Uzun zamandır anime önerileri kısmını biraz boş bıraktım. Hem vaktim olmuyor hemde yazılarım 250’ye yaklaştığından dolayı biraz sıkılmışlık var sanırım. O kadar çabalamama rağmen istediğim verimi alamıyorum. Yardımcı olmak isteyen yok. Biraz hevesimi kıran şeyler var yani 🙂 Bugün bir takpiçimiz benden Shounen Anime Önerileri yapmamı istedi. Daha az popüler olan serilerden oluşursa çok sevinirim dedi. Bende uzun zamandır el atmıyordum. Bir el atayım dedim 🙂 Bu arada unuttuklarım illa ki vardır. Yorum atın üçüncü listeye eklerim 🙂  Lafı uzatmıyorum ve listeme geçiyorum.

Daha önceki listeye ulaşmak için : Shounen Anime Önerileri 1

Shounen Animeleri İzlemek İçin: Anizm

Dragon Ball

wp1835063 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Goku Son, yalnız başına ormanda yaşayan genç bir çocuktur. Yani, Bulma adlı bir kızın “Ejder Topları” adlı sihirli nesneleri aramaya başladığı zamana kadar. Ejder Topları‘nın yedisini topladığında istediği her dileğin gerçekleşeceğini öğrenen Bulma onları toplamayı ve mükemmel bir erkek arkadaşı dilemeyi umut ediyordur. Goku Ejder Topları‘ndan birisine sahip olduğunu öğrenen Bulma topu istese de, Goku‘nun onu reddetmesi üzerine bir teklifte bulunur. Eğer Ejder Topu‘nun gücünü ödünç verirse, çıktığı bu yolculukta Goku‘da ona katılabilecektir. Böylece ikilinin uzun seyahat hikayesi başlamış olur. Yalnız yola çıkmazlar. Yolda, yaklaşmakta olan Dünya Dövüş Sanatları Turnuvası için daha güçlü bir dövüş sanatçısı haline gelen Goku‘nun eğittiği eski Muten-Roshi ve cankurtaran Krillin‘le tanışırlar. Ancak, Ejder Topları‘nın hepsini toplamak isteyenler sadece eğlence ve oyun için değildir. Bu inanılmaz gücü isteyen kötü kişilerde vardır. Efsanevi iktidarı kötüye kullananlara engel olmak için, yeni güçlerini kullanarak çevrelerindeki insanlara yardım etmek için daha güçlü dövüşçüler olmaya çalışıyorlar.

Toriko

506335 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Gurme Çağına hoşgeldiniz, mutluluk sizin ne yediğinizle ölçülür. Hayatın güzel mutfağın etrafında döndüğü bir çağda insanlar, güzel bir yemeği cennet zevkine dönüştürme gücüne sahip özel malzemeleri tedarik etmek için elinden geleni yapacaktır. Bununla birlikte, bu lezzetli katkı maddeleri genellikle nadir bulunan güçlü canlılardan geldiğinden, onları toplamak için Gurme Avcıları çağrılır. Uluslararası Gurme Organizasyonu, bu dünyada en üst düzeyde güce sahiptir ve bileşenlerin dünya çapında dağılımını dengelemekten sorumludur. Bir gün, Şef Komatsu, var olduğu en ünlü Gurme Avcısı Toriko‘yu bulmak ve onu çok özel bir iş için kiralamak üzere görevde gönderilir. Bununla birlikte, Toriko‘nun becerisi ve inanılmaz tutkusu ile şaşkınlık içinde, basit bir misyon olarak başlayan şey yavaş yavaş derin bir dostluğa dönüşür. Full Meal Course yemeklerini yaratmayı düşleyen Gurme Hunter Toriko ve bir gün Master Chef olmak isteyen Şef Komatsu‘nun yeteneklerini birleştirin ve başarının reçetesi keşfedin.

Jojo’s Bizarre Advanture

jojo s bizarre adventure wallpaper ver 2 by franky4fingersx2 d6z3r8p - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

1868 yılında ünlü ve zengin bir aileden gelen George Joestar kötü bir kaza geçirir. Kazayı fark eden  Dario Brando isimli adam arabayı ve kaza geçiren insanları yağmalamak isterken George Joester‘ın uyandığını fark eder ve kendisini onların kurtarıcısı gibi gösterir. Karısını o an kazada kaybeden George Joester , ancak bebeğini kurtarır ve kurtarıcısı olarak düşündüğü Dario Brando‘ya minnet borcunu ödemek istediğini söyler. Kazadan 12 yıl sonra ölümcül bir hastalığa yakalanan Dario Brando oğlu Dio Brando‘ya ölmek üzereyken bir mektup verir ve ona George Joester‘ı bulmasını söyler. Babası öldükten sonra yaşadığı fakir hayatı ve mahalleyi beğenmeyen Dio Joester , mektupta yazan adamı bulmaya karar verir. Kurtarıcısı olarak düşündüğü adamın oğlunu memnuniyetle kabul eden George Joester‘ın aynı yaşta ki oğlu Jonathan Joester‘dan daha fazla şefkat göstererek Dio Brando‘yu bağrına basar. Ancak kendisinin sefil bir hayata ve berbat bir babaya sahip olduğunu, Jonathan Joester‘ın ise zengin ve rahat bir hayata sahip olduğunu düşünmeye başlayan Dio, kıskançlığına yenik düşer ve hayatı Jonathan‘a ya da babasının onu çağırma şekliyle Jojo‘ya zindan etmeye başlar. Yıllar Dio‘nun Jojo‘ya eziyet etmesi ile devam ederken ikisi de büyür ve üniversite çağına gelirler. Zamanla Dio, dost gibi davranmaya başlasa da aslında içten içe kini gittikçe büyümüştür. Aynı zamanda George Joester‘ı öldürmeye çalışan Dio, onu gün be gün zehirlemektedir. Bunu fark eden Jojo, Dio‘nun planlarını ortaya çıkartır ve babasına ilaç bulmak için yola koyulur. Planlarının gün yüzüne çıkmasından sonra telaşa kapılan Dio, evde yıllardır duvarda asılı duran bir maskenin gizemli gücünü fark eder. İnsan kanıyla beslenen maske , takan kişiyi vampire çevirip, ölümsüzlük ve çeşitli güçler bahşetmektedir. Bu dakikadan sonra Dio,vampirler ve Jojo Nesliarasında yıllarca sürecek bir savaş baş gösterecektir.

Yu Gi Oh !

f650bc52232195b6fc157464d48bfe2f - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Müttefikler genellikle zayıf ve zayıf olan birini hedefler – Yuugi Mutou gibi biri. Güzel çocukluk arkadaşı olan Anzu Mazaki her zaman onun korur, ama sonsuza kadar ona bağlı olamaz. Neredeyse her zaman onun sözlü müsabaka ortağı Hiroto Honda eşliğinde eşlik eden Katsuya Jonouchi, her zaman Yuugi’nin sıkıntılarına rağmen kötü bir insan gibi görünmüyor. Ama en önemlisi, Yuugi onu anlayan ve asla ona ihanet etmeyecek gerçek bir arkadaş ister. Yuugi, büyükbabasının oyun mağazasına getirilen eski bir Mısır eseri olan Millenium Puzzle’ı hazine gibi saklar.  Bulmacayı çözmenin kendisine olan arzusunu vereceğine inanarak, bulmacayı tamamlar, içindeki yeni bir kişiliği açığa çıkarır – “Oyunların Kralı” nın ruhu. Koyu, bükülmüş, güçlü ve güvenilir Yami Yuugi adlı yeni kişilik Yuugi’nin tam karşıtıdır. Ona karşı herhangi bir adaletsizlik üzerine Yami Yuugi, Yuugi’nin bedenini devraldı ve rakibi bir “Gölge Oyunu” na zorladı. Kazıklar, her kim kaybederse, kendi kalbi içerisinde yer alan karanlığın tadı olacaktır.

Ushio To Tora

2015 07 20 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Ushio Aotsuki annesini küçük yaşta kaybetmiş, babası Budist rahibi olan, sıradan bir orta okul öğrencisidir. Her gün babasının Youkai‘ler hakkında anlattığı hikayeleri dinler ama pek de inanmaz. Babasının anlattığı en meşhur hikaye atalarının çok güçlü bir Youkai‘i kutsal mızrakla yakalayıp 500 yıldır yaşadıkları tapınağın altına mühürleme hikayesidir. Bütün bunların safsatadan ibaret olduğunu düşünen Ushio, babasının iş nedeniyle evden ayrılmasından sonra evin eski deposunda bir geçit bulunca bambaşka ile dünya ile tanışmıştır. Geçidin kapılarını açan Ushio orada kendisine mızrak saplı , kaplana benzeyen bir yaratıkla karşılaşır. Oradan hemen uzaklaşan Ushio, yaratıkla karşılaştıktan sonra etrafında ruhani yaratıklar görmeye başlar. Hatta yaratıklar Ushio‘ya saldırmaya başlamıştır. Başı belaya giren Ushio yer altındaki yaratıkla onu serbest kılma karşılığında kendisine yardım etmesi için anlaşır. Yaratığı serbest bırakır ve kurtulur. Fakat bu yaratık sürekli insanları yemekten bahsetmektedir. Yaratığın mızraktan çok korktuğunu fark eden Ushio onu gözünün önünden kaybetmemeye karar verir. Böylece sürekli kavga eden bu ikilinin maceraları başlamış olur.

Busou Renkin

busou renkin ile ilgili görsel sonucu

Kazuki Mutou okuldan çıkarken, eskiden beri perili olduğu söylenen eski fabrikanın orada bir ışık görür. Işığı merak ederek takibe başlayan Mutou, fabrikanın içinde bir canavarın genç bir kıza saldırmak üzere olduğunu görür. Kızı kurtarmak için öne atılır fakat canavar onu, kalbini parçalayarak öldürür. Kısa bir süre sonra gözlerini açan Mutou her şeyin rüya olduğunu düşünse de fabrikada kurtarmaya çalıştığı kız olan Tsumura Tokiko ile karşılaşır ve aslında öldüğünü ve Tokiko‘nun ona verdiği Kakugane sayesinde hayata geri döndüğünü öğrenir.Kakugane yaşam ile birlikte simya yeteneğini de getirmiştir. Tokiko‘nun Homonculusyaratıklarıyla savaşan bir savaşçı olduğunu öğrenen ve Homonculuslar ile savaşma gücü olan simyayı elde eden Mutou, artık Tokiko ile birlikte mücadele etmeye başlayacaktır.

Shijou Saikyou no Deshi Kenichi

asdfghjkl 30 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

“Zayıf Bacaklar” Kenichi Shirahama zamanını kendi kendini geliştirme kitaplarını okumaya harcayarak geçirmekten ziyade harcar. Ancak, nihayet güçlü olmaya ve okulun karate kulübüne katılmaya cesaret edince, kulüpten kovulmak için zorbalık yapan bir üst sınıfta savaşmaya zorlanır. Gizemli yeni sınıf arkadaşı Miu Furinji’ye düşene kadar her şeyi vermek üzeredir. Bu zorlukla yüzleşmek için yaşadığı Dojo’da sıkı bir eğitimden geçiyor, Ryouzanpaku. Ustalar tarafından yapılan bazı başlangıç eğitimi onun üst sınıfını yenin etmesine izin verir, ancak onun dövüş becerisi onu suçluların güçlü çetesinin, Ragnarok’un dikkatine getirir. Sevdiği şeyleri korumak ve artan sıkıntılarla yüzleşmek için kararlı olmaya kararlı olmak için, dojo’nun yerleşik efendilerinin çeşitli dövüş sanatlarını öğrenmesi, Karate, Muay Thai, Ju Jitsu ve Çin Dövüş Sanatları’nı alması ve bunları kendi yaratması için birleştirmesi gerekir. mücadele tarzı!

Magi: The Labyrinth of Magic

MAGI%3A.The.Labyrinth.of.Magic.full.1487130 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Dünya etrafında dağılmış, içlerinde inanılmaz hazineleri saklayan birkaç tuhaf labirent var. “Zindanlar” olarak bilinen bu gizemli yerlerin, insanlara bir zindana rehberlik ederek imparatorluklarını inşa etmelerine yardımcı olan, nadir büyücülerden oluşan bir sınıf olan Magi’nin eseri olduğu söylenir. Labirentler üzerinde egemen olan doğaüstü varlıklar olan Djinns, başarılı fetihlerine muazzam güçlerine erişim hakkı tanıyor ve onları dünyayı yönetecek potansiyel kral adayları olarak seçiyor. Hayatı tecrit altına alarak, bir tür ve genç büyücü olan Aladdin, nihayet evini geride bırakarak dünyayı keşfetmeye isteklidir. Yolculuğuna sadece akıl hocası Ugo’nun eşlik etmesiyle başlar – Aladdin’in flütüyle çağırabileceği bir çıngırak. Ancak, Aladdin yakında yerel bir tüccarın tedarik arabasının imhasına neden olan cesur Alibaba Saluja ile arkadaş olur. Zararları karşılamak için Alibaba, dünyanın kaderini belirleyecek olan destansı bir maceraya ilk adımı atıp, en yakın zindanı ele geçirmeye çalıştıklarını ileri sürüyor.

Beelzebub

Beelzebub beelzebub 32320691 1280 720 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Ishiyama Lisesi, tamamen durgun olmayan şiddet ve kanunsuzluğun norm olduğu suçlular tarafından doldurulmuş bir okuldur. Ancak, evrensel olarak kabul edilmiş bir kural var: İlk yıl öğrencisi Tatiyaumi Oga, İşiyama’nın en kısır savaş uçağını geçmeyin. Bir gün Oga, nehirde yüzen bir adamla karşılaştığı zaman bir nehir yatağından geçer. Oga tarafından alındıktan sonra, adam Oga’nın sırtına sürünerek hemen ona bir bağ oluşturan bir bebeği ortaya çıkarmak için ortayı parçalara ayırır. Henüz bilmese de, bu bebek Kaiser de Emperana Beelzebub IV ya da kısaca “Bebek Beel”, yani Demon Lord’un oğlu! Yeraltının Lordu’nun yetkisini bulmaya yetmezmiş gibi, Oga da Begard’ın iblis hizmetçisi Hildegard tarafından karşılanır. Bebek Beel’i yükseltmeye çalışırlar – çocuk suçlular ve şeytani güçler tarafından kuşatılmış olsalar da, ikisi hayal edebileceklerinden daha fazla zorlanabilirler.

Ansatsu Kyoushitsu

1447946610 051b2e55cda6412f92d9a610a1a14c6d - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

3 E sınıfının şu andan itibaren önemli bir görevi var. Öğretmenlerini öldürebilmek. Eğer başarırlarsa dünyayı kurtarmış olacaklar. Peki bu ilginç yaratığı nasıl öldürecekler ?

Kingdom

- Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Çin’in Savaşan Devletler dönemi, toprakları 500 yıldır çürüten öfkeli bir ejderha, birçok krallığın yükseldiğini ve düştüğünü gördü ve gelecek krallar ve generallerin üstünlük için savaşmalarını sağladı. Sonunda, yedi güçlü devlet, sonsuz savaş döngüsünden doğdu. Qin krallığında, savaştan yetim kalan bir köle olan Xin Li, bir gün, Göklerin Büyük bir generali haline gelen gururlu rüyasını paylaşan dost köle ve en iyi arkadaşı Piao ile kuvvetlice eğitilir. Bununla birlikte, Piao, kralın bir rehinesi tarafından kraliyet sarayında çalışmaya başladığında, aniden ikiye ayrılmaya zorlandı. Şiddetli bir darbe başladıktan sonra Piao, Çin’in genç kralı olan Zheng Ying ile Piao’ya çarpıcı bir benzerlik taşıyan bir toplantıya götürecek olan bir misyonla Xin’e geri döndü. Krallık, Çin’in tarihinin büyük kanlı sayfalarına ilk adımlarını attığı sırada Xin’i takip ediyor. Tarihi Yedi Savaşan Devletler’in Büyük General’i olma yolundaki uzun yolculuğuna karşı kendi yolunu görmesi gerekir.

One Punch Man

- Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Ana karakterimiz Saitama, boş gezenin boş kalfasıdır. Bir türlü iş tutturamaz. Tutturduğunda ise barınamaz. Zaten bunu kimse de işe de almaz. Günün birinde aynı şekilde gezinirken bir canavarın bir çocuğu öldürmek üzere olduğunu görür ve buna kayıtsız kalamayarak canavar ile kapışıp canavarı öldürür. Bu noktadan sonra çocuklukta sürekli olmak istediği kahramanlık işine atılır. Bu uğurda çok çalışır. Her gün 100 mekik, 100 şınav, 100 çök-kalk, 10 km koşu,yazları ne kadar sıcak olursa olsun klima çalıştırmamak gibi türlü türlü eğitimlerin ardından, herkesi tekleyen en güçlü kahraman olur. Tabi bu uğurda kel de kalmıştır. Daha sonra bir gün yine kahramanlık yaparken Syborg Genos ile tanışır ve bundan sonra bu ikilinin maceraları başlar.

Bakuman

bakuman - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Mashiro‘nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Artık bir ortaokul son sınıf öğrencisi olan Mashiro, piyasanın zorluklarını ve inceliklerini dinlediği amcasından sonra, aklından mangaka olmak ile ilgili bütün düşünceleri silmiş ve iyi bir okul bitirebilmeye odaklanmıştır ancak çok başarılı çizimleri vardır. Bir yandan da sınıflarındaki Azuki‘den hoşlanmaktadır. Aynı sınıftaki bir diğer öğrenci Takagi ise aslında sınıfının en zekilerinden olmasına rağmen hikayeler yazmayı seven, dışa dönük karakterli bir gençtir. Aslında Takagi kendi hikayelerini manga formatında çizebilecek bir ortak aramaktadır. Bir gün not defterini okulda unutan Mashiro, defteri geri almak için okula geri döndüğü sırada Takagi‘ye rastlar. Takagi, Mashiro‘nun defterindeki çizimini görmüştür ve hemen kendisine ortaklık teklif eder. Mashiro ise bu teklifi geri çevirir. Ancak Mashiro‘nun bilmediği bir şey vardır: Sevimli ve utangaç Azuki, bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir ve çoktan bir prodüksiyon şirketi kendisiyle ilgilenmektedir. Böylece Takagi ufak bir oyun oynar. Gece yarısı Mashiro‘yu da alarak Azuki‘nin kapısına giderler. Azuki‘nin hayalini duyan Mashiro, kendini tutamayarak Takagi ile birlikte resimlerini kendisinin çizeceği bir manga yazacaklarını söyleyiverir. Bu manga animeye uyarlandığında ise seslendirmesini Azuki‘nin yapmasını ister. Buna çok sevinen Azuki hemen kabul eder ancak Mashiro‘nun bir isteği daha vardır: İkisinin de hayalleri gerçekleştiği zaman evlenmek ister. Azuki ise beklenmedik şekilde buna da evet der. Mashiro‘nun böylece artık manga çizmek için bir nedeni vardır. Şimdi sandıklarından daha yakın olan iki kafadar, Japonya‘da bir mangaka olma yolundaki ilk adımlarını atacaklardır.

Neon Genesis Evangelion

asdfghjkl 31 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Dünya nükleer felaketin ardından yavaş yavaş toparlanmaya çalışmaktadır. Fakat Birleşmiş Milletlere bağlı gizli bir organizasyon olan NERV kadim metinlerde anlatılmakta olan ‘’ Angellerin dünyaya gelişine ‘’ hazırlanmaktadır. NERVorganizasyonun başkanı olan Gendo İkari 14 yaşında ki oğlu Shinji’yi Tokyo-3 bölgesine çağırır. Ne ile karşılaşacağını bile bilmeyen Shinji üsse geldiğinde birden bire NERV üssü devasa bir Angel’in saldırısına uğrar. Gendo, oğlu Shinji’ye devasa ve korkutucu görünen mecha robota binip Angel ile savaşmasını ister. Shinji başta istemese bile fazla seçeneği yoktur.

Kami nomi zo Shiru Sekai

420621e2cc644f4f9183a53a5b6ce6c3 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Efsanevi “Tanrının Tanrısı” olarak bilinen Keima Katsuragi, herhangi bir kızın kalbini fethedebilir – en azından arkadaşlık sim oyunlarında. Gerçekte, gerçek yaşamdaki oyunun iki boyutlu dünyasını tercih ediyor çünkü o, sağlıksız bir saplantılı otaku (çekici kızlar ile etkileşimler üzerine kurulmuş bir Japon video oyunu türü). Keima, arkadaşlık sim oyunlarındaki üstünlüğünü kanıtlamak için anonim bir teklifi kabul ettiğinde, Keima, cehennemden kaçmış kaçak kötü ruhları geri almak için Elucia “Elsie” de Lute Ima adlı cehennemden gelen naif ve iftira bir şeytan yardım etmekle yanlış anlaşılır. kendilerini insan dünyasına yaydılar. Keima bu ruhları yakalamanın tek yolunun en çok nefret ettiği şeyleri fethetmek olduğunu keşfeder: üç boyutlu kızların öngörülemeyen kalpleri! Ölümcül bir yaka ile Elsie’ye zincirlenmiş olan Keima, “Gerçek Tanrı’nın Tanrısı” ünvanını, çok sayıda gerçek hayattaki kızların yüreklerinde gezinmeye zorlandığı için nihai teste tabi tutuyor.

Gin no Saji

asdfghjkl 11 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Yuugo Hachiken çalışkan, çalışkan, ve karşılayamayacağı beklentileri karşılamaya çalışmaktan yoruldu. Yepyeni bir okul yılını kutlamakla birlikte, Hokkaido kırsalında yerleşik bir yatılı okul olan Ooezo Tarım Lisesi’ne, ailesinin getirdiği stresden kurtulmak için bir araç olarak kaydolmaya karar verir.Başlangıçta bu kurumda başarılı olacağına inanan Hachiken, yetenekli sınıf arkadaşları, çiftliklerinde yaşamlarını sürdüren ve gıda, sebze ve hatta hayvancılıkla ilgili her şey hakkında hemen hemen her şeyi bilen bireyler tarafından yanlış bir şekilde kanıtlanmıştır. ! Sabahın beşinde, yorucu bir iş için ya da çiftlik hayvanlarıyla ilgilenmek için uyanıyor olsun, Hachiken, zorlu tarım hayatına geldiğinde tam bir amatördür.

Claymore

asdfghjkl 32 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

“Youma” olarak bilinen insan bedenine susamış bir utanç verici şeytan, Raki’nin köyüne geldiğinde, gümüş gözleri olan yalnız bir kadın, sırtında sadece bir kılıçla şehre yürür. O, bu canavarları yok etmenin açık bir amacı olan yarı insan ve yarı-youma olarak üretilen bir “Claymore” dur. Raki’nin ailesi öldükten sonra, Claymore hayatını kurtarır, ancak daha sonra evinden kovulur. Başka hiçbir yerde olmayan Raki, Clare olarak bilinen Claymore’u bulur ve yolculuğunda onu takip etmeye karar verir. Parka kasabadan şehre seyahat ederken, yol boyunca youma yenilmekte, Clare’in organizasyonu ve diğer savaşçıları daha fazla ışık almaktadır. Her kasaba temizlendi ve her şeytan yok edildi, Clare, Claymore olmayı seçtiğinden beri Clare’in intikam peşinde koştuğu youma daha da yaklaştı.

Nanatsu no Taizai

Anime Key Visuals - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Avrupa Orta Çağlarına benzer bir dünyada, Britannia’nın Kutsal Şövalyeleri tarafından saygı duyulan ve saygı duyulan korkular, Britannia ve krallıklarını korumak için son derece güçlü bir sihir kullanırlar. Ancak, Knights’ın küçük bir alt kümesinin sözde vatanlarına ihanet ettiği ve Liones hükümdarını devirmek için yoldaşlarına karşı bıçaklarını çevirdiği iddia edildi. Kutsal Şövalyeler tarafından yenildiler, ancak söylentiler “Yedi Ölümcül Günah” olarak adlandırılan bu efsanevi şövalyelerin hâlâ hayatta olduklarını iddia etmeye devam etti. On yıl sonra, Kutsal Şövalyeler kendileri bir darbenin sahnelerini yaptılar ve böylece Aslan Krallığı’nın yeni, zalim yöneticileri oldular.

Shaman King

asdfghjkl 33 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Tokyo’da bir savaş başlamak üzere: Şaman Savaşı, her beş yüz yılda bir, bir şamanın – ruhları yönetebilenlerin – birbirleriyle savaşarak karşı karşıya oldukları bir turnuva. Bu yarışmanın galibi, Şaman Kralı ve Büyük Ruh’la temas kurabilen ve onları kontrol edebilen, onları muazzam gücüyle istedikleri gibi yeniden şekillendirmelerine izin veren tek kişi olur.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Manta Oyamada sınıf arkadaşına koşar, kaygısız Sen Asakura, onu bazı arkadaşlarla stargazing etmeye davet eder, Manta’nın dehşetine, yerel bir mezarlıktan hayaletler çıkarır! Bununla birlikte, Manta’nın sahip olduğu bilgi – Manta’nın bu ruhları görmesine izin veren nadir bir altıncı his – çocuğu Size bırakıyor. Böylece, yeni yoldaşının yerel bir çete tarafından dövüldüğünü öğrendiğinizde, mezarı çete lideri tarafından kırılan bir samuray hayaleti olan Amidamaru’nun yardımıyla intikam almaya karar verir.

Zetsuen No Tempest

asdfghjkl 34 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Sıradan bir genç olan Yoshino Takigawa gizlice en iyi arkadaşı Mahiro’nun küçük kız kardeşiyle çıkıyor. Ama kız arkadaşı Aika gizemli bir şekilde öldüğünde, Mahiro ortadan kaybolur, sorumlu olanı bulmaya yemin eder ve sevgili kız kardeşini öldürmek için para kazanırlar. Yoshino her zamanki gibi hayatına devam ediyor ve bir ay içinde Mahiro’dan haber alamıyordu – o, onu silah zoruyla tutan garip bir kızla karşı karşıya gelene ve en iyi arkadaşı onu kurtarmak için zamanın sonuna gelene kadar.

Yoshino, Mahiro’nun, Aika’nın katilini ve “Çıkış Ağacı” olarak bilinen bir varlığın varlığını bulmak için Hakaze Kusaribe adlı bir cadıdan yardım aldığını öğrenir. Cadının kardeşi, dünyaya yaklaşan tehlikeye rağmen bencilce gücünü kullanmak ister. Ancak Hakaze, ıssız bir adaya sürülüyor ve Aika’nın ölümünün ardındaki gerçeğe daha da yakınlaşırken, dünyayı kurtarmasına yardım etmek için şu anda Yoshino ve Mahiro’ya gidiyor.

Phi Brain : Kami no Puzzle

asdfghjkl 12 - Shounen Anime Önerileri 2 !! - Figurex Anime Önerileri

Kaito Daimon bir şey hariç tamamen ortalama bir lise öğrencisi olurdu: o, bulmacaları çözmede o bir ‘şeytan’. Kaito o kadar zekice ki, kendine özgü yeteneğinin bazı ‘özel’ testlerini alması istendiğinde, testin kendisinin bir test olduğunu derhal anlar. Kaito birdenbire kendini öldürücü bir Filozof’un, tuzak üzerine tuzak kurgusu olan bir tuzak labirenti olan Sivil Topluluğunun POG’su tarafından yapılan bulmacasına yakalanmış olarak bulur; sırrın doğru bir şekilde çözülmemesi ölümle sonuçlanacaktır! Neyse ki, Kaito’nun becerileri, hem kendisi hem de ölümcül programda yakalanan çocukluk arkadaşı Nanoha için ilk teste kadar kanıtlar. Ama şimdi bir Çözücü olarak tayin edilmiş olduğu için, POG tarafından bırakılan en son ölümcül bilmeceleri çözmeye çalışan diğer Solvers’lerle dünyayı gezmesi gereken yeni bir hayata çekiliyor. Her köşede yeni bir bilmece var ve her bir aldatmaca ölüme yol açabilir, ama bir kez bir bilmece ortaya çıktıktan sonra, Kaito’ya açılmaya, çözülmesine ve kilidini açmaya güvenebilirsiniz!

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

4 thoughts on “Shounen Anime Önerileri 2 !!

 1. hilalnalbant58 dedi ki:

  Boku no hero academia iki listede de yoktu. üzdü açıkçası çünkü şahsen çok sevdiğim bir anime

 2. quuin dedi ki:

  Gerçekten güzel liste olmuş

  Claymore <3

 3. Enes Ensar dedi ki:

  Hajime no ippo nerede?

Bir cevap yazın