Anime izlemek bir ayrıcalıktır. İşte sadece anime severlerin anlayabileceği, anime sevgisinin beraberinde getirdiği 10 durum;

 

10. Açılış ve Kapanış Jenerikleri

İlgili resim

Öyle jenerikler var ki daha izlemeden sizi içine alır ama öyle jenerikler vardır ki daha baştan soğutur. İyi bir açılış jeneriği anime başlamadan izleyici moda sokmalıdır. Kapanış jeneriği ise biten bölümü tamamlamalıdır.  Hangisinin iyi, hangisinin kötü olduğu tartışmaları yetmezmiş gibi bir de normal jenerikleri beğenmeyip klip hazırlayan anime fanlarının olduğunu düşünürsek, jeneriklerin ne kadar büyük problem olabileceğini anlayabiliriz.

 

9. Kiraz Çiçekleri…

Tumblr_nqnu11icpl1qdofhmo1_500

Pembenin en çok yakıştığı yer kiraz çiçekleridir. Kiraz çiçeklerine aşık olup Japonya’ya gitmek istemek anime severin istediği ilk şeydir maalesef..

 

8. Ölüm Defterini İstemek!

Death-note-giphy

Hadi kabul edelim; Death Note’u izlemiş olanlar, hatta izlememiş olanların bile gizliden gizliye Ligth Yagami’nin yerinde olup ölüm defterine sahip olmak istediğini biliyorum… Yani istiyoruz!

 

7. Ne İzlediğini Açıklayamamak

Danshi koukousei no nichijou gif ile ilgili görsel sonucu

Evde anime izlerken ailesinin “ne izliyorsun bakayım sen öyle?” sorusuyla karşılaşmayan yoktur. Şimdi otur bir de anime ile çizgi film arasındaki farkı açıkla…

 

6. En Saçma Harem Komedilerinden Bile Zevk Almak

Hi̇gh school dxd gif ile ilgili görsel sonucu

Ve bundan dolayı suçluluk duymak. Lanet gibi! Hepsinden değil tabi ki. Aralarından en az bir tane beğenilen oluyordur. Evet bu durum ciddi problem bence.

 

5. “Şimdi Bu Kız mı Erkek mi?”

Asdfghjk 3 - sadece anime i̇zleyenlerin anlayacağı 10 durum! - figurex listeler

Öyle animeler var ki uzun bir süre karakterin kadın mı yoksa erkek mi olduğunu anlayamıyoruz. Bir çok seiyuunun hem kadın karakter hem de erkek karakter seslendirmesi de cabası… İşin ilginç yanı ise ne kadar çok anime izlersek izleyelim bu tarz animelerde karakterin cinsiyetini asla bir bakışta fark edemiyoruz. Sahi Japonlar bunu niye yapıyor?

 

4. Anime Karakterine Aşık Olmak

Baby tomoe gif ile ilgili görsel sonucu

Anime izleyicilerinin başına gelen hazin bir durumdur. Öyle güzel bakar ki o karakterler, öyle alımlı, öyle güzel veya yakışıklıdır ki öyle böyle değildir yani…Kelimeler kıfayetsiz işte!

 

3. İnsanlara Animenin Sadece Çocuklar İçin Olmadığını Anlatmak

06 anime

Hatta ikna etmeye çalışmak! Biliyorum, animelerin sadece çocuklar için olduğunu düşünmelerine siz de benim kadar sinir oluyorsunuz ama kabul edelim izlemeden anlamayacaklar bu gerçeği.

 

2. Favori Animeyi Belirlemek

05 anime

Ya da belirleyebilmek mi demeli? Çok zor değil mi? Favori animeyi belirmek yetmezmiş gibi bir de arkadaşlarımızla tartışır favori animeden kişilik analizi yaparız niyeyse 🙂

 

1. Gerçek Hayatın Anime Serilerindeki Gibi Olmasını Dilemek

İlgili resim

Çünkü anime serilerinde bir sınır yok. Sınırsız hayal gücüne duyulan hayranlıktan olsa gerek her anime izleyicisi gerçek hayatın anime serileri gibi olmasını diler. İşte bu da sadece başka bir anime izleyicisinin anlayacağı en büyük problemimiz.

Back to list

Related Posts

7 thoughts on “Sadece Anime İzleyenlerin Anlayacağı 10 Durum!

 1. Ömer Yılmaz dedi ki:

  boku no pico izlersen 1. sinden vazgeçersin
  Ciddiyim sakın izlemeyin.

 2. Hamit Hejo Gökhan dedi ki:

  Yaaaaaaaa 1. olan varya keşkeeeeee…

 3. Beatlemania dedi ki:

  Amk weebleri.

 4. KİLLUA dedi ki:

  Sonuncusunu istiyom

 5. Patik120 dedi ki:

  sonuncuya 100 de 100 katılıyom

Bir cevap yazın