En güncel teknoloji haberleri hakkında 2017 yılında yepyeni gelişmeler yaşanıyor. İşte onlardan birkaçı…

Yeni Nokia 3310 geliyor

Uzun süredir suskunluğunu koruyan Nokia şirketi 2017 yılında arka arkaya yaptığı yeniliklerle piyasaya geri döndü. Bu yeniliklerden en ilgi çekicilerinden birisi de Yeni Nokia 3310. Birinci nesil cep telefonları arasında adı efsane olarak anılan Nokia 3310’un yeni modeli aynı şekil ve hatlara sahip ancak özellik bakımından oldukça akıllı bir telefon. Yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulması planlanan telefonun yurtdışı fiyatı 52 dolar.

Yılın En İyi Telefonu Seçildi  

Barcelona’da düzenlenen MWC 2017’de Apple, Samsung, Sony ve LG gibi büyük firmaların rekabeti damga vurdu. Global Mobile Awards’un sahibi olarak seçilen yılın en iyi akıllı telefonu ise Samsung’a ait Galaxy S7 Edge oldu. Ayrıca Samsung firması tüm zamanların en çok satan telefonları sıralamasında da birinci sırada yer aldı.

Youtebe’dan Canlı Yayın Atağı

Dünyanın en büyük video oyun haberleri ve paylaşım sitesi olan Youtube yaptığı açıklamada ABD’nin bazı televizyon kanallarını canlı olarak yayınlayacağını bildirdi.

Robotlar Geliyor

Japon devi Softbank’ın CEO’su Son, Barcelona’daki Dünya Mobil Kongresi’nde teknolojinin gidişatı hakkındaki öngörüsünde gelecek 30 yıl içerisinde robot nüfusunun insan nüfusundan fazla olacağını söyledi. 2017 yılında yaşanan gelişmeler oyun piyasasında son hızla devam ediyor. İşte en güncel oyun haberleri konusunda birkaç detay.

Assassin’s Creed 2017’de dönüyor

2008’de piyasaya çıkan Assassin’s Creed, 2015’e kadar neredeyse her yıl yepyeni bir oyunla sevenleriyle buluşmuştu. 2015 Assassin’s Creed: Syndicate’ten sonra bu kez Ubisoft, Assassin’s Creed:Empire ile dönüş hazırlığı içinde. Antik Mısır’da geçeceği düşünülen oyunun yeni görselleri internete düştü.

Plasystation 4 Pro için Özel Oyun

Geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sürülen Playstation 4 Pro’nun eski oyunları daha iyi performansla çalıştırmasına imkan verecek olan Boost özelliği tam anlamıyla denenebilecek. Playstation 4 Pro satın alanların heyecanla bekledikleri haber ise Warner Bros’dan geldi. Middle-Earth: Shadow of War, 22 Ağustos’ta piyasada olacak. Oyunun tanıtım videosu yayınlandı.

Google’dan Yeni VR Oyunları

Google, Daydream VR adlı cihazı için tasarlanan üç yeni sanal gerçeklik oyunu ile sahneye çıktı. Oyunlar arasında en çok dikkat çekeni Virtual Rabbids. Diğer oyunlar ise Beartopia ve Along Together. Yeni oyunlar Play Store üzerinden satışa çıkarılacak.

Bir cevap yazın