Anime Tanıtımları, Anime

Olay One Piece Teorisi : D’nin Hikayesi !!

Merhaba dostlar,

Bugün Allen Admin‘iniz size şok gibi bir One Piece Teorisi ile sahalara geliyor. İlk başta söylemek istiyorum. Burayı dikkatli okuyunuz. Bu teori tabii ki benim değil. Sadece gereksiz kelimeleri ve imlaları düzenleyerek buraya aktaracağım.

Not : Söylemek isterim; bu bildiğiniz gibi bir teori. Eğer ki tutarsa diye varsayarak Yarı Spoiler niteliğindedir.

İşte teori karşınızda arkadaşlar.

Bir zamanlar Ay da bir krallık vardı ve bu krallık bilim ve teknolojide çok gelişmişti. İşte bu krallığın adı Birka idi. Birka halkı robot ve kadranlar (Skypia’da kullandıkları şey.) yapıyorlardı. Ancak tüm kaynakları tükenmeye başlayınca Mavi Gezegen’e (Dünyaya) göç etmek zorunda kaldılar. (Enel’in aya gittiği Comic Cuts’da Enel, “Birka halkı kaynak eksikliğinden Mavi Gezegen’e göç etti” demişti.) Birka halkı dünyaya göç ettikten sonra, herkes onların teknolojisini kullanmak için kabul ettiler ve devamında ise kocaman bir krallık oluştu. Ancak, gizli bir örgüt bu gücü ve otoriteyi almak için Birka halkı ile savaş başlattı.


Bundan dolayı Birka halkı savaşı kazanmak için 3 antik silah yaptı.Bunlar Plüton, Poseidon ve Uranus idi. Poseidon antik silahı Prenses Shirahoshi’nin yeteneği olan deniz krallarını çağırmaya yarıyordu.
Burada Red Line, Calm Belt ve Grand Line’in nasıl oluştuğu anlatılıyor ve bu nedenle okyanusun dörde bölündüğü anlatılıyor.
Hayatta kalan Ay’ın insanları gizli organizasyondan saklandı ve yarım ay şekli olan “D” harfini ikinci adları olarak kullandılar. Daha sonra Ay’ın insanlarına ihanet edip yok eden bu gizli organizasyon kendilerine “World Government” yani Dünya Hükümeti demeye başladılar ve bu olanları gizlemek için bir proje başlattılar. Çünkü bu diğer insanların onlara bakış açısını değiştirebilirdi.

Bu gizli organizasyon;
İlk olarak 100 yıllık savaşın tarihini ortadan kaldırdılar. (Boşluk yüzyıl, Robin’in peşinde olduğu tarih.)
İkinci olarak ise Ay’a 20 asker gönderdiler ve Ay’ın insanlarına ait tüm kanıtları, izleri sildiler. Ay’a gönderilen 20 asker daha sonra “World Nobles” yani soylular, kutsal olarak anıldı.Bu ayrıca neden soyluların uzay kıyafeti giydiğini açıklıyor.)


Hayatta kalan Ay halkı “Raftel” (Gol D. Roger’ın Edward Newgate’e sake içerken anlattığı) adında küçük bir ada yaptı. Hayatta kalanlar, gizli organizasyon bulamasın diye bu adada saklandılar. One Piece bu adada bulunmakta ve bu adayı tek bulan kişi ise Gol D. Roger. Ay halkı hükumet tarafından yapılanların Dünya tarafından bilinmesini istedi ve bu nedenle “Poneglyphs”leri (100 yıllık tarihin parçaları) yaptılar ve dünyanın her yerine yerleştirdiler. Daha sonra kendi halkından seçili sayıda kişiyi (yani D’leri) bunları bulup dünyaya gerçekleri göstermek için gönderdiler. Buna da “D’nin iradesi” dediler. 


Ohara halkı Poneglyphleri okuyabilen son kişilerdi ama dünya hükumeti onları öldürdü. Sadece bir çocuk hayatta kalabildi o da “Nico Robin”.
Birkalılar, Raftel adasında iken son olarak çok gizli bir silah yaptılar. Bu antik silahın özelliği Plüton tarafından dörde ayrılan denizi tekrar birleştirerek “All Blue” yi (Sanji’nin her zaman hayal ettiği deniz) ortaya çıkartacaktı. Bu özelliği yani 4 denizi bir araya getirmesi sebebiyle, bu silahın adı One Piece yani Türkçesi ile “Tek Parça” konuldu. 

Not : Bu konuyla ilgili Teori için Büyük Teori : One Piece Finali adlı yazımıza göz atabilirsiniz 🙂

800 yıl geçtikten sonra Roger adında bir korsan Raftel’e başarıyla ulaştı ve Kayıp Yüzyıl‘da olanları yani gerçek tarihi keşfetti. Ne yapması gerektiğini tamamı ile biliyordu ama ne yazık ki vücudu buna izin vermiyordu. Tedavi edilemeyen bir hastalığı vardı.Oysa bu projenin gerçekleşmesi için bir “çok Kuvvet” ve “Zaman” gerekliydi. Bu 2 nedenden dolayı Roger bunu gerçekleştiremedi.
Bu nedenle ise güçlü, dürüst birisi bir gün bunu gerçekleştirir diye Korsanların Altın Çağını başlattı.

Peki bu döngüyü kim sonlandıracak, bence onu biz biliyoruz.

 

Related Posts

3 thoughts on “Olay One Piece Teorisi : D’nin Hikayesi !!

 1. Darklion dedi ki:

  Bu teorinin bi kısmı kesin hatalı çünkü Poneglyphleri ay halkı değil wano halkı yazd.

  1. Tsunade dedi ki:

   Aynen ama kurgu olarak oldukça güzel bir teori 🙂

 2. Chunchunmaru dedi ki:

  Abi Resmen Mütiş Bi Teori Duydugum En iyi teorilerden Hatta en iyisi

Bir cevap yazın