Anime Önerileri, Anime

MMORPG Anime Önerileri!!

Herkese yeniden merhabalar,

Bugün uzun zamandan beri istenilen ama benim bir türlü vakit bulamadığım MMORPG  Anime Önerileri ile karşınızdayım. Anime severlerin çoğusu oyunu da sevince bu tarz sanal dünya kurgulu animeler oldukça seviliyor sanırım 🙂 MMORPG Anime nedir d iye soracak olursanız ? Tam olarak karşılığını bulamasam da şöyle özetleyebilirim : Gerçek dünya dışında yaratılan sanal bir dünya ve düzen de geçen animeler diyebiliriz. En büyük örneği çoğunuzun sevdiği Sword Art Online. Şimdiden söyleyeyim benim çok aram yok 😀 Burada oluşturduğum liste tamamen araştırmalarım sonucu ortaya çıkarmış olduğum bir listedir 🙂

Başka türde anime önerileri arıyorsanız, sitemizin ÖNERİLER kısmına bakmanızı tavsiye ederiz 🙂

Not : MyAnimeList’in animelerin konularını anlatma biçimi gerçekten berbat. Başka yerden emek hırsızlığı olmaması adına almak istemiyorum. Ortaya böyle berbat bir çeviri çıkıyor. Kusura bakmayın gençler. İzleyenler hatalı kısımları düzeltirse çok sevinirim 🙂

Hunter x Hunter

Gon küçük bir kasabada yaşayan sevimli ve maceraperest bir çocuktur. Babasını ölmüş olarak bilen Gon, bir gün babasının yaşadığını ve efsanevi bir avcı olduğunu öğrenir. Babasının çocuğunu terk edecek kadar önem verdiği avcılığın ne olduğunu öğrenmek için uzun bir yolculuğa çıkar. Ancak avcılık lisansı aşırı derecede zor bir sınavla alınmaktadır. Öyle zaman olur ki katılan yüzlerce kişiden birisi bile geçemez bu sınavı. Gon sınav esnasında tanıştığı 3 arkadaşla avcılık maceralarına başlar.

Sword Art Online

2022 yılında sanal gerçeklik oyunları çok popüler olur ve Sword Art Online (SAO) adlı büyük bir çevrimiçi oyunu piyasaya çıkar. Oyuncular, “NerveGear” teknolojisinin yardımıyla avatarlarını kendi düşüncelerinden başka bir şey kullanarak oyunda kontrol edebilirler. “Kirito” lakaplı Kazuto Kirigaya, oyunun ilk çıkışından oynama şansı bulan şanslı bir kaç oyuncudan birisidir. On bin kişiyle birlikte  Aincrad’ın fantastik ve ayrıntılı dünyasında fantezi ortaçağ silahlarıyla ve korkunç canavarlarla dolu bir dünyada bulur. Bununla birlikte,  oyuncular  oyundan çıkamadıklarını fark ederler. Bunun nedeni ise oyunun yaratıcısının, oyunu tamamlayana kadar oyundan çıkamayacakları bir düzen hazırlamasıdır. Aincrad’dan kaçmak için Kirito artık diğer oyuncularla etkileşimde bulunmalı ve işbirliği yapmalıdır. Bazıları müttefikken, bazıları da acımasız oyundan kaçmaya çalışan lider gruba komuta eden Asuna Yuuki gibi düşmanlar. Daha da kötüsü, Sword Art Online  eğlenceli ve oyun değil: eğer Aincrad’da ölürlerse gerçek hayatta ölürler. Kirito yeni gerçekliğine adapte olmalı, hayatta kalması için savaşmalı ve umarım sanal cehennemden kurtulmalıdır.

Accel World

Haruyuki Arita, çoğunlukla okulda zorbalığa uğrayan ve kendine güvenmeyen tombik bir öğrencidir. Online oyunlarda çok yeteneklidir. Fakat bir gün oyunlarda ki bu yüksek puanları okulun en popüler kızı  Kuroyukihime tarafından fark edildiğinde bütün hayatı değişir. Haruyuki’ye Brain Burst adlı gizli bir programı tanıtır. Haruyuki kısa sürede Brain Burst’un sadece bilişsel süreci hızlandıran bir program olmadığını anlar. Görünüşte Sanal Gerçeklik Massively Multiplayer Online (VRMMO) Dövüş Oyunu gibi görünmesine rağmen Burst Points kazanmak için insanlar birbirleriyle savaşıyordur. Çünkü oyun içinde kazanılan yetenekler gerçek hayatta da kazanılıyordur. Haruyuki ve Kuroyukihime, Brain Burst’ta Seviye 10’a erişmek, yaratıcıyı karşılamak ve gizli programın asıl amacını bulmak için güçlerini birleştirirler.

Log Horizon

MMORPG, Elder Tale, onuncu genişletme paketini takiben olağanüstü bir başarıya imza atar. Oyun, kullanıcı tabanını milyonlarca oyuncuya ulaşır. Bununla birlikte, bir sonraki genişleme paketi, oyun içindeki avatarlarını aniden bulurken otuz bin oyuncuya sürpriz yapar. Yakında sevdikleri oyunun içinde olduklarını anlarlar. Gerçek hayatta sosyal açıdan kötü bir oyuncumuz olan Shiroe, diğer oyuncularla kendi meydanlarındaki zorlukları üstlenmek için takım oluşturur.

Lodoss-tou Senki (Record of Lodoss War)

Lodos ve krallıkları, Tanrıların son büyük savaşından beri binlerce yıldır savaşa maruz kalmışlardı. Sessiz bir barış ve birlik nihayet topraklar üzerinde öngörülebilir hale geldiğinde bilinmeyen bir kötülük ortaya çıkmaya başlar. Eski bir cadı uyanmış, birçok krallık boyunca siyasi dengesizlik yaratarak ve birini kontrol altında tutarak Lodoss adasını ele geçirmeye odaklanmıştır. Genç savaşçı Prn önderliğindeki altı genç şampiyonun karışıktakımı bu yeni tehdit karşısında duruyor ve Lodoss savaş ve yıkım karanlığına geri çekiliyor.

.hack//Sign

Tsukasa takma adı ile tanınan genç bir wavemaster, hafızasını kaybetmiş olarak The World adlı bir MMORPG dünyasında uyanır. Öncesine dair hiç bir şey hatırlamıyordur. Bir bilgisayar korsanı olarak şüphelendiğinde, oyundan çıkamayacağını anlar. Tsukasa’nın etrafında ve kendisini her türlü zarara karşı koruyan bir “koruyucu”  madde bulmaktadır. Diğer oyunculardan Crimson Şövalyeleri lideri Subaru da dahil olmak üzere durumunu öğrenirler. Çok geç olmadan Tsukasa’nın etrafında toplanıp ona dair bir şeyler öğrenmeye çalışacaklardır.

No Game No Life

No Game No Life , büyük oyuncular olarak bilinen ama gerçek hayatta itici ve sosyal olmayan kardeşleri Sora ve Shiro’nun hikayesini anlatıyor. Kardeşler, oyunlarından hiçbirinde kaybetmeyen gizemli bir oyun grubu “Blank” ın üyesi. Bir gün, her şeyin oyunlarla kararlaştırıldığı ve insanlığın kalan bir şehre sürüldüğü bir dünyaya çağırılırlar. Şimdi lideri yenip insan ırkını kurtarmak Sora ve Shiro’ya kalmış durumdadır.

Btooom!

Ryota Sakamoto, 22 yaşında, işsiz ve annesiyle yaşıyor. Hayatında olağanüstü tek bir şey var! O da Btooom adlı bir dövüş oyunu oynaması. Bir gün, tropikal bir adada uyanır ve nasıl ve neden orada olduğunu bilemez. Birisini görür ve yardım ister, ancak yabancı ona bir bomba atarak cevap verir. Btooom’un gerçek dünya versiyonu gibi görünen şeylere sıkışıp kaldıklarını fark eder! Ryota, başka bir Btooom olan Himiko ile tanışır! Ryota, gerçek hayatının ona dayandığına göre oyun becerilerini en iyi şekilde kullanabilir mi?

Mirai Nikki (Future Diary)

Hikaye, günlüğüne yazmayı ya da hayali arkadaşı Deus Ex Machina ile konuşmayı tercih eden sosyal açıdan beceriksiz bir çocuk olan Yuki Amano’yu izliyor. Felaket günlerinden birinde Deus Ex Machina’nın gücünün sadece bir hayal ürünü olmadığını öğrenir. Deus, önümüzdeki 90 gün içinde gerçekleşecek olayları içeren bir günlüğü tantır. Her biri gelecekteki bir günlükle donatılmış on iki kişiye karşı savaşa katılmak isteyen Yuki, muhaliflerini öldürmenin ve doksan gün sonra ki Kıyameti önlemenin bir yolunu bulması gerekiyor.

Tower of Druaga: The Aegis of Uruk

Her birkaç yılda, “Anu Yazı” olarak bilinen şey vardır. Bu yaz boyunca, gökyüzü tanrısı Anu’nun ilahi koruması sayesinde kuledeki tüm iblisler güçlerini kaybederler. Uruk ülkesi iblisleri bastırmak için kuleyi istila etmeye başlamıştır. Kulenin içine konumlarını inşa ederler. Uruk ordusu canavar Druaga’yı bastırma görevini başlatmak için Anu’nun üçüncü yazının mükemmel bir zaman olduğunu bilir. Yine de kuleye yalnızca ordu askerleri yoktur. Meskia adlı bir şehrin tamamı kulelerin birincisi içinde oluşturulmuştur. Sadece askerler değil, aynı zamanda kulenin tepesinde dinlenildiği söylenen Blue Crystal Rod denilen efsanevi bir hazine hakkında söylentileri duyan maceracıları ağırlıyor. Karışıklığın her biri kendi gündemine sahip olan bu farklı gruplarla birlikte, sadece olağan dışı yaz boyunca nasıl şeyler oynayacağını tahmin edebilir.

Guilty Crown

Japonya, 2039. “Kayıp Noel” olarak ciddi bir olay olarak görülen “Apocalypse Virus” ‘un patlak vermesinin üzerinden on yıl sonra, bir zamanlar gurur duyan ulus, düzeni yeniden kurmaya adanmış bağımsız bir askeri güç olan GHK’nın yönetiminde kalmıştır. Ünlü Gai Tsutsugami liderliğindeki gerilla grubu, GHQ’nin zalim despotizme karşı tek direnci sunan özgürlük savaşçıları gibi hareket eder. Cenaze Salonunun kilit bir üyesi olan Inori Yuzuriha, önemli bir operasyon sırasında zayıf ve kavrabamayan Shuu Ouma’ya giriyor ve bu da “Kralların Gücü” ni elde etmesine neden oluyor -yetkilinin, bir kişinin kişiliğinin tezahürlerini çizmesine olanak tanıyan bir yetenek. Şimdi GHQ’ya karşı mücadelede isteksiz bir katılımcı olan Shuu, Japonya’yı bir zamanlar ve herkesi geri almaya yardımcı olması için yeni keşfedilen gücünü kontrol etmeyi öğrenmeli.

Kaze No Stigma

Kazuma Yagami, “Fuinjutsu” kullanıcısının rüzgarı kontrol etme yeteneğine sahiptir. Dört yıl önce yangın kontrol edilememesi ve daha sonra küçük kuzeni Ayano Kannagi’nin elindeki bir düello yenilgisi nedeniyle eski kannagi hanesine yani eski evine döner.Böyle acımasız bir sürgünün ardından geri dönüş çoktan çatışmalara neden olmakla birlikte, daha da kötüsü bazı Kannagi aile üyeleri yakın zamanda Fuujutsu ile öldürülür. Şimdi herkes Kazuma’dan şüphelenmektedir. Kazuma, sadece katilin gerçek kimliğini keşfetmek için adını açıklığa kavuşturmakla kalmayıp aynı zamanda ailenin karşılıklı nefretini paylaşmasına yardımcı olmalıdır.

Juuni Kokuki (The Twelve Kingdoms)

Nakajima Youko, biraz ürkek ortaokul öğrencisidir. Bir gün Keiki adında garip bir adam ile tanışır. Olanları düzgün bir şekilde kaydetmeden önce, iblis benzeri canlılar Youko’ya ve arkadaşlarına saldırır ve ondan sonra farklı bir dünyaya çekilirler. Şimdiye kadar tanıdığı şeylerden farklı bir dünya. Keiki’den ayrılmış olan Youko ve arkadaşları, bu yeni dünyada hayatta kalmak istiyorsa ellerinden geleni yapmalıdır.

Ragnarok the Animation

Büyük bir kötülük, bölge üzerinde hakim olmuştur ; Genç kılıç Roan’ın ve Yufa’nın  yüz yüze karşılaşması  gerektiği bir kötülük! Bu iki yol, kaderlerine doğru en yüksek kulelerden, yeryüzünün derinliklerine, orman ve çöl boyunca benzer şekilde ilerlerler. Kader kahramanlarının gittikçe büyüyen kadrosuyla kader, bu yolcuları ruhlarından kavrayacak ve yetenekli maceracılar grubunu asil bir sona doğru ilerletecektir. Canavarlar ayakta duruyor ve tehlike ve sihirle dolu yol, ileri yol belirsiz olabilir …Ama güçlü olacak nerede, bir yol var! Dersler karanlığın derinliklerinde beklemektedir ve iyi şartlar hakim olmalıdır. Yolculuk şimdi başlıyor!

Tales of Symphonia The Animation

İkisi de ötekinin varlığından habersiz iki dünya vardır. Bir dünyanın gelişmesi için ötekinin ölemesi gerekiyor. Ölen dünyada, Seçilmiş biri ruhları uyandırarak ve bir melek haline getirerek bu dünya anlamını yeniden bulmak için yola çıktı. Sylvarant’ın Seçtigi Colette Brunel, yolculuğunda en iyi arkadaşları Lloyd Irving ve Genis Sage’in eşlik ettiği yola çıktı. Dünya Rejenerasyonu’nun ardındaki gerçeği daha fazla öğrenirken daha fazla seyahat ederken daha fazla arkadaş ve daha çok düşmanla buluşuyorlar.

Blade & Soul

Alva Kılıç Klanı için bir suikastçidir. Alva’nın sadece öldürmekten başka hiç bir şey bilmez. Efendisini öldüren kadın Jin Valel’i bulmak için yola çıkar. Yolculuk boyunca Alva, üç garip kadınla karşılaşır; her biri kendi başına büyük bir savaşçıdır ve katilinin isteğiyle bir katilin hayatını geride bırakması ile uğraşır.

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka

Hareketli Orario kentindeki hayat, özellikle de ülkenin en büyük maceraperesti olmayı umut eden saf naif bir genç olan Bell Cranel için asla donuk değildir. Yalnız tanrıça Hestia ile bir şans karşılaşmasından sonra hayallerindeki gerçeklik biraz daha yakındır.Bell, desteğiyle, şehrin “canavarca dolu mezar mezarları” nda sadece “Zindan” olarak bilinen derinliklerine girdiği için harika bir maceraya başlar. Ölüm, bu korkunç labirentin kavernöz derinliklerinde her köşede süzülüyor ve gizemli bir güç gölgeler arasında hareket ediyor. Yüzeyde bile hayatta kalma zor kazanılmış bir ayrıcalıktır.Aslında, tanrıların ve insanların birlikte yaşadığı ve birlikte çalıştığı, özellikle de birlikte olmak için sıklıkla mücadele ettiği bir dünyada hiçbir şey kesin değildir. Yine de bir şey var: Bir sürü hata, zafer ve dostluk, bu hırka masalının şerefsiz iyimser kahramanını bekliyor.

Overlord

Popüler sanal gerçeklik oyunu Yggdrasil’in son saati geldi. Bununla birlikte, güçlü sihirbaz ve karanlık guild Ainz Ooal Cown’ın ustası olan Momonga, sunucular kapanmaya başladığında oyundaki son birkaç dakikasını harcamak istiyor. Sürprizine göre, gece yarısına saatin çarpmasına rağmen, Momonga karakteri ve oyuncu olmayan karakterlerin kendi karakterlerini geliştirdiği anlaşıldığı için tamamen bilinçli! Bu olağan dışı durumla karşı karşıya kalan Momonga, sadık hizmetkarlarından bu yeni dünyayı araştırmasına ve kontrol altına almasına yardımcı olmak için bu gelişime neden olanları bulma umuduyla ve aynı çıkmazda diğerleri olabileceğini emretmiştir.

Hai to Gensou no Grimgar

Haruhiro uyandığında karanlıkta, nereden geldiklerini ya da orada oldukları hakkında hiçbir fikri olmayan insanlar tarafından çevrelenmiştir. Korku, hayatta kalma, içgüdü. Puslu anıları ve adlarının bilgisi dışında hiçbir şey olmadan yabancı bir ülkeye atılırlarsa, yalnızca bu üç duyguyu ruhlarının derinlerinde titreşen olarak hissedebilirler. Bir yabancılar grubuna, bu oyun dünyasında olduğu gibi ödeyebileceği tek işi kabul etmekten, Rezerv Ordusunda bir askerin rolünü kabul etmekten ve yeni dünyalarındaki Grimgar’daki barışı tehdit eden her şeyi ortadan kaldırmaktan başka seçenek yok. Daha güçlü adayların hepsi bir araya geldiğinde geride kalanların hayatta kalmak için birlikte bir parti hazırlaması gerekir: Karizmatik bir lider ve papa olan Manato; Haruhiro, sinir bozucu bir hırsız; Yume, neşeli bir avcı; Shihoru, utangaç bir büyücü; Mogzo, nazik bir savaşçı; Ve Ranta, kabadayı bir karanlık şövalye. Birine benzemekle birlikte, bu hiçbir oyun değildir – herhangi bir yinelenme ya da tekrarlanma olmaz; Öldürür veya öldürür. Yaşamın ve ölümün yalnızca ince bir çizgiyle ayrıldığı bir dünyada birlikte hayatta kalacak olan bu savaş arabası grubuna artık rastlanmamaktadır.

Quan Zhi Gao Shou

Çok oyunculu online oyun Glory’de Ye Xiu, Ders Kitabı düzeyinde uzman ve üst düzey bir oyuncu olarak iyi bilinir. Bir dizi şart nedeniyle, profesyonel ekibinden zorla dışarı atılmıştı. Profesyonel oyun alanından ayrıldıktan sonra, yöneticilerden biri olarak çalışan bir Internet Cafe’de yaşıyor. Glory, onuncu sunucuyu başlattığında on yıllık bir oyun deneyimi, geçmişin anıları ve tamamlanmamış bir kendi kendine yaptırılmış silahla donatılmış bir kez daha oyunun içine atılır. Başa dönme yolculuğu başlar. Resim çizdikten sonra, şanımı kim götürdü? Fırtınanın etkisi altında, umutlarım hiç paramparça olmaz. Ihtişamı içinde yol kaybolmayacak, çünkü döneceğim!

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

5 thoughts on “MMORPG Anime Önerileri!!

 1. Talha Karaca dedi ki:

  Özellikle tavsiye ettiklerim:
  1- Sword Art Online
  2- No Game No Life
  3- Mirai Nikki ( biraz gerilim biraz da dram var)
  4- Quan Zhi Gao Shou

  İzlemeyenler bu sırayla izlesin çok zevk alacaklar

  1. Ozan Özder dedi ki:

   biraz gerilim birazda dram mı 😀 hacım sen nası izledin ya beyler izlemeyip hasss olmayacak adam tanımıyorum 😀 şiddetle tavsiye ederim

  2. MyHellsing dedi ki:

   kİRitO şerefsiz adamın tekidir.

   1. 25.Baam dedi ki:

    neden küfür ettik kirito sana ne yaptıki????

  3. Gılgamıs dedi ki:

   quan dan zevk almadım.Diğerleri iyi.

Bir cevap yazın