Genel, Anime Haber

Princess Principal Animesinin Filmi Duyuruldu!

19

Merhaba arkadaşlar. Bugün size güzel bir haberim var. Sentai Filmworks Princess Principal animesinin filminin geleceğini duyurdu. Princess Principal Crown Handler.Sentai Filmworks filmin konusunu da meraklılarla paylaştı.

Kraliçeye suikast girişiminin ardından Krallık’ta casuslar için yapılan insan avı olağan bir şey haline gelir. Commonwealth’ın gizli operasyon birliği Kraliyet ailesi arasında bir ajanın olduğundan şüphelenmeye başlar. Gerçeği ortaya çıkartmaları için Team White Pigeon’u gönderirler. 


Film 11 Şubat’ta yayınlanacaktı lakin dünyayı kasıp kavuran Covid-19 illeti yüzünden film kesin bir tarih verilmeden ertelendi. Ama Sentai Filmworks’ün yeni haberine göre film ilkbaharda yayınlanacak. Seiyuu’lar;

  • Ange – Aoi Koga
  • Princess – Akira Sekine
  • Dorothy – Yo Taichi
  • Beatrice – Akari Kageyama
  • Chise – Nozomi Furuki

Masaki Tachibana (Barakamon) filmin yönetmenliğini yapacak. Noboru Kimura ( Gundam Build Divers) animesinin senaristi Ichiro Okouchi’nin ( Code Geass: Lelouch of The Rebellion) yerine senaryoyu yazıyor. Filmin ana karakteri olan beş karakter aynı zamanda filmin kapanış şarkısını söylecek. 

Kouhaku Kuroboshi (Kino’s Journey) orijinal karakter tasarımcısı. Yukie Akiya’da (Code;Breaker) tasarımları animasyon için uyarlayan kişi. Kimitake Nishio (Moetan) film için karakterler tasarlamasının yanında Akiya’sız tek başına animasyon yönetmenliğini yapmakta. 

Filmin konsept tasarımcılığını Munashichi yapmakta. Mekanik tasarımcılığını da Fumihiro Katagai yapmakta. Ses yönetmenliğini Yoshikazu Iwanami yapmaktadır. Kalafina müzik grubundan Yuki Kajiura Yoshikazu Iwanami ile filmin müziğini bestelemek için müzik sektörüne dönüş yaptı. 

Güncel haber yazılarınız için buraya bakabilirsiniz.

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın