Anime Önerileri

Josei Anime Önerileri !!

Sırada daha çok ben yaşlardaki kızlara hitap eden Josei Anime Önerileri yazı dizimiz var. Son günlerde ki yazılarımın genelde kadınlara yönelik olacağını söylemiştim. Bir çok liste yapmama rağmen hep erkek takipçilerimize özel hazırlıyorum bu yüzden takipçilerimiz hep erkeklerden oluştu. Biraz kızları da bize çekmeliyiz değil mi ? Josei türü benim pek izlediğim türler arasında değil. Daha çok Shounen ve Seinen izliyorum. Sorun bende sanırım 😀 O yüzden bu listem konusunda eleştirileriniz olursa memnuniyetle kabul edeceğim. Aslında izlememe nedenlerimden birisi de erkek karakterlerin çok mükemmel olması nedeniyle, izledikten sonra gerçek hayata adapte olmakta biraz zorlanmam. Hayır o kadar düşünceli ve romantik adamları izledikten sonra televizyonda Recep İvedik‘ le karşılaşmanın acısı tarif edilemez 😀  Neyse lafı daha fazla uzatmıyorum ve listeme geçiyorum.

 Paradise Kiss

Yukari, ailesini dinleyen ve her gün okula devam eden tipik bir lise öğrencisidir. Yaşam biçimini sorgulamaya başlarken, “Paradise Kiss” olarak bilinen bir giyim etiketine sahip bir grup moda tasarım öğrencisi ile karşılaşır. Grubun tasarımlarını yaklaşan bir moda şovunda sergileyecek bir model bulması gerekiyor ve Yukari‘yi seçmeye karar veriyor. Başlangıçta, Yukari bu görünüşte eksantrik bir grupla ilişki kurmaya gönülsüzdü, ancak sonunda, onların gerçekten hoş insanlar olduklarını fark etti. Dahası, ideallerini ve hayallerini takip etme tutkuları ve hevesleri… Yukari hayatından zevk almadığını fark etti ve bu onu kendi hayallerini sürdürmeye motive eder.

Princess Jellyfish

Amamizukan, hiçbir erkeğe izin verilmeyen bir apartman kompleksidir. Denizanasını seven bir kız olan Tsukimi, neredeyse kendi kadar takıntılı olan arkadaşlarıyla orada mutlu yaşar. Dairelerde gecelemekle birlikte “o (kadın)” gerçekte “o(erkek)” dur.

Nana

Nana Osaki, güçlü irade ve kaba bir geçmişi olan korunaklı ve iddialı bir genç kadın. Black Stones adlı bir punk grubunun vokalistidir ve şöhreti , her şeyden çok daha fazlasını istemektedir. Nana Komatsu, zayıf iradeli ve istikrarlı geçmişi olan uçuk bir genç kadındır. Hayatı, sevgi ve evlilik bulma arzusu etrafında dönüyordur. İkisi, Tokyo’ya seyahat ederken ilk kez trende buluşurlar- kendi hayallerinin peşinde – ve daha sonra oda arkadaşı olmaya karar verirler. Büyük ölçüde farklı insanlar olmasına rağmen, ikisi çok yakınlaşır ve birlikte oldukları en büyük hayallerinin içinde en iyi arkadaşları için yer olup olmadığını öğreniyorlar.

Chihayafuru

Chihaya Ayase, Japon şiirine dayalı bir kart oyunu olan karışık Karuta dünyası için samimi ve hevesli bir kızdır. Arata Wataya adlı sakin ve düşünceli bir ilkokul sınıf arkadaşı tarafından oyunun agresif tarzı tanıdıktan sonra ikisi çabucak yakın arkadaş oldular. Chihaya‘nın akıllı ve atletik çocukluk arkadaşı Taichi Mashima ile bir grup halinde oynamaya başlarlar fakat çeşitli koşullar nedeniyle ortaokul dönemlerinde yollarını ayırmak zorunda kalırlar. Lise hayatları başlarken bir kez daha toplanırlar.

Eden of the East

22 Kasım 2010‘da on füze Japonya‘yı vurur. Bununla birlikte, daha sonraları “Dikkatsiz Pazartesi” olarak adlandırılacak olan bu benzeri görülmemiş terör eylemi, hiçbir belirgin kurbanla sonuçlanmaz ve hemen hemen herkes tarafından unutulur. Sonra, 3 ay sonra … Saki Morimi şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mezuniyet gezisinde genç bir kadındır. Ancak Washington DC Beyaz Saray’ın önündeyken başı belaya girer ve diğer vatandaşlarından sadece birinin beklenmedik şekilde müdahalesi onu kurtarır. Ancak kendisini Akira Takizawa olarak tanıtan bu adam tam bir gizem. Anılarını kaybetmiş görünüyordur. Bir elinde tuttuğu tabanca ve diğer eliyle tuttuğu cep telefonu haricinde açık çıplaktır. 8,200,000,000 Yen ile dijital para ile ücretlendirilen bir telefon.

Honey and Clover

Takemoto Yuuta, Mayama Takumi ve Morita Shinobu küçük daireyi paylaşan üniversite öğrencileri. Yoksulluk içinde yaşıyor olmalarına rağmen, üçü hayatta küçük şeyler yoluyla zevk alabiliyor. Hikaye, Hanakoto Hagumi adlı kısa ama yetenekli 18 yaşındaki bir kızın ortaya çıktığı sırada, bu fakir üniversite öğrencileri karakterlerin hayat hikayelerini anlatıyor.

Showa and Genroku Era Lover’s Suicide Through Rakugo

Rakugo hikaye anlatımı-Japon sanatlarının en eskisi ve en önemlilerindendir. Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, Rakugo‘nun öyküsü ve savaşı müteakip günler içinde hızla değişen Japonya milletinin hakimiyeti altında yaşamlarını sürdürenlerin hikayesidir. Yotaro için, Rakugo ceza evinden çıkarıldıktan sonra yeni bir hayat inşa etme şansı. Yakumo için, sesini bulmak için bir ömür boyu mücadele vermek. Sukeroku için, doğal olarak nefes almak. Rakugo, bu üç farklı erkeğin hikayelerini birbirine bağlayan şeydir ve her şeyi değiştirecek kadını hayatlarına girer. Sahnede ve kapalı, Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu‘nun hikayeleri gerçekten unutulmaz.

Kids on the Slope

Yaz 1966: Kaoru Nishimi, Kyūshū’daki akrabalarıyla birlikte yaşamaya başladı. Hayat boyunca onur öğrencisi oldu, ama okulun kötü adamı olan Sentarō Kawabuchi ile tanıştığında değişmeye başladı. Onun sayesinde cazın cazibesini öğrenir ve ilk gerçek dostluklarını oluşturur.

Nodame Cantabile

Japonya’daki en iyi müzik akademisinde Shinichi Chiaki küstahlığı yalnızca birinci sınıf piyano çalması ile eşleştirilir. Fakat Chiaki ile birlikte öğretmen kavga edince red sınıfına indirilirler. Chiaki, bir orkestra şefi olma rüyasını sürdürürken bir grup şarkıcı müzisyen ve kendisini Chiaki‘nin kız arkadaşını ilan eden rahatsız edici bir kız Noda ile çevrelenmiş bulur. Nodame olarak adlandırılmasında ısrar eden Noda‘nın hemen yanında yaşaması da ayrı bir sorun oluşturur.

Bunny Drop

Otuz yaşındaki bekar Daikichi, dedesinin cenaze törenine katılırken, dedesinin bilinmeyen bir annesi olan meşru bir çocuğa sahip olduğunu öğrenince şok olur ! Ailenin geri kalanı, yükümlülüğünden ve utançtan korkarak, sessiz küçük kıza Rin ile ilgilenmek istemezler. Kayıtsız aile üyeleri tarafından öfkelenir ve kendisini evlat edinmeye karar verir. Ancak, eserinin, ailesinin ve sevgi hayatının vasisi olan rolü ile dengelenmesinin zorluğunu hafife almış olabilir.

Michiko to Hatchin

Güney Amerikalı güneşin acımasız sıcağında, ağırlaştırıImış cezaya çarptırılmış suçlu Michiko Malandro, geçmişinden bir adam ararken dördüncü kez yüksek güvenlikli bir ceza evinden çıkar. Michiko, kötü muamele gören ailenin yumrukları altında kalan genç bir kız olan Hana Morenos şeklinde bir ipucu bulur. Hana güçsüz olduğu için onu kurtaran kişiyi beyaz atlı prensi olarak hayal etmeye başlar. Kaderindeki prensin, çalınan bir motosikletin üstüne, annesi olduğunu iddia eden darbe ve küstah mahkum olduğunu biliyor mudur ?

NO. 6

Yıllar önce, insanlık, kanlı bir dünya savaşının sona ermesinden sonra, barışçıl ve mükemmel altı şehir devletine sığınır. En azından yüzeyde. Bununla birlikte, 6 numaralı şehir devletinin elit sakini Shion, gizemli bir çocuğun Nezumi ile karşılaşması sayesinde yaşadığı dünyaya yeni bir bakış açısı kazanır. Nezumi, sözde ütopyanın duvarlarının ötesinde, ıssız çöp arazisinde yaşayan birçok kişiden biriydi. Ancak diğer çocuğun kaçak olduğunu bilmesine rağmen, Shion onu gece boyunca almaya ve onu korumaya karar verir; bu da ciddi sonuçlar doğurur: eylemleri nedeniyle Shion ve annesi statüsünü kaybeder ve başka yerlere yerleştirilir. Şehrin daha koyu yanı kendini bilinir hale getirmeye başlar.

Omoide Poroporo

Omoide Poroporo, şu anda Tokyo‘da büyük bir şirket için ofis bayan olarak çalışan yirmi yaşındaki bir kadından biri olan Taeko Okajima‘nın hikayesidir. Büyük şehirde yaşamaktan vazgeçmeye karar verir ve kayın validesini ziyaret etmek için kırsal bölgeye gider. Orada yaşadığı süre boyunca, tamamen farklı bir tecrübeye sahip olacak, dost canlısı köylüler ve aile üyeleri ile vakit geçirirken bir çiftçinin zor işi ile yakından alakalı hale gelecektir. Bu atmosfer nostaljik anıları geri getirecektir. Çocukluğunda hayatını bir kez daha hatırlamaya başlayacak: köpek yavrusu sevgisi, ergenlik döneminin garip aşamaları ve erkek öğrencilerle ve matematik dersiyle uğraşmanın zorlukları. Günlük eziyetten harcanan zaman, Taeko‘nun seçtiği yolu sorgulamasına neden olacaktır.

Gokusen

Kumiko Yamaguchi akıllı, hevesli ve Shirokin Akademis’inde bir matematik öğretmeni olarak hayallerine başlamak için hazırdır. Ancak çalışma günün birinci gününde korkunç bir okul ve çok kötü öğrenciler ile karşılaşmışdır. Ancak öğrencilerin bilmediği şey Kumiko‘nun bir yakuza ailesinden geldiği için dövüş sanatlarında çok iyi olmasıdır.

Ristorante Paradiso

Nicoletta küçük bir kız olduğunda, annesi Olga onu terk edip yeniden evlenmek üzere Roma’ya kaçar. Şimdi, 15 yıl sonra genç bir kadın, annesinin hayatını mahvetmek amacıyla Roma’ya gider. Olga‘yı Casetta dell’Orso adlı bir restorana kadar takip eder, ancak ikinci Nicoletta kapısından adım atığında her şey değişir.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın