in

Shounen Anime Önerileri 2 !!

Uzun zamandır anime önerileri kısmını biraz boş bıraktım. Hem vaktim olmuyor hemde yazılarım 250’ye yaklaştığından dolayı biraz sıkılmışlık var sanırım. O kadar çabalamama rağmen istediğim verimi alamıyorum. Yardımcı olmak isteyen yok. Biraz hevesimi kıran şeyler var yani 🙂 Bugün bir takpiçimiz benden Shounen Anime Önerileri yapmamı istedi. Daha az popüler olan serilerden oluşursa çok sevinirim dedi. Bende uzun zamandır el atmıyordum. Bir el atayım dedim 🙂 Bu arada unuttuklarım illa ki vardır. Yorum atın üçüncü listeye eklerim 🙂  Lafı uzatmıyorum ve listeme geçiyorum.

Daha önceki listeye ulaşmak için : Shounen Anime Önerileri 1

Shounen Animeleri İzlemek İçin: Anizm

Dragon Ball

Goku Son, yalnız başına ormanda yaşayan genç bir çocuktur. Yani, Bulma adlı bir kızın “Ejder Topları” adlı sihirli nesneleri aramaya başladığı zamana kadar. Ejder Topları‘nın yedisini topladığında istediği her dileğin gerçekleşeceğini öğrenen Bulma onları toplamayı ve mükemmel bir erkek arkadaşı dilemeyi umut ediyordur. Goku Ejder Topları‘ndan birisine sahip olduğunu öğrenen Bulma topu istese de, Goku‘nun onu reddetmesi üzerine bir teklifte bulunur. Eğer Ejder Topu‘nun gücünü ödünç verirse, çıktığı bu yolculukta Goku‘da ona katılabilecektir. Böylece ikilinin uzun seyahat hikayesi başlamış olur. Yalnız yola çıkmazlar. Yolda, yaklaşmakta olan Dünya Dövüş Sanatları Turnuvası için daha güçlü bir dövüş sanatçısı haline gelen Goku‘nun eğittiği eski Muten-Roshi ve cankurtaran Krillin‘le tanışırlar. Ancak, Ejder Topları‘nın hepsini toplamak isteyenler sadece eğlence ve oyun için değildir. Bu inanılmaz gücü isteyen kötü kişilerde vardır. Efsanevi iktidarı kötüye kullananlara engel olmak için, yeni güçlerini kullanarak çevrelerindeki insanlara yardım etmek için daha güçlü dövüşçüler olmaya çalışıyorlar.

Toriko

Gurme Çağına hoşgeldiniz, mutluluk sizin ne yediğinizle ölçülür. Hayatın güzel mutfağın etrafında döndüğü bir çağda insanlar, güzel bir yemeği cennet zevkine dönüştürme gücüne sahip özel malzemeleri tedarik etmek için elinden geleni yapacaktır. Bununla birlikte, bu lezzetli katkı maddeleri genellikle nadir bulunan güçlü canlılardan geldiğinden, onları toplamak için Gurme Avcıları çağrılır. Uluslararası Gurme Organizasyonu, bu dünyada en üst düzeyde güce sahiptir ve bileşenlerin dünya çapında dağılımını dengelemekten sorumludur. Bir gün, Şef Komatsu, var olduğu en ünlü Gurme Avcısı Toriko‘yu bulmak ve onu çok özel bir iş için kiralamak üzere görevde gönderilir. Bununla birlikte, Toriko‘nun becerisi ve inanılmaz tutkusu ile şaşkınlık içinde, basit bir misyon olarak başlayan şey yavaş yavaş derin bir dostluğa dönüşür. Full Meal Course yemeklerini yaratmayı düşleyen Gurme Hunter Toriko ve bir gün Master Chef olmak isteyen Şef Komatsu‘nun yeteneklerini birleştirin ve başarının reçetesi keşfedin.

Jojo’s Bizarre Advanture

1868 yılında ünlü ve zengin bir aileden gelen George Joestar kötü bir kaza geçirir. Kazayı fark eden  Dario Brando isimli adam arabayı ve kaza geçiren insanları yağmalamak isterken George Joester‘ın uyandığını fark eder ve kendisini onların kurtarıcısı gibi gösterir. Karısını o an kazada kaybeden George Joester , ancak bebeğini kurtarır ve kurtarıcısı olarak düşündüğü Dario Brando‘ya minnet borcunu ödemek istediğini söyler. Kazadan 12 yıl sonra ölümcül bir hastalığa yakalanan Dario Brando oğlu Dio Brando‘ya ölmek üzereyken bir mektup verir ve ona George Joester‘ı bulmasını söyler. Babası öldükten sonra yaşadığı fakir hayatı ve mahalleyi beğenmeyen Dio Joester , mektupta yazan adamı bulmaya karar verir. Kurtarıcısı olarak düşündüğü adamın oğlunu memnuniyetle kabul eden George Joester‘ın aynı yaşta ki oğlu Jonathan Joester‘dan daha fazla şefkat göstererek Dio Brando‘yu bağrına basar. Ancak kendisinin sefil bir hayata ve berbat bir babaya sahip olduğunu, Jonathan Joester‘ın ise zengin ve rahat bir hayata sahip olduğunu düşünmeye başlayan Dio, kıskançlığına yenik düşer ve hayatı Jonathan‘a ya da babasının onu çağırma şekliyle Jojo‘ya zindan etmeye başlar. Yıllar Dio‘nun Jojo‘ya eziyet etmesi ile devam ederken ikisi de büyür ve üniversite çağına gelirler. Zamanla Dio, dost gibi davranmaya başlasa da aslında içten içe kini gittikçe büyümüştür. Aynı zamanda George Joester‘ı öldürmeye çalışan Dio, onu gün be gün zehirlemektedir. Bunu fark eden Jojo, Dio‘nun planlarını ortaya çıkartır ve babasına ilaç bulmak için yola koyulur. Planlarının gün yüzüne çıkmasından sonra telaşa kapılan Dio, evde yıllardır duvarda asılı duran bir maskenin gizemli gücünü fark eder. İnsan kanıyla beslenen maske , takan kişiyi vampire çevirip, ölümsüzlük ve çeşitli güçler bahşetmektedir. Bu dakikadan sonra Dio,vampirler ve Jojo Nesliarasında yıllarca sürecek bir savaş baş gösterecektir.

Yu Gi Oh !

Yugi Mutou‘nun büyükbabası, ona kimsenin çözemeyeceği eski bir Mısır Yap-Bozu hediye eder ama Yugi parçaları bir araya getirince, hayatı sonsuza kadar değişir. Yap-Boz, Yugi‘ye geçmişte kalan bir ruh verir ve ikisi birlikte çalışınca daha güçlü ve kendine daha çok güvenen bir düellocu ortaya çıkar. Kısa süre sonra, Düello Canavarları adlı kart oyununun gizemli yaratıcısı Pegasus J. Crawford, Yugi‘nin büyükbabasını kaçırır ve Yuugi, Pegasus‘un düzenlediği Düello Canavarları turnuvasına katılmak zorunda kalır. Şimdi Yugi, turnuva boyunca düellolar yapmalı ve büyükbabasını kurtarabilmek için Pegasus‘u da yenmelidir.

Ushio To Tora

Ushio Aotsuki annesini küçük yaşta kaybetmiş, babası Budist rahibi olan, sıradan bir orta okul öğrencisidir. Her gün babasının Youkai‘ler hakkında anlattığı hikayeleri dinler ama pek de inanmaz. Babasının anlattığı en meşhur hikaye atalarının çok güçlü bir Youkai‘i kutsal mızrakla yakalayıp 500 yıldır yaşadıkları tapınağın altına mühürleme hikayesidir. Bütün bunların safsatadan ibaret olduğunu düşünen Ushio, babasının iş nedeniyle evden ayrılmasından sonra evin eski deposunda bir geçit bulunca bambaşka ile dünya ile tanışmıştır. Geçidin kapılarını açan Ushio orada kendisine mızrak saplı , kaplana benzeyen bir yaratıkla karşılaşır. Oradan hemen uzaklaşan Ushio, yaratıkla karşılaştıktan sonra etrafında ruhani yaratıklar görmeye başlar. Hatta yaratıklar Ushio‘ya saldırmaya başlamıştır. Başı belaya giren Ushio yer altındaki yaratıkla onu serbest kılma karşılığında kendisine yardım etmesi için anlaşır. Yaratığı serbest bırakır ve kurtulur. Fakat bu yaratık sürekli insanları yemekten bahsetmektedir. Yaratığın mızraktan çok korktuğunu fark eden Ushio onu gözünün önünden kaybetmemeye karar verir. Böylece sürekli kavga eden bu ikilinin maceraları başlamış olur.

Busou Renkin

busou renkin ile ilgili görsel sonucu

Kazuki Mutou okuldan çıkarken, eskiden beri perili olduğu söylenen eski fabrikanın orada bir ışık görür. Işığı merak ederek takibe başlayan Mutou, fabrikanın içinde bir canavarın genç bir kıza saldırmak üzere olduğunu görür. Kızı kurtarmak için öne atılır fakat canavar onu, kalbini parçalayarak öldürür. Kısa bir süre sonra gözlerini açan Mutou her şeyin rüya olduğunu düşünse de fabrikada kurtarmaya çalıştığı kız olan Tsumura Tokiko ile karşılaşır ve aslında öldüğünü ve Tokiko‘nun ona verdiği Kakugane sayesinde hayata geri döndüğünü öğrenir.Kakugane yaşam ile birlikte simya yeteneğini de getirmiştir. Tokiko‘nun Homonculusyaratıklarıyla savaşan bir savaşçı olduğunu öğrenen ve Homonculuslar ile savaşma gücü olan simyayı elde eden Mutou, artık Tokiko ile birlikte mücadele etmeye başlayacaktır.

Shijou Saikyou no Deshi Kenichi

 

15 yaşındaki Shirahama Kenichi, averajın da altında, okul hayatı boyunca sürekli tartaklanmış, zayıf ve korkak biridir. Bir gün, okula giderken tanıştığı Furinji Miu, Kenichi’nin hayatını tamamen değiştirir. Miu, güçlü olmak isteyen Kenichi’yi, Ryouzanpaku adlı garip bir dojoya çalışması için yollar. Burada farklı dövüş sanatlarında uzmanlaşmış ustalarla karşılaşan Kenichi, Miu’nun aslında bu dojoda yaşadığını öğrenince kesin olarak katılmaya karar verir. Zorlu bir eğitime başlayan Kenichi, Miu’dan öğrendiği teknikle okulun karate kulübünün güçlü öğrencilerinden birini yenince başkalarının da dikkatini çeker. Kenichi, istemeden de olsa içinden çıkamayacağı bir yola girmiştir.

Magi: The Labyrinth of Magic

Ali Baba, bulunduğu şehirdeki Amon adındaki kuleyi ele geçirip zengin olmanın peşindedir. Lakin büyü ile yaratılan ve cinlerin koruması altındaki kuleleri ele geçirmek hiç kolay değildir. Kuleye bir giren bir daha çıkamamaktadır ve bu yüzden Ali Baba pek cesaret edememektedir. Günün birinde karşısına Aladdin adında genç bir çocuk çıkıverir. Üstelik bu sevimli çocuk büyü kullanabilmektedir ve Ugo adındaki bir cine de sahiptir. Aladdin, Ali Baba ile arkadaş olur ve kulenin varlığını, içindeki cini öğrenir. Aladdin başka bir cinle karşılaşmak, daha doğrusu Ugo için karşılaşmak isteyince Ali Baba’ya beraber kuleye girmeyi teklif eder. Fakat şehrin Şeyhi Jamil ve köle savaşçıları da peşlerinden kuleye girer. Zorluklarla geçen yolculukta bir tek Ali Baba, Aladdin ve Jamil’in kölelerinden birisi olan Morgiana hayatta kalır ve en önemlisi, Aladdin kendisinin bir Magi olduğu öğrenir. Bundan sonrasında da Aladdin’i, Ali Baba’ya ve Morgiana’yı çok daha büyük ve tehlikeli maceralar beklemektedir.

Beelzebub

İblislerin kralı, oğlu Prens Beelzebub‘u, dünyaya yollar. Ancak dünyayı yıkacak ve dengeyi yok edecek bu prens, halen bir bebektir. Diğer taraftan lisede okuyan bir serseri olan Tatsumi Oga, şartlar gereği, kendini bir anda Beelzebub adlı bu bebeğin bakıcısı olarak bulur. Bebeğin asıl bakıcısı olan Hilda, durumu Tatsumi‘ye anlatır ancak saf kötüye ve çok güçlü kişilere bağlanan Beelzebub‘u, Tatsumi‘den ayıramaz. Dünyanın sonunu getirecek Beelzebub‘a bakmak zorunda Tatsumi, yanından bir dakika bile ayıramadığı bu ufaklıkla ne yapacaktır ?

Ansatsu Kyoushitsu

3-E sınıfının öğrencilerinin bir görevi var o da mezuniyetten önce öğretmenleri öldürmek. Öğretmen çoktan ayı yok etti ve eğer bir yıl içinde öldürülemezse dünyayı yok edeceğinin sözünü verdi. Ama sınıfa uymayan 20 mach hızına sahip dokungaçlı canavar nasıl ölecek ve onlardan kim en iyi öğretmen olacak?

Kingdom

Savaşların ve krallık mücadelelerinin olduğu dönemde eski Çin’de, anne ve babalarını savaşta kaybetmiş Shin ve Hyou adında iki çocuk yaşamaktadır. Hayatlarına köle olarak devam eden bu iki çocuğun en büyük hayali kölelikten kurtularak büyük bir general olmaktır.Bir gün bu iki çocuğu gören devlet büyüklerinden Shou Bunkun, Hyou‘yu kraliyet sarayında yetiştirmek üzere yanına alır. Shin ise hayatına yalnız devam etmeye başlar.Yakın zamanda Çin Kralı‘nın kardeşi tarafından bir isyan başlatılır ve Hyou yaralı kurtularak Shin‘in yanına döner. Shin‘e bir köy haritası vererek oraya gitmesini ister ve hayatını kaybeder.Şok içinde haritadaki yere giden Shin, vardığında Hyou‘ya birebir benzeyen biriyle karşılaşır. Bu Çin Kralı Ei Sei‘dir. Hyou aslında Çin Kralı’nı korumak için kullanılmıştır.

One Punch Man

Bu seri cansız duruşu, kel kafası ve de hiç de etkileyici olmayıp her tarafından sıradanlık fışkıran Saitama adındaki genç hakkında. Ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. İşin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! Asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor. Ne zaman umut vaad edebilecek bir rakip ortaya çıksa tek yumrukla amele sümüğü gibi yere yapıştırıyor. Acaba Saitama sonunda kendisine meydan okuyabilecek kötü birisini bulabilecek midir? Meydan okumak için yeni kötüler ararken ki Saitama‘nın kolay ve komik zaferlerini sakın ola kaçırmayın!

Bakuman

Mashiro‘nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Artık bir ortaokul son sınıf öğrencisi olan Mashiro, piyasanın zorluklarını ve inceliklerini dinlediği amcasından sonra, aklından mangaka olmak ile ilgili bütün düşünceleri silmiş ve iyi bir okul bitirebilmeye odaklanmıştır ancak çok başarılı çizimleri vardır. Bir yandan da sınıflarındaki Azuki‘den hoşlanmaktadır. Aynı sınıftaki bir diğer öğrenci Takagi ise aslında sınıfının en zekilerinden olmasına rağmen hikayeler yazmayı seven, dışa dönük karakterli bir gençtir. Aslında Takagi kendi hikayelerini manga formatında çizebilecek bir ortak aramaktadır. Bir gün not defterini okulda unutan Mashiro, defteri geri almak için okula geri döndüğü sırada Takagi‘ye rastlar. Takagi, Mashiro‘nun defterindeki çizimini görmüştür ve hemen kendisine ortaklık teklif eder. Mashiro ise bu teklifi geri çevirir. Ancak Mashiro‘nun bilmediği bir şey vardır: Sevimli ve utangaç Azuki, bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir ve çoktan bir prodüksiyon şirketi kendisiyle ilgilenmektedir. Böylece Takagi ufak bir oyun oynar. Gece yarısı Mashiro‘yu da alarak Azuki‘nin kapısına giderler. Azuki‘nin hayalini duyan Mashiro, kendini tutamayarak Takagi ile birlikte resimlerini kendisinin çizeceği bir manga yazacaklarını söyleyiverir. Bu manga animeye uyarlandığında ise seslendirmesini Azuki‘nin yapmasını ister. Buna çok sevinen Azuki hemen kabul eder ancak Mashiro‘nun bir isteği daha vardır: İkisinin de hayalleri gerçekleştiği zaman evlenmek ister. Azuki ise beklenmedik şekilde buna da evet der. Mashiro‘nun böylece artık manga çizmek için bir nedeni vardır. Şimdi sandıklarından daha yakın olan iki kafadar, Japonya‘da bir mangaka olma yolundaki ilk adımlarını atacaklardır.

Neon Genesis Evangelion

Yıl 2015, dünya büyük bir nükleer felaketten sonra toparlanmaya çalışmakta. Fakat Birleşmiş Milletler’e bağlı gizli ve özel bir organizasyon olan NERV‘ün başka hedefleri var. Kadim metinlerde anlatılmış olan ‘Angel’ların dünyaya gelişine hazırlanıyorlar. NERV‘ün başkanı Gendo Ikari, yıllardır ayrı yaşadığı 14 yaşındaki oğlu Shinji‘yi aniden Tokyo-3 şehrine çağırır. Niye çağırıldığını anlayamayan Shinji, Tokyo-3‘e gelir gelmez şehre saldırmakta olan devasa bir Angel ve ardından NERV‘in merkez üssünde babası ile karşılaşır. Shinji daha bunların şokunu üstünden atamadan, Gendo Ikari oğluna, Shinji‘in hayatında ilk kez gördüğü dev ve korkutucu bir Mecha‘ya girip üsse saldıran Angel‘la savaşmasını emreder. Shinji başta reddetse bile, bunu yapmaya zorunlu kalacak ve hayatı asla eskisi gibi olmayacaktır.

Kami nomi zo Shiru Sekai

Keima Katsuragi okulunda herkesin asosyal dediği tam bir oyun manyağıdır. Bunun yanında internette ve oyun dünyasında da “Fetih Tanrısı” olarak bilinmektedir. Flört oyunlarında bütün kız karakterleri tavlayabilmektedir. Ayrıca, oyun dünyasını da gerçek dünyanın üstünde tutan biridir. Bir gün kızları “yakalamak” ile ilgili bir anlaşma maili alır ve bunu bir düello daveti olarak düşünüp hiç düşünmeden kabul eder. Hemen ardından Elsee adında bir şeytan kız anlaşma gereği ortaya çıkar ve ondan başıboş ruhları avlamasına yardım etmesini ister. Katsuragi bunu geri çevirse de, eğer anlaşmaya karşı gelirlerse ikisinin de kafalarının kesileceğini söyler şeytan kız.

Gin no Saji

Ailesinden ayrı yaşamayı isteyen Yugo Hachiken, yatılı olan Oezo Tarım Lisesi‘ne kaydolur. Hangi okula girerse girsin çalışkanlığı ile hiçbir yerde sorun yaşamayacağını düşünen Yugo yanılıyordur. Şehirde büyümüş biri olan Yugo, bu zorlu tarım hayatıyla acaba nasıl başa çıkacaktır?

Claymore

İnsanları avlayan ve onların arasında kılık değiştirerek yaşayan Yoma adlı canavarların olduğu bir dünyada, insanlığın tek umudu Claymorelar olarak bilinen yeni bir savaşçı türüdür. Claymorelar; gümüş rengi gözleri olan ve gizemli bir organizasyon tarafından bu yaratıkları yok etmek için yarı-canavara dönüştürülmüş kızlardır. Ama bu doğaüstü güçlerini bir Claymore ne kadar kullanırsa, insan yanını sonsuza kadar kaybetmeye de o kadar yaklaşır.

Nanatsu no Taizai

Bazılarının hala canlı olduklarını iddia etmelerine rağmen Yedi Ölümcül Günah, İngiltere Krallığı‘nı devirme komploları kurup, Kutsal Şövalyeler tarafından köklerinin kazındığı söylenen bir grup şeytani şövalyelerdir. 10 yıl sonra da Kutsal Şövalyeler hükümete darbe düzenlemiş, krala suikast yapmış ve krallığın yeni zalim hükümdarları olmuşlardır. Kralın tek kızı olan Elizabeth de Yedi Ölümcül Günah‘ı bulup krallığı geri almak için onlardan yardım temin etmek amacıyla bir yolculuğa çıkmıştır.

Shaman King

Ruhları ve hayaletleri görebilen ve onlarla iletişim kurabilen Shaman Yoh Asakura, 500 senede bir yapılan“Shaman Fight” yarışma katılmak için Tokyo‘ya gelir. “Shaman Fight” ı kazanan yarışmacı “Shaman King” olacaktır. “Shaman King” ile evlenmek isteyen Yoh‘un nişanlısı Anna ve yeni edindiği arkadaşları, Yoh‘u yarışma dışı bırakmak isteyen bir aileye karşı mücadele etmeye çalışacaklardır.

Zetsuen No Tempest

Mahiro Fuwa‘nın ailesi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro ailesinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. “Kusaribe” adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Mahiro Fuwa‘nın ailesi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro ailesinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. “Kusaribe” adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Hakase, irtibat kurabileceği birini ararken bir şekilde Mahiro‘yu bulur ve ikisi bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mahiro, Hakase‘nin düşmanları tarafından uyandırılmak istenen ve tüm dünyaya kaos getirecek “Zetsuen Ağacı‘nı” durduracaktır. Bunun karşılığında Hakase, Mahiro‘nun ailesini öldüren katili bulmasına yardım edecektir.

Phi Brain : Kami no Puzzle

“Root Academy” adındaki özel bir okula giden ve bulmaca çözmeyi çok seven Kaito, sıra dışı zeka seviyesi sayesinde “Phi Brain”e aday gösterilmiştir. Bir gün arkadaşı Nonoha ile birlikte okulun yakınlarındaki harabelerde bulunan “çözülemez bulmaca”nın başına otururlar. Kaito‘ya öğrenci birliği başkanı tarafından verilen cihaz onlara yol gösterecektir.

Not : Konusunu yazmaya üşendiğim animeler için Anizm Tv’ye teşekkürler 🙂

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

45 points
Upvote Downvote

Total votes: 15

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 33.333333%

Downvotes: 10

Downvotes percentage: 66.666667%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Loading…

Blade of The Immortal Mangasının Live-Action Filmi Çıkıyor!

Haikyu!! İçin İki Film Duyruldu!!