Anime Tanıtımları

Naruto Shippuuden 476. Bölüm İncelemesi

Bölümü İzlemeyenler Aşağıdaki Butona Tıklasınlar

[button color=”green” size=”medium” link=”http://www.anizm.tv/naruto-shippuuden-476-bolum” icon=”” target=”false”]Naruto 476. Bölüm İzle[/button]

Arkadaşlar merhaba. Bölüm inceleme serimize zorunlu bir ara vermek zorunda kalmıştık. Çünkü Naruto iki haftalık araya girmişti. Bugün nihayet kaldığı yerden “Son Savaş” tan devam ediyoruz. Çok fazla duygusal bir yazı yazmayacağım animenin bitişine saklıyorum kendimi.

adsiz

Bölüme geçmeden önce neler olmuştu kısaca ondan bahsedeyim. Kaguya yenildi ve her şey normale döndü. 7. Takım sağ salim gerçekliğe döndüler. Naruto ve babası arasında oldukça duygusal bir konuşma geçti ve Rikudou tüm Edo tensei büyüsünü bozarak ruhlar alemine geçiş yaptı. Bu sırada abisine olanlar sebebi ile Devrimi kafasına koymuş Sasuke tüm Bijuuları öldürüp yeni bir düzen kurmak isteğini dile getirdi. Ve tabii kide Naruto buna karşı koydu ve daha önce kapıştıkları yere gittiler. Ve son savaş böylece başlamış oldu.

Önceki bölümleri kabaca hatırladığımıza göre yeni bölümümüze geçebiliriz. 476. bölüm bir önceki bölümün bittiği yerde başlıyor. Öncelikle şunu belirtmeliyim Sasukenin çiziminde sanırım biraz sıkıntı var. Çok beğenmediğimi söylemeliyim. Bİrde yeni bölüm yeni bir opening ile başlıyor. Fena değil gibi ben opening izlemediğimden daha iyileri var mı bilemem ama benim hoşuma gitti.  Savaş öncesi Sasuke gerçekleştireceği devrimi biraz daha açıyor. Amacı aslında İtachininkine çok benzer.

Herkesin nefret ettiği birisi olup, diğer insanlar ona karşı birlik olmasını sağlar ise köylerin bir daha kendileri arasında savaşmak yerine Sasukeyi devirmek için birlikte çalışacaklarını düşüyor. Çünkü ortak bir düşman çıktığında (Madara, Kaguya gibi) insanlar birbirlerini daha rahat anlıyor. Bu amaç doğrultusunda geçmişini temizleyerek ilerlemeyi uygun buluyor. Çünkü İtachinin tek hatası Sasukeyi canlı bırakıyor. Bu sebeple Sasuke Narutoyu öldürmeli. Sıkıcı konuşmalar bittikten sonra asıl savaş başlıyor. Anime sıradan başlasa da savaşa girince işin rengi değişiyor. İzlerken zaman benim için durmuş gibi hissettim.

Ses olarak sadece yumrukların sesi var hiç konuşma yok enfes dövüş sekansları yerinde flashbackler gerçekten o kadar mükemmeldi ki beynimde anime dışı bir şey yoktu. Yumruklar birbirine vurduğunda geçmişlerini, yalnızlıklarını, biyolojik olmasa da kardeş olduklarını göstermesi gerçekten efsane idi (evet sulu göz olabilirim ama gerçekten çok duygusal bir sahne idi). Çok fazla detaya inmek istemiyorum o geçişleri atlatmaya çalışsam yetersiz kalabilir kendiniz izlemelisiniz. Bölümün sonunda ise Sasuke Bijuları yanına çağırarak Narutoyu öldürecek bir jutsu yapacak gibi. Bakalım diğer bölümünde bugün içerisinde çıkmasını bekliyorum hadi hayırlısı bakalım. Ama şunu belirtmeliyim ki son bölümler efsane olacak.

About Hüseyin Özgür Şengelen

Evet anime izliyorum evet waifularım var her şey tamam ama bir sorun pişman mıyım? HAYIR... https://myanimelist.net/profile/Hoshanlee_94 izlediğim animeleri buradan görebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın