Öncelikle selamlar, gününü anime izleyerek geçiren anime hayranları sizler de hoş geldiniz! Ben pek iyi değilim ama umarım sizler iyisinizdir. Vize haftama girdiğim için yazılarımda biraz yavaşlama görürseniz hiç şaşırmayın… Şimdiden bundan özür dilerim ama en kısa zamanda geri dönüş yapacağım. Gelin şimdi ise Madoka Magica animesinin yeni filmi: Walpurgis no Kaiten!

Resim 2021 04 26 162733 - madoka magica i̇çin yeni devam filmi: walpurgis no kaiten - figurex genel

Madoka Magica animesi için düzenlenen 10. yıl dönümü etkinliği sırasında, serinin yeni devam filmi olan Madoka Magica: Walpurgis no Kaiten adındaki yeni filmini duyurdu! Bu yeni filim Ekim 2013 yılında vizyona giren Madoka Magica Part 3: Rebellion filmin devamı niteliğinde olacağını kesinleştirdi!
Aynı zamanda bu yeni filmimiz için yayınlanan posterdeki yeni slogan: “Şimdi hikayeye devam edelim” şeklindedir.

Filmde yer alacak usta isimlerden bahsetmek gerekirse, benim de en sevdiğim kısım çünkü, orijinal anime serisinde ve diğer filmlerdeki kadro burada da bizlerle birlikte!
Baş yönetmen koltuğunda Akiyuki Simbo yer alırken senaryo kısmında Pyshco Pass’ten tanıdığımız Gen Urobuchi yer alacak. Karakter tasarımında Ume Aoki, müzik ve beste görevinde de Yuki Kajiura bizlerle birlikte olacak!
Ve tabi ki animasyon stüdyosu SHAFT, bu macerada bizlere yine eşlik edecek.

O zaman neredeyse filmle ilgili elimizdeki tüm bilgilere sahip olduğunuza göre o zaman hep beraber film için hazırlanmış olan bir fragmana göz atalım…

Madoka Magica animesi hakkında bir diğer habere geçmeden önce aramızda hala bu seriyi daha önce izlememiş veya görmemiş olanlarımız için gelin hep beraber bu anime neymiş? Bizlere ne anlatıyormuş ona bakalım…

Madoka Magica Animesinin Konusu

Wiki background - madoka magica i̇çin yeni devam filmi: walpurgis no kaiten - figurex genel
Madoka Magica İçin Yeni Devam Filmi: Walpurgis no Kaiten 4

Orijinal ilk seri bundan 10 yıl önce 2011 Ocak ayında 12 bölümlük ilk sezonu televizyonlarda yayınlanıyor. Bununla birlikte başlangıçta büyük bir beğeni alan seri daha sonrasında:
– Hajimari no Monogatari (Birinci Film ) 6 Ekim 2012
– Eien no Monogatari (İkinci Film) 13 Ekim 2012
– Hangyaku no Monogatari (Üçüncü Film) 26 Ekim 2013

tarihleriyle sıra sıra seriyi birçok yerden dallandırdılar. Tabi seri bunlarla da sınırlı değil. Bunların yanında birçok yan hikayelere de sahiptir. Hikaye demişken gelin sizlere bir de bu animenin konusundan bahsedeyim:

Sevgi dolu bir ailede yaşayan ve hayatı deli dolu geçiren sıradan, sevimli ve güler yüzlü Madoka Kaname, bir ortaokul öğrencisidir.
Günün birinde -kader mi yoksa şans eseri mi orası meçhul- rüyasında karşılaştığı okulda yeninden karşılaşır. O gün tuhaf bir okul günü geçirdikten sonra evin yolunu tutan Madoka, yolunu kesin tuhaf bir yaratık sonucu kedisini cadılarla savaşan ve dünyayı koruyan büyücü ve tıpkı onun gibi sevimli kızların yanında yeni hikayesine başlar…

Hikayede biraz klişeler ve tanıdık isimlerin imzalarını görmek çok mümkün ama bu seriyi bu kadar sevdiren ve ilgi çektiren yönü: Tabi ki de loli kızlar değil… lütfen. Aslında harika psikolojik gerilim animesi olmasıdır. (En azından benim izleme nedenim oydu.)

Neyse umarım anime ilginizi çekmiştir ve bu yazıdan sonra ilk bölümü izlemek için yeni bir sekme açarsınız. Ama durun gitmeden önce sizlere bir haberimin olduğunu da söylemiştim.

“Mahou Shoujo Madoka Magica Scene 0”

Resim 2021 04 26 170645 - madoka magica i̇çin yeni devam filmi: walpurgis no kaiten - figurex genel
Madoka Magica İçin Yeni Devam Filmi: Walpurgis no Kaiten 5

Etkinliğin devamında, “Mahou Shoujo Madoka Magica Scene 0” adından orijinal hikayeye bağlı olan bir de mobil oyununun çıkacağından bahsedildi!

Konusu için gelirsek “Magia Record: Puella Magi Madoka Magica: Magica Gaiden” animenin bir yan hikayesi olan konusuyla aynı olup bir uyarlama halinde piyasaya sürülecektir.
Mobil oyun, Ağustos 2017’de Japonya’da iOS ve Android cihazlar için piyasaya sürüldü ve isteğe bağlı oyun içi satın alımlarla oyun oynaması ücretsizdir. Batı pazarında ise 25 Haziran 2019’da Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da piyasaya sürüldü. Oyun geçtiğimiz günlerde Eylül ayında Batıda hizmete son verdi.

Bugünlük de bir anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Back to list

Bir cevap yazın