Oyun Haberleri

Nelke & The Legendary Alchemist Oyunu Batı’da 2019’da Çıkacak

nelke legendary alchemists banner1 1038x576

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda her zaman yapmadığım bir şey yapacağım ve bir oyun yazısı yazacağım. Benim bile merakla beklediğim Nelke & The Legendary Alchemist oyunu hakkında bazı şeyler öğrendim ve bunları sizinle paylaşmak istedim. Benim bile diyorum çünkü ben bu tarz oyunları pek oynamıyorum.

KOEI Tecmo America ve Europe Çarşamba günü New World of the Atelier‘ları Playstation 4Nintendo Switch ve Steam aracılığıyla PC’den Nelke & The Legendary Alchemist oyununu sunacaklarmış.  Buna ek olarak KOEI Tecmo America 4 Aralıkta PS4, Switch ve Steam için Atelier Arland Series Deluxe Pack’ini dijital olarak yayınlayacağını duyurdu.

 

Nelke & The Legendary Alchemist: Ateliers of The New World oyunu bu kış yayınlanmak için hazırlanmıştı. Oyun PS4 ve Switch için hem fiziksel hemde dijital sürümlere sahip olacaktır.

 

KOEI Tecmo oyunu şu şekilde açıklıyor;

Nelke & The Legendary Alchemist: Ateliers of The New World oyuncuları her zaman Granzweit Sage antik efsanesinden etkilenen soylu Nelke von Lestamm’ın yanına gönderir.

Granzweit ağacının hikayesini keşfedenlere büyük bir güç bahşedildiği söylenmektedir. Büyüdükçe ve simya konusunda becerileri olmadığını gören Nelke bir hükümet memuru olup insanlara yardım etmeye karar vermiştir. Nelke akademiden mezun olacağı sırada babasının Westwald yakınındaki arazisinde ağacın bulunabileceği yönündeki söylentiyi duyduğunda hayatı tamamen değişir. Babası bir şartla araştırmasına izin verir o da bölgenin valisi olması ve Westwald’ı bir şehre dönüştürmesidir.

Atelier Sophie ve Atelier Firis’in karakter tasarımcısı NOCO bu oyunda da harikalar yaratmış. Mitsuki Nakae’de oyunun tema şarkısı “Alchemia” yı söylüyor.

Oyunun videosuna baktıktan sonra benim bile oynayasım geldi. Ki ben normalde böyle oyunlar oynamayı pek sevmem.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın