Reverse Harem Anime Önerileri !! İsmi bile kalbinizi hızlı artırmaya yetti değil mi kızlar ? Biliyorum çünkü listeyi hazırlarken izlediğim zamanlar aklıma geldi. İçimde bir kıpır kıpırlık hissederken ağzım kulaklarıma varmadan edemedi. Düşünsenize zaten anime karakterlerine aşık olabilen biz anime sever kızlar için birbirinden beyefendi, yakışıklı, çekici ve altını çiziyorum sayıca fazla karakter var. Hepsi de aşkları için her türlü fedakarlığa katlanmaya hazırlar. Her ne kadar bazen baş roldeki kızın seçimleri tepemin tasını attırsa da o romantik sahneleri ile beni mutlu etmeyi başaran yegane animelerdir.Bir grup yakışıklı anime karakteri deyince çenem düştü tabi 😀 Lafı uzatmıyorum ve anime önerilerime geçiyorum 🙂

Fushigi Yuugi

7510626bc86880eb949461160cb5a169 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Birlikte büyüyen çocukluk arkadaşları Miaka Yuuki ve Yui Hongo bir kitap iade etmek için milli kütüphaneye giderler. Kitabı iade ederken koridorda uçan kırmızı bir kuş görürler. Kuşu takip eden kızlar gizemli bir odaya gelirler. Odanın kapısını açtıklarında kuş ortada gözükmezken ismi “The Universe of The Four Gods” olan eski bir kitapla karşılaşırlar. Kitabın kapağını açtıklarında ise kitap onları içine çeker. Kızlar gözlerini açtıklarında bambaşka bir yerde olduklarını öğrenirler. Konan Ülkesi adlı bu ülkede ne yapacaklarını düşünürken kırmızı bir ışık kümesi gelir ve Yui ortadan kaybolur. Miaka çaresizce Yui’yi ararken kendisini Suzaku Rahibesi olarak bulur.

Akatsuki no Yona

Asdfgh 9 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Krallığın tek prensesi Yona dış dünyadan habersiz, saray içerisinde el bebek gül bebek büyümüştür. Çocukluğundan beri kuzeni Soo-won‘a aşıktır. Kızıl saçlarıyla dikkat çeken Yona, hislerini her zaman Soo-Won‘dan saklamıştır. Bir gün sarayda her zamanki hayatına devam ederken, saray aniden baskına uğrar. Babası ve bir çok asker öldürülür. Korkuyla kaçarken çocukluk arkadaşı Hak‘a sığınır. Hak ile beraber ne olduğunu anlamaya çalışırken acı gerçekle karşılaşırlar. Soo-won sarayı ele geçiriyordur ve babasının katilidir. Yaşadıkları gerçekler karşısında ağır bir şok geçiren Yona‘yı alan Hak bir şekilde saraydan kaçmayı başarır. Bu saatten sonra Yona‘nın Hak‘tan başka kimsesi kalmamıştır. Hayatın toz pembe olmadığı gerçekleriyle yüzleşen Yona‘nın o gecenin intikamını almak için güce ihtiyacı vardır. Tuhaf bir keşişten bir efsane duyan Yona , Hak ile birlikte güç arayışına başlar.

Ouran Koukou Host Club

Ouran. High. School. Host. Club. Full. 882524 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Haruhi Fujioka annesini kaybetmiş ve babasıyla yaşayan çok zeki bir kızdır. Fakat Haruhi Fujioka‘nın cinsiyet duygusu biraz gelişmemiştir. Çok zeki olduğu için sadece zengin insanların girebildiği Ouran Akademisi‘ne kaydolur. Bir gün okulda kendisine ders çalışabilecek uygun bir ortam ararken kendisini okulun en yakışıklı ve zengin çocuklarının yer aldığı Host Kulübü‘nde bulur. Yanlışlıkla pahalı bir vazo kıran kızımızı erkek zanneden kulüp, onu Host olarak kulübe alır. Vazo ücretini karşılayana kadar çalışacaktır. Başta Kulübün Köpeği ilan edilen Haruhi , bayan olduğu anlaşılınca farklı bir muamele görecektir tabi.

Fruit Basket

Fruitsbasket00 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Honda Tohru ailesini küçük yaşta kaybedince ve akrabalarının yanında da sığamayınca kendi başının çaresine bakmak zorunda kalır ve küçük bir çadırla birlikte bir orman da yaşamaya başlar. Hem okul sonraları hademelik yaparak geçinmeye çalışan hem de küçük bir çadırla ıssız bir ormanda yaşamaya çalışanTohru hayatından hiç şikayet etmez ve her zaman çok neşelidir. Bir gün tesadüf eseri ormanda bir eve rastlar ve o evin aslında sınıf arkadaşı, okulun populer ve yakışıklı öğrencisi Yuki Sohma‘ya ait olduğunu öğrenir. Prens lakaplı Yuki, Tohru‘nun ormanda yaşamasına izin vermez ve ev işleri, yemek karşılığında ona evini açar. Fakat iki kuzeni ile birlikte yaşayan Yuki‘nin bir sırı vardır. Yuki‘nin ailesi Çin Burcu‘nda yer alan 12 hayvanı ve bir de kedi‘yi temsil eder. Karşı cinsten birisi onlara dokunduğu zaman hayvan şekline dönüşmektedirler. Tohru bu sırrı çok geçmeden öğrenir.

Kamisama Hajimemashita

Asdfgh 10 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Lise öğrencisi Nanami babasının borçları yüzünden kaçması ile ortada kalır. Sokakta ne yapacağını bilmez halde yürürken bir köpek tarafından köşeye kıstırılmış bir evsiz adam görür ve adamı kurtarır. Adam Nanami‘nin alnından öper ve kaybolur. Ertesi gün Nanami , Tomoe adlı tilki ruhuyla karşılaşır ve artık tapınak tanrısı olduğunu öğrenir. Neye uğradığını şaşıran Nanami, kurtardığı adamın Mikage adında bir tapınak tanrısı olduğunu ve öpücükle mührünü Nanami’ye verdiğini öğrenir. Evsiz kalmaktansa tapınakta yaşamayı tercih eden Nanami ve Tomoe‘nin bir birinden fantastik maceraları başlamış olur.

Hakuoki

Hakuouki. Shinsengumi. Kitan. Full. 908606 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Yukimura Chizuru ortadan kaybolan babasını aramak için Tokyo’ya gelir. Babasını ararken görmemesi gereken bir olaya şahit olur. Shinsengumi ve Rasetsular arasında gerçekleşen bir kavgaya şahit olunca Shinsengumi onu rehin alır. İnceleme aldıklarında babasını Shinsengumi’ninde aradığını öğrenirler. Shinsengumi onu koruma altına almaya karar verir ve erkek kılığına girerek onların arasında yaşamaya başlar. Zamanla herkesin sevgisini ve ilgisini kazanmayı başarır. Fakat kader onlar için farklı şeyler hazırlamaktadır.

The Vision of Escaflowne

1a5773d98543f3a61fcab1ba281a041a - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Hitomi Kanzaki, tarot kartları ve falcılık ile ilgilenen sıradan bir 15 yaşındaki kız öğrenci, ama bir gece, Van Fanel adında bir çocuk aniden gökten bir kısır ejderha ile ortaya çıkıyor. Hitomi’den gelen bir övgü sayesinde, Van ejderhayı başarılı bir şekilde öldürür, ancak bir ışık sütunu görünür ve her ikisini de sarar. Sonuç olarak, Hitomi kendini Dünya’nın gökyüzünde asılı kaldığı gizemli bir yer olan Gaea dünyasına taşıdı. Bu yeni toprakta, Hitomi kısa süre sonra Van’ın, kısa süre önce Zaibach’ın kötü imparatorluğunun saldırısına uğrayan Fanelia Krallığı’nın bir prensi olduğunu keşfeder. Onlarla savaşmak için Van, ailesinin eski manken Escaflowne’i kurdu – mekanize bir savaş kıyafeti – ama onları yenemedi ve Fanelia yok oldu. Şimdi koşarken, Hitomi ve Van, Hitomi’nin dünyadan gelen ezgisini tam olarak görmek için şok aldığı Allen Schezar adlı yakışıklı bir Asturyalı şövalye ile karşılaşır. Bazı yeni müttefikler kendi taraflarında, Van ve Hitomi, eski bir iktidarı yeniden canlandırmak için imparatorluğun çaba göstermesi üzerine Zaibach’ın güçlerine karşı savaşırlar.

Hanasakeru Seishounen

Hanasakeru. Seishounen. Full. 104186 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Kajika çok güçlü gizemli bir şirketin CEO’sunun kızıdır. Annesi iki yaşında vefat edince babası onu gözden ırak, tropikal bir ada da yetiştirmiştir. Beyaz leoparı ve sıcak ada insanları arasında büyüyen kızımız belli bir yaşa gelince babası onu çağırır. Onun için 3 tane koca adayı belirlediğini söyler ve kızından 3 aday adayı tanımasını ve babasının adayını bulma oyunu oynamasını ister. Küçüklüğünden beri Kajika’ya aşık olan çocukluk arkadaşını da onun yanına koruma olarak verir. Adayların bundan haberi yoktur. Babasını yaptığı oyunlar sayesinde onlarla bir araya gelen Kajika’yı ileride beklenmedik olaylar karşılayacaktır.

Saiunkoku Monogatari

Asdfgh 12 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Kou Shuurei , Saiun İmparatorluğu’nda yaşayan , asil bir ailenin kızı olmasına rağmen çok zengin olmayan bir kızdır. Ailesine destek olmak için çeşitli işlerde çalışır. Bir gün imparatorluğun elçisi ona bir teklif getirir ve karşılığında yüklü miktar ücret teklif eder. Teklif ; imparatorun karısı olacaktır ve onu devlet yönetimi için eğitecektir. Kou bu teklifi kabul eder fakat imparator oldukça zorlu birisidir. Devlet işleri ile ilgilenmez ve sürekli ortadan kaybolur. Üstelik gay olduğuna dair dedikodular dolanıyordur. Kou’nun işi hiçte kolay olmayacaktır.

Hiiro no Kakera

Asdfgh 13 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Tamaki Kasuga büyükannesinin isteği üzerine küçükken ziyaret ettiğini hatırladığı köye gider. Yolda kendisini alacak olan kişiyi beklerken tuhaf yaratıkların saldırısına uğrar. Bu sırada Takuma Onizaki isimli anneannesinin evinde yaşayan bir geç onu kurtarır. Anneannesinin evinde başka kişilerde vardır. Anneannesi onu özel bir görev için çağırmıştır.

Uta no Prince Sama

Asdfgh - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Haruka hayran olduğu  Hayato için şarkılar yazmayı çok isteyen , besteci olmak için çabalayan genç bir kızdır. Bu amaçla müzik adına prestijli bir okul olan Saotome Akademisine kaydolur. Çok başarılı insanların bulunduğu bu okulda büyük bir proje yaparak öne çıkması gerekmektedir. Bunun için öncelikle bir partner bulması gerekiyordur. Birbirinden yetenekli sanatçılar arasından kimi seçecektir ?

Diabolik Lovers

Asdfgh 14 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Yui babasının işi nedeniyle yeni bir eve ve yeni bir okula sahip olmuştur. Oldukça ürpertici bir havaya sahip olan bu evde 6 kişi yaşamaktadır. Eve adımını atar atmaz şok geçirir çünkü bu 6 kişi vampirdir ve Yui onların kan ihtiyaçlarını gidermek için bu eve getirilmiştir.

Dance with Devils

Asdfgh 15 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Annesiyle mutlu bir hayat yaşayan Ritsuka Tachibana Shiko Akademisine gitmektedir. Bir gün okul konseyi tarafından çağırılan Ritsuka’nın hayatı Grimoire yi arayanların annesini kaçırmasıyla değişmeye başlar.

Kamigami no Asobi

Asdfgh 16 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Yui Kusanagi normal bir lise öğrencisidir. Evinde bulunan eski bir kılıca bakarken başka bir boyuta geçer. Yui’nin buraya gelmesini isteyen kişi ise aslında Tanrıların Tanrısı Zeus’dur. Zeus’un Yui’yi buraya getirmesinin sebebi insanlar ve tanrılar arasındaki iletişim kopukluğudur. Bu kopukluğu düzeltmek için efsanevi genç tanrıları bir araya toplayıp onların insanî duyguları anlaması için bir eğitimden geçmesini ister. Buradaki insan ise elbette Yui’dir. Yui artık bu genç tanrılar ile bir insan okulunda bir yıl boyunca eğitim alacak ve onlara insanî duyguları öğretmeye çalışacaktır.

Yamato Nadeshiko Shichihenge

Asdfgh 17 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Takano Kyohei, Oda Takenaga, Toyama Yukinojo ve Morii Ranmaru, evin kızını “bayan” yapmaları koşuluyla, okula gitmek için bir ev kiralayacaklar. Ancak, orada yaşayan kız Nakahara Sunako, kasvetli, garip ve korku filmi manyak. Ortaokulda iken sevdiği oğlan tarafından çirkin olduğu söylendiğinde travma geçiriyor. Güzel şeyleri sevmez ve güzel bir şeye baktığında burun kanaması alır.

Miracle Train

Asdfgh 18 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Chuo tren istasyonlarının beşi, gururlu lider Sıfır Tokyo’ya (Hiroyuki Yoshino) dönüştü, kız-oyalan Rintarou Şinjuku (Ryotaro Okiayu), ramen-yedi otaku Riku Nakano (Hiroshi Kamiya), Hintli Takuto Kichijouji (Miyu Irino,) ve nazik ama risk almayan Lune Tachikawa (Kouki Miyata.) Anime versiyonu, Bandai Visual’in orijinal içerik sitesi Yomban’ın başlığının dayanan ilk anime olacak. Bu 1 dk giriş. Asıl önemli olan “Özel Koltuk e Youkoso!”

Hanayaka Nari, Waga Ichizoku

Asdfgh 19 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Japonya’nın Taishō döneminde (1912-1926), Haru Asagi adlı bir kız Japonya’nın en güçlü mucitlerinden biri olan Miyanomori ailesinin hizmetçisi olarak çalışıyor. Ancak, aile reisi aniden emekli olduğunu açıklar, bu yüzden altı oğlundan birinin ailesinin kontrolünü üstlenmesi gerekir.

Prince of Stride Alternative

- reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

“Parkour, serbest koşu, röle ve sprinting” i birleştiren aşırı bir spor olan Stride, ilk yıl lise öğrencisi Nana Sakurai’nin okulun gişe ekibi tarafından büyülendikten sonra Honan Akademisi’ne kaydolmasını sağladı. birinci sene ve manyak, Takeru Fujiwara ve birlikte katılmayı talep ediyorlar.Çokursuzluklarına rağmen, adım kulübü artık üye eksikliğinden dolayı aktif değil ve şu anda shogi kulübünün altında çalışıyorlar. Stride kulübünü yeniden canlandırmak için, Nana ve Takeru, her yıl neredeyse her sporla ilgilenen hızlı koşucu Riku Yagami’yi işe alıyor. Bu yeni ekiple, kulüp yeni bir hedefe ulaşmayı hedefliyor: prestijli Yaz Sonu yarışmasını kazanmak ve Honan Stride takımını başlarına geri getirmek.

Neo Angelique Abyss

Asdfgh 20 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Genç Angelique günlerini okulunda huzurlu bir şekilde yaşarken, canavar Thanatos’tan gelen saldırılar her yerde artıyor. İki Purifier bir gün, Thanatos’u yok etme gücüne sahip erkekler ortaya çıkıyor. Bunlardan biri, Nyx, Angelique’i tek kadın Arındırıcı olma gücüne sahip olduğu için çalışmalarında onlara katılmaya ikna etmeye çalışır. Angelique’nin tereddüt ettiği gibi, okullarında bir Thanatos ortaya çıkıyor. Nyx ve diğer Arıtıcı, Rayne, bir kaybetme savaşıyla mücadele ediyor. Thanatos’a avlanan sınıf arkadaşları ve Puricers tarafından teslim edilmek üzere dövülmüş olan Angelique, herkesi kurtarmak arzusunu uyandırıyor. “Kraliçe’nin Yumurtası” olarak bilinen Arcadia topraklarındaki tek kadın Arındırıcı oldu.

Harukanaru Toki No Naka de

Asdfgh 21 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Akane Motomiya ve arkadaşları Tenma ve Şimon bir iblis tarafından başka bir dünyaya çekilir, burada Akane Ejderha Tanrı’nın Rahibi olur. Bu dünyanın insanları, şeytanların devralmasını durdurabilecek tek kişi olduğunu söyler; Bu arada, iblisler gücünü kendi uçları için kullanmak ister. Neyse ki Akane, Ejderha Rahibe’yi korumak için yemin eden sekiz kişiden oluşan Hachiyou’ya sahip.

Shin Shirayuki-hime Densetsu Pretear

- reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

On altı yaşında bir kız, sahnede yedi kişi özel bir büyülü güce sahip olduğunu ortaya çıkardığında yeni bir üvey aileye uyum sağlamak için mücadele ediyor. Garip gruptan uzaklaşarak, bir canavar arkadaşının hayatını tehlikeye attığı zaman onlara katılır. Eğitim olmadan, Pretear’ın kutsal görevini üstlenebileceğini kanıtlamalıdır. Farklılıklarını çözmeli ve yıkımdaki kötü prenses niyetini yenmek için birlikte çalışmalılar.

Code Breaker

Asdfgh 22 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Bir gün otobüse binmek, Sakurakouji Sakura, insanların mavi bir ateşle canlı yanıklarını görmek için pencereden dışarı bakar ve insanlara zararsız ve ayakta duran bir oğlan çocuğu yaşar.

Ertesi gün sahaya geri dönüyor ve hiçbir cinayet ya da herhangi bir cinayet kanıtı yok, sadece küçük bir ateş var. Daha sonra, daha önce gördüğü çocuğa benzeyen ve sadece sol elinde siyah bir eldiven giyen yeni bir transfer öğrencisi olan Oogami Rei’yi bulmak için sınıfa gidiyor.

Oogami, “var olmayan” bir Kod Kesici’dir. “Göze göz” ilkesini izleyen, “kötülüğe karşı kötülük kullanma” gibi görünen soğukkanlı bir katil. Öldürmenin doğru olmadığına inanan Sakurakouji onu durdurmak ve buzlu kalbine nüfuz etmek için yola koyulur.

La Corda D’oro

La corda d oro3 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Hino Kahoko, okulu iki dalı olan, öğrencilerin gri üniforma giydiği Normal Dalı ve öğrencilerin beyaz giydiği Müzik Dalına ayrılmış bir öğrencidir. Okulun geleneği bir müzik yarışmasıdır, ancak Müzik Dalından öğrencilerin yarışmak için seçilmeleri daha yaygındır. Kahoko, Lili adında bir peri ile karşılaşmak için bir gün şaşırır. Sadece onu gören tek öğrenci olduğu için, yarışmada yer almak için Normal Branştaki tek öğrencidir.

Kahoko’nun hiç bir müzik bilgisi yoktur, Lili ona sihirli bir keman verir, herkesin gerçekten yapabileceklerine inanırsa oynayabileceği bir şey. Kahoko, şimdi yarışma, rakipleri ve meslektaşlarının yargılamaları ile yüzleşmelidir.

er yarışmacıların hepsi, müzik okulunun en yetenekli ve en yakışıklı öğrencileridir.

Brother Conflict

Asdfgh 11 - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

Tüm hayatın boyunca tek çocuk olduğunuzu hayal edin ve sonra birdenbire 13 üvey kardeş kazanıyorsunuz!

Ema Hinata’nın yalnız yaşamı, ünlü bir maceraperest olan tek babası Rintarou Hinata aşık olduğunda ve bir giyim üreticisi olan Miwa Asahina ile evlenirken yeni ve heyecan verici bir dönüş kazanır. Yeni evlendirilen çift mekânı vermek için Ema, Sunrise Residence adı verilen bir konakta yeni üvey kardeşleriyle yaşamaya başlar ve ilk kez, canlı ve büyük bir ailenin bir parçası olarak deneyimler. Sonunda güvende ve içerikte hissediyor.

Her kardeşin kendine özgü bir kişiliği vardır ve Ema çok geçmeden sadece aralarında büyüyen aile sevgisinin değil, aynı zamanda romantizmin de olduğunu fark eder. Sonunda kalbini çalan kişi hangi kardeş olacak?

Amnesia

Amnesia - reverse harem anime önerileri - figurex anime önerileri

İşyerinden bayılttıktan sonra, hayatının ya da etrafındakilerin hatıraları olmadan çalıştığı kafenin arka odasında genç bir bayan uyanır. Yakında öğrencilerine Shin ve Toma adını verdikleri iki arkadaşı, eve güvenli bir şekilde gelmelerine yardımcı olmak için çağrılır. Yalnız olduğunda, Orion adında sadece görüp duyabildiği bir spektral çocukla tanışır. O, dünyaya tesadüf ziyaretinden dolayı anılarını kaybettiğini açıklıyor, o yüzden kim olduğunu hatırlamasına yardımcı olacak.

Ancak, ayrılan hatıralarını, etrafındakileri endişelendirmeden yeniden kazanması, fark etmekten daha zor olabilir. Kasvetli Shin ve koruyucu Toma’ya ilaveten, büyüleyici İkki’nin, çabuk yerleşmiş Kent’in ve uzaklarda gizlenen gizemli bir adamın şüphelerini uyandırmaktan kaçınmalıdır. Amnezi onu bu insanların her birinin hayatına dolaştırdığı için, onun parçalanmış hatıraları parçalara ayrılır ve koşullarının gizemleri yavaş yavaş ortaya çıkar.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

7 thoughts on “Reverse Harem Anime Önerileri

 1. Usagi dedi ki:

  Ayayayyay işte favori listem bu sanırım konusu güzel olan bir reverse haremi hiç bir şeye değişmem

 2. Cennet Duvar dedi ki:

  Hiç bir yerde kyou kara maou’yu önerdiğini göremedim bende söylim dedim 78.bolumluk olmasina rağmen çekirdek gibi biten bir anime sanirim en sevdiğim anime karakteri oldu yuurı o yufka yüreğiyle ❤️ Bu siteyi keşfetmem 10saat önce fln. Oldu daha yeniyim bu sitede yani sj.

  1. Tsunade dedi ki:

   Her zaman bekleriz ^^

 3. Yaren dedi ki:

  Ay diabolik lovers yazınca ben bittim 😀

  1. Cennet Duvar dedi ki:

   Aynn ama bölümlerini Türkçe altyazılı zor bulduğum için biraktim ????.

 4. Mücahidem Şehide-i Cahide dedi ki:

  Muhteşem sin yaaa
  Bu animelerin hepsi muhteşem
  Karneval falan da ekleyebilirdin
  Ama muhtesemler

  Fruit Basket

  The Vision of Escaflowne

  Hanasakeru Seishounen

  Saiunkoku Monogatari

  Yamato Nadeshiko Shichihenge

  Miracle Train

  Hanayaka Nari, Waga Ichizoku

  Shin Shirayuki-hime Densetsu Pretear

  Bu animeleri daha izlemedim
  Bi iki tanesini indirmisim izlememisim
  Ama izleyeceğim hepsini İnşallah
  Çok teşekkürler
  Canım yaa

Bir cevap yazın