Anime Haber

Sekai Ichi Hatsukoi: Propose-Hen Tanıtım Videosu Yayınlandı.

unnamed

Sekai Ichi Hatsukoi: Propose-Hen Tanıtım Videosu Yayınlandı. Hong Kong içerik dağıtıcısı MediaLink Entertainment Limited’in Ani-One YouTube kanalı Çarşamba günü bir video yayınlandı. Shungiku Nakamura’nın The World’s Greatest First Love: The Case of Ritsu Onodera boys-love mangasına dayanan Sekaiichi Hatsukoi: Propose-hen anime filmini 15 Ağustos’ta yayınlayacağını duyurdu. 17: 30’da IST. Ani-One ayrıca Çarşamba günü dünya çapında İngilizce alt yazılı bir fragman yayınlamaya başladı.

Film, 21 Şubat’ta Japonya’da gösterime girdi ve 26 Haziran’da Blu-ray Disk ve DVD ile gönderildi. Tomoya Takahashi (Thundercats 2011) filmi yönetti. Senaryoyu Yoshiko Nakamura (Shin chan) yazdı. Yoko Kikuchi karakterleri tasarladı. Masaki Mayuzumi (Tokyo Ghoul’un arka plan sanatçısı) sanat yönetmeniydi. Hozumi Gōda (Higurashi no Naku Koro Ni Kai) ses yönetmeniydi.

Orijinal manga, Ritsu Onodera tarafından yeni işe alınan bir manga editörü ile ortak bir geçmişi paylaşan acımasız baş editörü Masamune Takano arasındaki gerilimi takip ediyor.

Manga, 2006 yılında Kadokawa’nın The Ruby dergisinde çıkış yaptı ve Ağustos 2014’te Emerald’a taşınmadan önce 2009’da Asuka Ciel’e taşındı. Kadokawa, manganın 15. derlenmiş kitap cildini 1 Mayıs’ta yayınladı. Viz Media’nın SuBLime baskısı mangayı İngilizce olarak yayınlıyor, ve 13. cildi 14 Nisan’da yayınladı.

Manga, önceki anime uyarlamalarına ilham verdi. Birinci ve ikinci televizyon sezonlarının prömiyeri sırasıyla Nisan ve Ekim 2011’de yapılmıştır. Manganın beşinci ve altıncı derlenmiş ciltleriyle birlikte gönderilen iki oryantal video anime (OVA) sürümü mevcuttur.

Daha önceki bir film olan Sekai-ichi Hatsukoi: Yokozawa Takafumi no Baai, 2014’te gösterime girdi.

Daha fazla haber için Buraya ve Sekai Ichi Hatsukoi: Propose-Hen hakkında diğer detaylar için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın