Marvel çizgi roman süper kahramanlarına dayanan en yeni televizyon animesi Marvel Future Avengers, Salı günü 22 Temmuz olan yayın tarihini, kadrosunu ve dünya prömiyerini açıkladı. Iron Man animenin yönetmeni, tasarımcısı, Madhouse Studio birleşimi bir yapım karşımıza çıkacak.

1496112108 1 1 ef24c627033cb011cf207e5929aacd3b - marvel'ın future avangers anime'si i̇çin detaylar!! - figurex anime haber

Oyuncu Kadrosu :

  • Eiji Hanawa – Iron Man
  • Kazuhiro Nakaya – Captain America
  • Yasuyuki Kase – Thor
  • Kenichirou Matsuda – Hulk
  • Kaori Mizuhashi – Wasp
  • Aki Kanada – Makoto
  • Atsushi Tamaru – Adi
  • Juri Kimura – Kuroe

Yuzo Sato (Iron Man, Gokusen, Kaiji)  Madhouse‘da animenin yönetmenliği üstleniyor ve Japon yazar Ryuu King (Dragon Ball Süper, Marvel Disk Savaşları: Avengers) seri senaryolarından sorumlu. Takahiro Umehara (Iron Man, Beyblade, Claymore) serinin karakterlerini tasarlıyor.

Serinin, 22 Temmuz sabah saat 8.00‘da BS (yayın uydusu) kanalı Dlife üzerinde dünya prömiyeri olacak ve daha sonra her Pazartesi günü saat 18.00’de tekrar edecek.

” Anime, kötü bir gen manipülasyon deneyi nedeniyle süper güç kazanan genç bir çocuğu olan Makoto‘yu izliyor. Makoto ve diğer gençler Avengers‘e “Gelecek Avengers” adlı çıraklar olarak katılırlar. Anime, Avengers üyeleri Iron Man, Kaptan Amerika, Hulk, Thor ve Wasp‘ın altında Makoto‘yu ve diğerlerini eğitirken, kötü adamlarla savaşır ve giderek olgunlaşırlar. ” 

Ayrıca, Teruaki Mizuno (Kyōryu Taisen Dinobout, Metallica Metalluca), Shogakukan’ın Bessatsu Coro Coro Comics Special dergisinin Nisan sayısında çıkan bir manga versiyonunu çiziyor.

Marvel future avengers manga - marvel'ın future avangers anime'si i̇çin detaylar!! - figurex anime haber

Marvel daha önce Iron Man, Wolverine, X-Men ve Blade televizyon anime dizilerini yaratmak için Madhouse ile birlikte çalışıyordu. Dört seri de Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki G4 televizyon kanalında yayınlandı ve Sony Pictures Home Entertainment, dört seriyi 2012’de Kuzey Amerika‘da DVD olarak yayınladı.

Marvel ve Madhouse, 2013’te Iron Man: Technovore’un Yükselişi filmi ve 2014’te Avengers Confidential: Black Widow & Punisher filmi de yaptı.

Marvel ve Toei Animasyon, son olarak, Nisan 2014‘te Japonya’da ilk kez yer alan Marvel Disk Savaşları: Avengers televizyon anime dizisi üzerinde işbirliği yaptı.

Toei, Spider-Man‘ın 1978-79 Live Action özel efektleri (tokusatsu) versiyonunda Marvel ile de işbirliği yaptı. Kodansha, Ryoichi Ikegami‘nin Monthly Shonen Dergisinde Spider-Man’ın yeniden canlandırdığı manga resmini yayınlarken, Marvel‘ın da Mangaverse komik projesini yarattı.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın