EXO ONE doğaüstü, yerden ve havadan gezici bir keşif oyunudur. Yer çekimine dayalı bir hareket sistemi kullanarak esrarengiz ve yabancı bir manzara boyunca sürükleniyor ve akıyorsunuz. Atmosferik dağınık görseller, diğer dünyevi ses efektleri ve bir hipnotik elektro gitar soundtrack ile birleştiriliyor ve ortaya bu son derece rahatlatıcı oyun çıkıyor.

Yüksek bilimkurgu gezegenler, şaşırtıcı bulut oluşumları ve çöl arazilerini andıran açık bir ortamda siz bir topsunuz ve yerçekimi etkisiyle yuvarlanıp gidiyorsunuz. Çok yüksek bir biçimde havaya zıplayabiliyorsunuz ve havadayken topunuz otomatik olarak disk biçimine geçiyor. Arkasında bıraktığı rüzgarı ve bulutların arasından geçince görünen gökyüzündeki güneşi sakin bir elektro gitar müziği dinleyerek süzülüyor ve rahatlıyorsunuz. Oyunda birden çok mekan var ancak her mekanın amacı sizi rahatlatmak. Maalesef ki oyun çıkmadı ve görüntülere bakılırsa çıksa bilse benim bilgisayarım patates olduğu için oynayamayacağım bir oyun. Ancak sadece trailer ını izlemeniz bile sizi fazlasıyla rahatlatmakla birlikte oyunun çıkışını dört gözle beklemenizi sağlıyor.

Oyun KİCKSTARTER’dan aldığı maddi destek sayesinde yapılıyor. Şahsen söylemezsem olmaz KİCKSTARTER’da destek alan oyunlar hiçte boş oyunlar olmuyor aksine çok başarılı sonuçlar görüyoruz. Bence ünlü olamasa bile başarılı ve istediği o rahatlama hissini oyuncuya veren bir oyun olacak. 2018’de çıkması planlanan oyunun trailer ını eğer bu yazıyı okumuşsanız izlemeden geçmeyin derim.

Eğer telefonda canınız sıkılıyorsa sizin için hazırlanmış olan 10 mobil oyun oyun önerisi listemize renkli yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

About Lindow

Hiç bu kısıma bakılmayacağını bildiğinden istediğini yazabilecek ama yinede yazmayan, azcık da yazı yazmayı deniyim bakıyım neymiş deyip yazmaya başlayan birisiyim. Anime izlediğimi söylememe gerek yok heralde. Dimi ?

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın