Ginko-mushishi-full-505356

Merhaba arkadaşlar

Bu günde sizlere Mushishi isimli bir anime anlatacağım ama karakter incelemesini nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum. Ana karakter biraz sıkıntılı çünkü. Her seferinde olduğu gibi animeyi anlatmadan önce biraz boş muhabbet yapalım. Bildiğiniz üzere okullar açıldı, hatta ilk haftaları bitti, bende üniversitedeyim, maalesef ilk yılım alışmak  baya kolay oldu her yerim Ankaralı dolu pek yabancılık çekmedim. Ama şu hocaların kitap almaya zorlaması beni baya zora soktu 400 lira para verdim ve şuan açlıktan ölmek üzereyim. Eğer sevenim yada yazılarımı okumayı sevenler varsa yazı gelmediği zaman açlıktan öldüğümü biliniz. Neyse bu seferlik bu kadar boş muhabbet yeter hadi animeye geçelim.

GENEL BİLGİ 

Animemiz iki sezondan oluşuyor, ilk sezon 2005 yılında 26 bölüm ve 1 özel bölüm şeklinde yayınlandı, ikinci sezon ise 24 bölüm olarak 2014 yılında yayınlandı. Mangakamızı merak edenler varsa hemen söyleyelim Urashibara YUKİ. Türlerine bakalım birde doğaüstü güçler, dram, fantastik ve gerilim türlerini oluşturuyor. Ve maalesef sadece tek bir karakter inceleye biliyorum bu animede diğer gördüğünüz bütün karakterler yan karakter.

KONU   

Animemizin ismi ana karakterimiz olan Ginko‘nun mesleğinden geliyor. Bizim Ginko‘nun işi ise mushileri daha doğrusu zararlı mushileri durdurmak mı desem arındırmak mı desem bilemedim ama siz anladınız beni. Mushilerin ne olduğuna gelirsek Japoncadan Türkçeye çevirdiğimizde böcek- haşere gibi bir anlamı var ama tabi ki böcek avcısı değil mushishiler, sadece belirli insanların görebildiği genelde de uçan yaratıklar. Birazda Ginko‘nun işinden bahsedelim, tabi ki  sağda solda mushi var mı diye gezmiyor. Bizimkine mektup geliyor o da gidiyor. Tedavi etmeyi deniyor düzeltmeye çalışıyor ama diğer mushishiler gibi öldürme taraftarı değil, daha düzgün bir çözüm yolu arıyor bizler kadarda onların yaşama hakkı var mantığıyla ilerliyor ve başarısız olduğunu daha görmedim.

KARAKTER İNCELEMESİ  

GİNKO

Yazıyı yazıp bu kısma gelene kadar spoiler vermeden bu karakteri nasıl anlatacağımı baya düşündüm ve buldum ama çok kısa oldu, yani spoiler vereceğim  🙂 hiç kusura bakmayın. Tabi ki spoiler verirken uyaracağım.

Ginko’dan bahsedelim haydi, karakterimiz küçük yaşta hafızasını kaybediyor ve ardından mushileri görmeye başlıyor ardından da mushishi olma yolunda ilerliyor ve genelde tek başına geziyor, bir çok insanla tanışıyor ama her seferinde yoluna yalnız bir şekilde devam ediyor. Şimdide spoiler kısmına geldik yeni izleyecek olan arkadaşlara tavsiye etmiyorum. Hadi hafızasını kaybetme kısmına gelelim bir mushiyle karşılaşıyor ve tek gözünün kör olmasına, saçlarının beyazlaşmasına hatta hafızasını kaybetmesine neden oluyor. Gördüşünüz gibi baya çetrefilli bir iş mushishi olmak.

Tumblr_n6xkiaacgy1tcse7jo1_500

İZLENİLEBİLİRLİK  

Arkadaşlar hepinize gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğim bir anime, vurdulu kırdılı animelere biraz ara verip sakin bir anime izlemek isteyen herkes için son derece güzel bir anime. Aksiyon ve hareketlilik olarak son derece yavaş, sakin ve kafa dinlemek için mükemmel bir seçim olur. Görüntü kalitesi de gayet güzel. 100 üzerinden değerlendirecek olursak ben biraz hızlı ve vurdu kırdı seven tiplerden olduğum için benden 65 alıyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim ve hepinize iyi seyirler.

 

Back to list

Related Posts

2 thoughts on “Mushishi – Anime Genel İnceleme

  1. Kazin Kazama dedi ki:

    öneri için teşekkürler, yazdığını okurken aklima; ao no exsocist geldi birde tokyo ghoul…

    1. Joker dedi ki:

      ao no exorcist incelemesi de geliyor

Bir cevap yazın