2015’in en güzel çıkışını gerçekleştiren oyunlardan biri olan Rocket League, Steam kış indirimleri yardımıyla 9 milyon barajını da aşmayı başardı. Psyonix aracılığıyla geliştirilen ve 2015’e damga vuran oyunların en başında gelen Rocket League için yeni satış rakamları açıklandı.

Geçen Temmuz ayında PC ve PlayStation 4 için yayınlanan Rocket League kısa zamanda hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Normal satış fiyatı 31 TL olan Rocket League, Steam kış indirimleriyle birlikte yeniden en çok satanlar listesinde zirveye ortak oldu.

2 Milyon Dolara Üretildi, 50 Milyon Dolar Kazandırdı! Rocket League geliştiricisi Psyonix aracılığıyla verilen bilgide, yapımın satış rakamlarının 9 milyonu geçtiği belirtildi. Psyonix’in 2 milyon dolarlık bir bütçeyle geliştirdiği Rocket League, kısa zaman içinde geliştiricisine tam 50 milyon dolar kazandırdı. Hatta bu rakama oyun için sonradan yayınlanan ek paketler de dahil değil.

Şimdiden 2015’in en güzel oyunları arasında gösterilen Rocket League‘in devam oyununun gelip gelmeyeceği ise henüz netlik kazanmış değil.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın