One Piece 20’nci yıl dönümü etkinliği için prodüktör Marty Adelstein (Prison Break, Teen Wolf) ve ITV Stüdyoları arasındaki bir ortaklık olan Tomorrow Studios‘un Eiichiro Oda‘ın One Piece mangasının live action Hollywood televizyon uyarlaması hazırlayacağını Cuma günü açıkladı.

Tomorrow Studios, Cowboy Bebop‘un canlı aksiyon dizisi uyarlaması da yapıyor.

Onepiece wallpaper 20160724205402 - one piece hollywood live action geliyor!! - figurex anime haber

Manganın konusuna kısaca değinirsek  :

” Dünyanın en büyük korsanı , Korsanlar Kralı olan Gol D. Roger idam edilmeden önce ünlü hazinesi One Piece‘in gerçekten var olduğunu tüm dünyaya ilan eder. Onu dünyanın sonuna sakladığını söyler ve One Piece‘i bulmayı kendinden sonra gelen genç korsanlara vasiyet olarak bırakır. Korsanlar çağı artık başlamıştır ve binlerce genç One Piece‘i bulabilmek için denizlere akın etmeye başlar. Monkey D. Luffy bu gençlerden birisidir. Başta küçücük bir tekneyle denize açılan Luffy ileride çok güçlü bir korsan olmaya doğru adım adım ilerler. Bu macera dolu yolculuğunda kendisine bir tayfa bulmak zorundadır. Roronoa Zoro ile başlayan tayfa gittikçe büyüyecek ve tayfası ile birlikte birbirinden güzel maceralar yaşayacaktır.  ”

Oda, 19 Temmuz 1997 tarihinde Shueisha‘nın Haftalık Shonen Jump dergisinde manga serileştirmeye başladı ve Shueisha, 2 Mayıs‘ta Japonya‘da manga’nın 85. cildini yayınladı. Nisan ayı itibarıyla manganın, Japonya‘da 350 milyon kopya, Japonya dışında ise 66 milyon kopyası var ve 30’dan fazla ülkede yayınlar var. Manga Haziran 2015’te Aralık 2014’ten beri dünya çapında 320.866.000 kopya basılarak dünya rekoru kırdı. Dünya rekoru “Aynı çizgi roman dizisinde tek bir yazar tarafından yayınlanan en çok kopya” ünvanı oldu.

Manga, 1999’da başlayan uzun süredir devam eden bir televizyon anime, anime televizyon spesiyalleri, 13 anime filmi, video oyunları, roman, oyuncak, tema parkı çekimi ve daha fazlasını içeren bir medya franchise yarattı. 2004 yılında Toei Animation tarafından 4Kids, televizyon anime yayınlandı ve FUNimation Entertainment lisansı 2007’de satın aldı. Cartoon Network aynı yıl bu yayınlamaya başladı.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın