Anime, Oyun, Oyun Haberleri, Oyun Kılavuzları

League of Legends bir de Japonca deneyin

Merhaba arkadaşlar bugun animeler ile ilgili bir yazı yazmayacağım. Uzun zamandır kullandığım bir şeyi size anlatmak istedim. League of Legend oyununu hepiniz duymuşsunuzdur. Ne kadar toxic, flamer, anancı, feeder  insanlar canımızı sıksa da oyun gerçekten büyük bir kitleye sahip. Hayır League of Legends incelemesi yapmayacağım. Benim yapacağım şey hem lol sevip hemde anime seven kardeşlerim için. Bildiğiniz gibi oyunun Japonya serveri açıldı. Ve seslendirmeleri duyduğumda kendimi bir animede hissettim ve Japonya serverin da hesap açtım. Oyuna girdim ama acı bir gerçek beni bekliyordu. PİNG 300 den aşağı düşmeyen ping oyunu oynanmaz hale getirmişti. Ne kadar seslendirmeler harika olsa da oyunu oynayamazdım. Biraz daha detaylı araştırma sonucu bir videoda adam oyunun dilini değiştirirken serverı  değiştirmiyordu. Buradan yola çıkarak neden ben bunu yapmıyorum diyerek dili Japoncaya çevirdim. Evet bu yazımda tr serverında oynarken dili nasıl Japonca yapacağınızdan bahsedeceğim. Umarım hoşunuza gider.

Bilgisayarım

Bilgisayarımda Yerel Disk(C:) giriyoruz.

Yerel disk

Yerel diskte RİOT GAMES klasörüne giriyoruz.

LOL

Buradan RADS adlı klasöre tıklıyoruz

RADS

System klasörüne tıklıyoruz

system

System klasörün de locale adlı bir not defteri bulacaksınız. İşte bu sizin oyununuz dilini belirleyen şey bu sebeple bunu değiştireceğiz.  Öncelikle bir boş not defteri açıyoruz 

Not defteri 2

Ardında not defterine fotoda ki gibi yazıyoruz ve kaydediyoruz. Adını Locale1 olarak yapabilirsiniz. Kolaylık sağlıyor. Hazırladığımız not defterini System dosyasının içine atıyoruz. 

213

Not defterini taşıdıktan sonra bu şekilde gözüküyor olması gerekiyor. Oyunu hangi dilde oynamak istiyorsunuz o not defterinin adını locale yaparak dili değiştirebilirsiniz.(Yani az önce hazırladığınız Locale1 adını locale olarak değişitirip, locale olanın adını da locale 1 yaparak dili değiştirebilirsiniz.) Hepinize iyi oyunlar dilerim.

Yazar notu:

Loli seviyorsanız Lulu oynayın ^^

 

 

About Hüseyin Özgür Şengelen

Evet anime izliyorum evet waifularım var her şey tamam ama bir sorun pişman mıyım? HAYIR... https://myanimelist.net/profile/Hoshanlee_94 izlediğim animeleri buradan görebilirsiniz.

Related Posts

2 thoughts on “League of Legends bir de Japonca deneyin

  1. UlquiorraTR dedi ki:

    olmadı neden ?

  2. Ahmet Koç dedi ki:

    Yıllardır lol oynuyorum bu şekilde daha bi zevkli oynuyorum ya gerçekten seslendirmeler çok güzel konu için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın