Anime Tanıtımları, Anime

Şirin Samurayların Hikayesi : Chiruran: Nibun no Ichi

Merhaba arkadaşlar,

Bugün size samimi ve bir o kadar da eğlenceli sayılabilecek bir anime tanıtacağım Chiruran: Nibun no Ichi!. Komedi ve sevimlilik ögelerini barındıran serimiz çılgın karakterlerin komik günlük yaşantısını anlatan bir seri olarak dikkatimi çekmeyi başardı 🙂

 

Chiruran: Nibun no Ichi ile ilgili görsel sonucu

Tür: Aksiyon, Tarihi, Komedi

Tarih: 10/01/2017

Stüdyo: LandQ studios

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 2 dakika

Konu:

Güçlü, etkileyici ve şirin!
Tarihteki en rahat Shinsengumi geliyor!!
İşte Shinsengumi savaşçılarının rahat, günlük yaşamı.

Fragman:

https://youtu.be/TMprsmi5z5w

Karakterler

Tsubasa Yonaga-Souji Okita

Wataru Takagi-Kondou Isami

Ryohei Kimura-Saitou Hajime

Shota Aoi-Hanada Sanosuke

Tatsuhisa Suzuki-Hijikata Toshizou

Yuichiro Umehara-Nagakura Shinpachi

Yorum:

Animede ünlü samurayların günlük yaşantıları anlatılıyor ama bu samuraylar alışık olduğumuz samuraylardan farklılar. Karşınızda Chibi Samuraylar!. Bu samuraylar o kadar şirinler ki bir süre sonra samuray olduklarını unutuyorsunuz. Her bölümde farklı hikaye anlatılıyor ve her bölümü kocaman bir gülümsemeyle bitiriyorsunuz. Ayrıca Okita-sama’nın gücü ve karizmasına değinmeden geçemeyeceğim. Okita-sama çok sevimli ama bir o kadar da karizmatik 🙂 Hakuouki animesinde ciddi,savaşcı olarak gördüğümüz samuraylar bu animde karşınıza sevimli samuraylar olarak çıkıyor.

Chibi (şirin) animeye göre duygu yoğunluğu ve ifadeler hoşuma gitti. Ayrıca karakterin çizimleri gayet şirin ve iyi bence. İyi kısa anime son derece nadir bulunuyor. Bence Chiruran: Nibun no Ichi o nadir kısa animelerden. Ama 2 dakika nedir? Zaten anime kısa birde açılış ve kapanış müzikleriyle anime iyice kısalıyor. Bence kısa animelerden açılış ve kapanış müziği varsa kaldırılmalı. Çünkü animenin yarısı gidiyor.

Sonuç olarak, sevimli ve komik kısa anime arıyorsanız. Chiruran: Nibun no Ichi! tam size göre 🙂

Bir cevap yazın