#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Six Paths Of Pain Karakter Tanıtımı

Bu yazımda sizlere tam ismi Six Paths of Pain yani Acının Altı Yolu olan Naruto animesinde oldukça uzun süre etrafa kök söktüren bu altılıyı tanıtacağım. O yüzden Naruto animesin de yeni olanlar için bolca spoiler olacaktır. Benden söylemesi.

 

Jiraiya‘nın eksi öğrencisi olan ve Madara‘nın Rinneganları‘na geçiçi süreli taşıyıcılık yapan Uzumaki Nagato‘nun yaşadığı travmalar ve en yakın dostunu kaybetmenin acısı ile ortaya çıkmış bir gruptur. Şimdi bu altının her birini size tanıtacağım.

1. Tendo (Tanrının Yolu)


Bu Pain, Nagato‘nun can dostu olan, Yahiko‘nun bedeninden yapılmıştır. Painler arasında en güçlüsüdür.

Görünür de Akatsuki‘nin lideridir. Nagato, Tendo‘yu eli ayağı olarak kullanmıştır. Tendo, Nagato‘nun yansımasıdır. Bir nevi görüşmeler de,konuşmalar da her daim Tendo en öndedir. Tendo basitçe, itip-çekme gücüne sahiptir. Etrafında ki her cismi, nesneyi, jutsuyu püskürte bilir, itebilir veya çekebilir. Yoğun odaklanmadan sonra koca bir köyü yok edebilecek bir itim alanı (Shinra tensei) ya da etrafındaki her şeyi merkez noktada toplayan bir çekim alanı (Chibaku tensei) yapabilir.

2. Shuradō (Şeytanın Yolu)

Bu Pain‘in 3 kafası ve 6 kolu vardır. Budizm‘de ki Öfke Tanrısı Ashura‘dan esinlenilmiştir. Bunun yanında vücudu metaldir. Roket saldırıları, güçlü çakra patlamaları ve bir çok yok edici silah ile donatılmıştır. Genelde ön saflarda dikkat dağıtma veya yok etme amacı ile kullanılır. Bedeni bir kuklacı ninjaya aittir.

3. Ningendo (İnsanın Yolu)

Bu Pain insanların zihinlerini okuyabilir veya ruhlarını söküp onları öldürebilir. Arka saflarda bilgi toplamak amacı ile kullanılır. Bedeni Saklı Şelale Köyü‘ne bağlı bir ninjaya aittir.

4. Chikushōdō (Hayvanın Yolu)


Bu Pain savaş alanına Rinnegan‘a bağlı birden fazla hayvan ve yaratık çağırabilir. Şuna kadar 8 farklı yaratık çağırmıştır. Bu Pain‘in bedeni Fuma Klanı‘na ait bir ninjaya aittir. Jiraiya tarafından yenilip Konaha‘lı ninjalar tarafından alıkonulduktan sonra Chikushōdō Ajisai isimli bir kadın ninjaya geçmiştir. Bu Pain‘inde görevi dikkat dağıtma ve yıkımdır.

5. Gakidō (Hayaletin Yolu)

Bu Pain her türlü Ninjutsu‘yu ve Çakra‘yı emebilir genelde savunmacı olarak kullanır. Yakın dövüş zayıf noktasıdır. Bu Pain‘in bedeni Saklı Çim Köyü’ne bağlı bir ninjaya aittir. Bu Pain‘in de görevi bilgi alma araştırmadır.

6. Jigokudō (Cehennemin Yolu)


Bu Pain çağırdığı Cehennemin Kralı ile her türlü ölüyü canlandırma gücüne sahiptir. Genelde en arkada durur ve olası bir Pain‘in yenilmesi sonucu onu tekrar hayata döndürür. İnsanların ruhlarını yargılayarak istediği bilgileri de elde edebilir. Bunun için kişiye dokunması yeterlidir. Bu Pain‘in görevi de yine bilgi almak ve sorgulamaktır.

 

 

 

“Bizimle karşılaştığında hiçbir taktik işine yaramaz”

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Shingeki No Kyojin 2. Sezon Tarihi Açıklandı!!

En Çok Beklenen 2017 Kış Animeleri Oylandı!!