düşmanları bertaraf edebilmek için denizaltımızı geliştirmek gibi imkânlarımız da olacak.

Related Posts

Bir cevap yazın