in

Reverse Harem Anime Önerileri !!

Reverse Harem Anime Önerileri !! İsmi bile kalbinizi hızlı artırmaya yetti değil mi kızlar ? Biliyorum çünkü listeyi hazırlarken izlediğim zamanlar aklıma geldi. İçimde bir kıpır kıpırlık hissederken ağzım kulaklarıma varmadan edemedi. Düşünsenize zaten anime karakterlerine aşık olabilen biz anime sever kızlar için birbirinden beyefendi, yakışıklı, çekici ve altını çiziyorum sayıca fazla karakter var. Hepsi de aşkları için her türlü fedakarlığa katlanmaya hazırlar. Her ne kadar bazen baş roldeki kızın seçimleri tepemin tasını attırsa da o romantik sahneleri ile beni mutlu etmeyi başaran yegane animelerdir.Bir grup yakışıklı anime karakteri deyince çenem düştü tabi 😀 Lafı uzatmıyorum ve anime önerilerime geçiyorum 🙂

Fushigi Yuugi

Birlikte büyüyen çocukluk arkadaşları Miaka Yuuki ve Yui Hongo bir kitap iade etmek için milli kütüphaneye giderler. Kitabı iade ederken koridorda uçan kırmızı bir kuş görürler. Kuşu takip eden kızlar gizemli bir odaya gelirler. Odanın kapısını açtıklarında kuş ortada gözükmezken ismi “The Universe of The Four Gods” olan eski bir kitapla karşılaşırlar. Kitabın kapağını açtıklarında ise kitap onları içine çeker. Kızlar gözlerini açtıklarında bambaşka bir yerde olduklarını öğrenirler. Konan Ülkesi adlı bu ülkede ne yapacaklarını düşünürken kırmızı bir ışık kümesi gelir ve Yui ortadan kaybolur. Miaka çaresizce Yui’yi ararken kendisini Suzaku Rahibesi olarak bulur.

Akatsuki no Yona

Krallığın tek prensesi Yona dış dünyadan habersiz, saray içerisinde el bebek gül bebek büyümüştür. Çocukluğundan beri kuzeni Soo-won‘a aşıktır. Kızıl saçlarıyla dikkat çeken Yona, hislerini her zaman Soo-Won‘dan saklamıştır. Bir gün sarayda her zamanki hayatına devam ederken, saray aniden baskına uğrar. Babası ve bir çok asker öldürülür. Korkuyla kaçarken çocukluk arkadaşı Hak‘a sığınır. Hak ile beraber ne olduğunu anlamaya çalışırken acı gerçekle karşılaşırlar. Soo-won sarayı ele geçiriyordur ve babasının katilidir. Yaşadıkları gerçekler karşısında ağır bir şok geçiren Yona‘yı alan Hak bir şekilde saraydan kaçmayı başarır. Bu saatten sonra Yona‘nın Hak‘tan başka kimsesi kalmamıştır. Hayatın toz pembe olmadığı gerçekleriyle yüzleşen Yona‘nın o gecenin intikamını almak için güce ihtiyacı vardır. Tuhaf bir keşişten bir efsane duyan Yona , Hak ile birlikte güç arayışına başlar.

Ouran Koukou Host Club

Haruhi Fujioka annesini kaybetmiş ve babasıyla yaşayan çok zeki bir kızdır. Fakat Haruhi Fujioka‘nın cinsiyet duygusu biraz gelişmemiştir. Çok zeki olduğu için sadece zengin insanların girebildiği Ouran Akademisi‘ne kaydolur. Bir gün okulda kendisine ders çalışabilecek uygun bir ortam ararken kendisini okulun en yakışıklı ve zengin çocuklarının yer aldığı Host Kulübü‘nde bulur. Yanlışlıkla pahalı bir vazo kıran kızımızı erkek zanneden kulüp, onu Host olarak kulübe alır. Vazo ücretini karşılayana kadar çalışacaktır. Başta Kulübün Köpeği ilan edilen Haruhi , bayan olduğu anlaşılınca farklı bir muamele görecektir tabi.

Fruit Basket

Honda Tohru ailesini küçük yaşta kaybedince ve akrabalarının yanında da sığamayınca kendi başının çaresine bakmak zorunda kalır ve küçük bir çadırla birlikte bir orman da yaşamaya başlar. Hem okul sonraları hademelik yaparak geçinmeye çalışan hem de küçük bir çadırla ıssız bir ormanda yaşamaya çalışanTohru hayatından hiç şikayet etmez ve her zaman çok neşelidir. Bir gün tesadüf eseri ormanda bir eve rastlar ve o evin aslında sınıf arkadaşı, okulun populer ve yakışıklı öğrencisi Yuki Sohma‘ya ait olduğunu öğrenir. Prens lakaplı Yuki, Tohru‘nun ormanda yaşamasına izin vermez ve ev işleri, yemek karşılığında ona evini açar. Fakat iki kuzeni ile birlikte yaşayan Yuki‘nin bir sırı vardır. Yuki‘nin ailesi Çin Burcu‘nda yer alan 12 hayvanı ve bir de kedi‘yi temsil eder. Karşı cinsten birisi onlara dokunduğu zaman hayvan şekline dönüşmektedirler. Tohru bu sırrı çok geçmeden öğrenir.

Kamisama Hajimemashita

Lise öğrencisi Nanami babasının borçları yüzünden kaçması ile ortada kalır. Sokakta ne yapacağını bilmez halde yürürken bir köpek tarafından köşeye kıstırılmış bir evsiz adam görür ve adamı kurtarır. Adam Nanami‘nin alnından öper ve kaybolur. Ertesi gün Nanami , Tomoe adlı tilki ruhuyla karşılaşır ve artık tapınak tanrısı olduğunu öğrenir. Neye uğradığını şaşıran Nanami, kurtardığı adamın Mikage adında bir tapınak tanrısı olduğunu ve öpücükle mührünü Nanami’ye verdiğini öğrenir. Evsiz kalmaktansa tapınakta yaşamayı tercih eden Nanami ve Tomoe‘nin bir birinden fantastik maceraları başlamış olur.

Hakuoki

Yukimura Chizuru ortadan kaybolan babasını aramak için Tokyo’ya gelir. Babasını ararken görmemesi gereken bir olaya şahit olur. Shinsengumi ve Rasetsular arasında gerçekleşen bir kavgaya şahit olunca Shinsengumi onu rehin alır. İnceleme aldıklarında babasını Shinsengumi’ninde aradığını öğrenirler. Shinsengumi onu koruma altına almaya karar verir ve erkek kılığına girerek onların arasında yaşamaya başlar. Zamanla herkesin sevgisini ve ilgisini kazanmayı başarır. Fakat kader onlar için farklı şeyler hazırlamaktadır.

The Vision of Escaflowne

Hitomi koşu takımında ki bir sporcudur. Annesi ve kardeşi ile yaşamaktadır. Koşmanın dışında tarot falı da bakan Hitomi , Koçu Amano’ ya sırılsıklam âşıktır. Hitomi, Amano’ nun uluslar arası şampiyonaya katılmak için yurt dışına gideceğini öğrenmesi ile kendine bir tarot falı bakar. Falı Amano ve kendisine göre yorumlayan Hitomi falında etkisiyle hislerini açmaya karar verir. Amano‘ dan, ona büyük annesinin verdiği kolye ile koşu süresi tutmasını ister. İstediği süre de koşabilirse hislerini açacaktır. Ancak konuş sırasında esrarengiz bir biçimde bir yabancı belirir. Hiçbir anlam veremeyen Hitomi daha ne olduğunu sormaya fırsat bulamadan, yabancının arkasında beliren ejderha yüzünden iyice şaşkına döner. Hiç tanımadığı halde bu yabancının zarar görmesini istemeyen Hitomi, ona ejderhayı öldürmesinde yardım eder. Ancak gelen bu yabancının geri dönmesi için açılan geçitten onunla birlikte yanlışlıkla geçer. Daha ne olduğunu bile idrak edemeyen Hitomi kendini Gaeaadı verilen bambaşka bir gezegende bulur. Adının Van olduğunu öğrendiği bu kişi aslındaFanelia adı verilen ülkenin kralıdır ve aynı zamanda da efsanevi Escaflowne’ nin kullanıcısıdır.Amano‘ya, ailesine, arkadaşlarına daha doğrusu doğup büyüdüğü gezegene geri dönmek isteyen Hitomi, Zaibach’ ın efsanevi Escaflowne’ yi ele geçirmek için Fanellia ‘ya saldırıp yok etmesiyle artık iyice sıkışıp kalmıştır.

Hanasakeru Seishounen

Kajika çok güçlü gizemli bir şirketin CEO’sunun kızıdır. Annesi iki yaşında vefat edince babası onu gözden ırak, tropikal bir ada da yetiştirmiştir. Beyaz leoparı ve sıcak ada insanları arasında büyüyen kızımız belli bir yaşa gelince babası onu çağırır. Onun için 3 tane koca adayı belirlediğini söyler ve kızından 3 aday adayı tanımasını ve babasının adayını bulma oyunu oynamasını ister. Küçüklüğünden beri Kajika’ya aşık olan çocukluk arkadaşını da onun yanına koruma olarak verir. Adayların bundan haberi yoktur. Babasını yaptığı oyunlar sayesinde onlarla bir araya gelen Kajika’yı ileride beklenmedik olaylar karşılayacaktır.

Saiunkoku Monogatari

Kou Shuurei , Saiun İmparatorluğu’nda yaşayan , asil bir ailenin kızı olmasına rağmen çok zengin olmayan bir kızdır. Ailesine destek olmak için çeşitli işlerde çalışır. Bir gün imparatorluğun elçisi ona bir teklif getirir ve karşılığında yüklü miktar ücret teklif eder. Teklif ; imparatorun karısı olacaktır ve onu devlet yönetimi için eğitecektir. Kou bu teklifi kabul eder fakat imparator oldukça zorlu birisidir. Devlet işleri ile ilgilenmez ve sürekli ortadan kaybolur. Üstelik gay olduğuna dair dedikodular dolanıyordur. Kou’nun işi hiçte kolay olmayacaktır.

Hiiro no Kakera

Tamaki Kasuga büyükannesinin isteği üzerine küçükken ziyaret ettiğini hatırladığı köye gider. Yolda kendisini alacak olan kişiyi beklerken tuhaf yaratıkların saldırısına uğrar. Bu sırada Takuma Onizaki isimli anneannesinin evinde yaşayan bir geç onu kurtarır. Anneannesinin evinde başka kişilerde vardır. Anneannesi onu özel bir görev için çağırmıştır.

Uta no Prince Sama

Haruka hayran olduğu  Hayato için şarkılar yazmayı çok isteyen , besteci olmak için çabalayan genç bir kızdır. Bu amaçla müzik adına prestijli bir okul olan Saotome Akademisine kaydolur. Çok başarılı insanların bulunduğu bu okulda büyük bir proje yaparak öne çıkması gerekmektedir. Bunun için öncelikle bir partner bulması gerekiyordur. Birbirinden yetenekli sanatçılar arasından kimi seçecektir ?

Diabolik Lovers

Yui babasının işi nedeniyle yeni bir eve ve yeni bir okula sahip olmuştur. Oldukça ürpertici bir havaya sahip olan bu evde 6 kişi yaşamaktadır. Eve adımını atar atmaz şok geçirir çünkü bu 6 kişi vampirdir ve Yui onların kan ihtiyaçlarını gidermek için bu eve getirilmiştir.

Dance with Devils

Annesiyle mutlu bir hayat yaşayan Ritsuka Tachibana Shiko Akademisine gitmektedir. Bir gün okul konseyi tarafından çağırılan Ritsuka’nın hayatı Grimoire yi arayanların annesini kaçırmasıyla değişmeye başlar.

Kamigami no Asobi

Yui Kusanagi normal bir lise öğrencisidir. Evinde bulunan eski bir kılıca bakarken başka bir boyuta geçer. Yui’nin buraya gelmesini isteyen kişi ise aslında Tanrıların Tanrısı Zeus’dur. Zeus’un Yui’yi buraya getirmesinin sebebi insanlar ve tanrılar arasındaki iletişim kopukluğudur. Bu kopukluğu düzeltmek için efsanevi genç tanrıları bir araya toplayıp onların insanî duyguları anlaması için bir eğitimden geçmesini ister. Buradaki insan ise elbette Yui’dir. Yui artık bu genç tanrılar ile bir insan okulunda bir yıl boyunca eğitim alacak ve onlara insanî duyguları öğretmeye çalışacaktır.

Yamato Nadeshiko Shichihenge

Gelir kaynakları kısıtlı olan çok yakışıklı dört lise öğrencisine ev sahibeleri bedava oturma fırsatı verir. Tabii ki bir şartla: Onlardan yeğeni Sunakoyu bir hanımefendiye dönüştürmelerini ister. Kendilerine güvenen 4 oğlan bunun ne kadar zor olabileceğini hayal bile edemezler; çünkü söz konusu Sunako gotik, karanlık bir odada yaşayan, ışığı reddeden, yıllardır aynaya bakmamış, en iyi arkadaşı yarısı parçalanmış bir manken olan, silahlara ve korku filmlerine aşık  bir kızdır. 2 yıl önce sevdiği çocuk tarafından Busu yani çirkin denildikten sonra böyle olmuştur ve şimdi değişmek gibi bir niyeti de kesinlikle yoktur.

Miracle Train

Mucizeler Treni, 6 yakışıklı erkeğin umutsuz durumdaki bayanlara yardım ettiği, Oedo hattında bulunan efsanevi bir metro trenidir. Sadece sorunları olan bayanların binebildiği bu trende, Fumi Roppongi, Rintarou Shinjuku, Izayoi Tsukishima, Iku Shiodome, Saki Tochou, ve Itsumi Ryougoku isimli yakışıklılar, tren istasyonlarında her zaman onları ziyaret edecek konuklarını beklemektedir.

Hanayaka Nari, Waga Ichizoku

Japonya’nın Taishou döneminde (1912-1926), Haru Asagi adındaki bir kız Miyanomori Ailesinde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Miyanomori Ailesi de Japonya’nın o dönemdeki en güçlü iş adamlarının başıdır. Ancak aniden Miyanomori Ailesi’nin başı, emekliliğe ayrıldığını açıklar. Bu yüzden Aile başının 6 oğlundan biri Ailenin kontrolünü üstlenmesi gerekmektedir.

Prince of Stride Alternative

Seri “Stride” olarak bilinen ekstrem bir spor türü hakkındadır. Bu spor, bayrak yarışı şeklinde şehir boyu koşan 6 kişilik takımlarla yapılır. Hikayemiz, “Stride” kulüplerine üye toplamaya çalışan lise 1. sınıf öğrencileri Takeru Fujiwara ve Nana Sakurai’nin gittiği Honan Lisesi’nde geçmektedir. Takeru ve Nana, Riku Yagami’den kulüplerine katılma talebinde bulunurlar. Hedefleri, diğer okulların da katıldığı Japonya’da düzenlenen ünlü Yaz Sonu müsabakalarında yarışmak ve müsabakaları kazanmaktır.

Neo Angelique Abyss

Hikaye, insan enerjisini emen ‘Thanatos’ adlı şeytani yaratıkların bulunduğu ‘Arcadia’ adlı kurgusal bir dünyada geçmektedir. Thanatosları yok edebilecek güçteki kişiler ise Purifier’lerdir (temizleyiciler) ki, bu adamların sayısı oldukça azdır. Bir gün, 16 yaşındaki Angelique’in okuduğu yatılı kızlar okuluna, Nyx adlı bir gentilmen gelir. Nyx bir Purifier’dir ve thanatos’ları yok etmek için bir Purifier takımı organize etmektedir. Nyx Angelique’e özel güçleri olabileceğini söyler ve onu takıma davet eder. Angelique özel güçleri olmadığını düşündüğünden teklifi geri çevirir ama aynı gün okulu thanatoslar tarafından saldırıya uğrayınca Angelique’in gücü ortaya çıkar ve Nyx’ın teklifini kabul eder. Ortaya çıkan bu benzersiz güç, Arcadia’da yıllardır beklenen ‘Queen’s Egg’in Angelique olduğunu ispatlar. Bu olaydan sonra dünyadaki tek kadın purifier olan Angelique’in zorlu hikayesi başlar.

Harukanaru Toki No Naka de

Ayane Motomiya, arkadaşları Tenma ve Shimon ile okula giderken, Akram tarafından Kyou‘ya çekilir. Tenma ve Shimon da onu kurtarmak isterlerken onunla birlikte Kyou’ya giderler. Ayane, Kyou‘ya inmeden önce Ryuujin‘in rahibesi olarak, kendisini korumaya yeminli sekiz adama yani “Hachiyou”ya verilecek olan ejderha mücevherlerini alır. Kendine geldiğinde Prenses Fuji‘nin odasındadır ve onu prensese saldıran biri olduğunu sanmışlardır. Ayane, durumunu izah edemez ve kurtarılmayı diler. Aniden bir ışık halinde ortadan kaybolur. Prenses Fuji, Tomomasa ve Yorihisa‘dan onu bulup, geri getirmelerini ister.

Shin Shirayuki-hime Densetsu Pretear

6 yaşındaki kız, yedi adam tarafından sihirli güçlere sahip olduğu ortaya çıktığında, yeni üvey ailesine uyum göstermekte zorlanır. Önceleri çekindiği tuhaf bir gruba, bir canavar yüzünden arkadaşının hayatını tehlikeye soktuğu için katılır. Hiçbir eğitim almadan, Pretear’ın kutsal görevini alabilecek kadar yetenekli olduğunu kanıtlamak zorundadır. Genç kız grubuyla beraber, farklılıkları gidermek ve kötü prensesi yenebilmek için çalışır.

Code Breaker

Derslerinde başarılı, çok iyi Aikido yapan, aynı zamanda güzel bir kız olan lise öğrencisi Sakura Sakurakouji, bir gün otobüsle evine dönerken pencereden birinin insanları mavi bir ateşle diri diri yaktığını görür. Telaşla olay yerine gittiği zaman ise çevrede bu olayla ilgili hiçbir ize rastlayamaz.
Ertesi gün okula giden Sakura, sınıflarına yeni gelen transfer öğrenci Rei Ogami’nin, bir gün önce insanları yakan kişi olduğunu fark eder. Başlangıçta bu olaylarla ilgisi olmayan, son derece masum biri gibi gözüken Rei’nin kısa zamanda devlet için çalışan, özel güçlere sahip, “Code Breaker” olarak bilinen bir suikastçı olduğu ortaya çıkacaktır.

La Corda D’oro

Seiso Gakuen, iki tür öğrenim veren bir lisedir, biri müzik ve diğeri normal öğrenim. Müzik öğrencilerinin daha seçkin sayıldığı okulda Hino Kahokoi normal öğrenim gören bir öğrencidir. Bir gün okula geç kaldığından koşarken düşen Hino, müzik perisi Lili ile karşılaşır. Ondan korkar ve kaçar. Okulda düzenlenen prestijli müzik yarışmasına katılacakların isimleri okunurken Hinoun da ismi geçer. Fakat o, yarışmaya katılmamıştır ve dahası çalabildiği bir müzik aleti de yoktur. Aslında müzik perisi Lili, onu seçmiştir ve yarışmaya katılmasını sağlamıştır. Lili ile tekrar karşılaşan Hino ondan büyülü bir keman alır. Bu kemanın özelliği çalmayı bilmeyen herhangi birisi bile çalabilmektedir sadece duygusal durumunu önemlidir. Böylelikle Hino yarışmaya katılma kararı alır ve çalışmalara başlar. Yine de, diğer yarışmacıların hepsi, müzik okulunun en yetenekli ve en yakışıklı öğrencileridir.

Brother Conflict

Hinata Ema ünlü maceraperest, Hinata Rintarou’nun, tek kızıdır. Bir gün Ema, Rintarou’nun başarılı bir kıyafet üreticisi, Asahina Miwa, ile yeniden evleneneceğini öğrenir. Onları rahatsız etmek istememesinden dolayı Ema taşınıp Gündoğumu Konağı denen köşkte 11 erkek kardeşle kalmaya karar verir. Aynı çatı altında birlikte yaşadıkları sürece Ema ve Asahina kardeşler arasında romantizm filizlenecektir.

Amnesia

Genç kız, uyandığında kendini bir kafede bulur. Kim olduğuna ve geçmişine dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Kısa zamanda Orion adlı bir çocuk belirir. Çocuk farklı gezegenden gelen bir ruh olduğunu, dünyada kalabilmek için genç kızın beynindeki bir bölümü kullandığını, hafıza kaybının da sebebinin bu olduğunu söyler. Orion’u genç kız haricinde kimse görüp duyamamaktadır. Kafede beraber çalıştığı arkadaşları ile vakit geçirdikçe hafızası canlanmaya başlayan genç kız, Orion’un da yardımıyla kaybettiği hafızasını geri kazanmaya çalışacaktır.

Not : Bir kaç anime konusunda tembellik yaptım 🙂 Alıntı yaptığım Yeppudaa ve Anime Manga Türkiye’ye teşekkürler 🙂

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

53 points
Upvote Downvote

Total votes: 7

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 71.428571%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 28.571429%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Loading…

Birbirinden Güzel 15 AMV !!

En Romantik Anime Çiftleri !!