Manga

Killing & Stalking

Mangalara dair tüm içeriklerimizi görmek için MANGA sekmesine tıklamayı unutmayın 🙂

Bu Yaoi Başka Yaoi : Killing & Stalking

Konusu :

Yoon Bum adında yirmili yaşlarının sonunda tabiri caizse ezik bir karakterimiz var. Bu loserimiz askerde kendini, tecavüz edilmekten kurtaran Sang Woo diye yakışıklı, tüm kızların gözdesi, kibar!, beyefendi, yirmili yaşlarının başındaki kara yağız delikanlıya kör kütük aşık olur.
Askerde bir daha onu göremez ama şans o ki aynı üniversitede okuduklarını öğrenir. Gençliğimizin psikolojik bir hastalığı olan stalklamayı loserimiz biraz abartır ve Sang Woo’nun kapı şifresini çözüp evine girer. Yatağında yatar, hayallere dalar, platonik aşkının elbiselerini koklar falan. Birkaç dakika sonra bodrumdan gelen bir ses duyup kolay kolay çıkamayacağı merdivenlerden aşağı iner. Sesin sahibini elleri ayakları bağlı, ağzı bantlı, çırılçıplak yerde yatan bir kadın olduğunu öğrendiğinde artık çok geçtir. Tesadüfen evine tanımadığı kuzeninin! girdiğini öğrenen Sang Woo soluğu bir beyzbol sopası ile Yoon Bum’un arkasında alır. Yani Killing olan Sang Woo, Stalking olan Yoon Bum. (Gerçi Killing’in de Yoon Bum olduğunu idda eden teoriler de var. )
Bunda sonra hikaye daha da çetrefilleşerek devam ediyor..

 

Manhwa da en sevdiğim şey gerçekçi olması. Uçan, kaçan, elalemi yiyen, ikide bir power-up alan kimsecikler yok. Okuduğunuz da Sangwoo’nun karakter kurgusunun kusursuz derece gerçekçi yaratıldığını görüyorsunuz. Tepkileri, sözleri, tavırlar tam bir psikopattan beklenildiği gibi. Gerçi dışarıda olabildiğince beyefendi davranıyor. Bu da demek ki sosyapatlık yönü daha ağır basıyor. Yoon Bum’un ezik ve bağımlı aşık tavırları bile son derece gerçekçi.

Bu aralar baya meşhur olan Killing & Stalking manhwasını inceleyelim dedik. İlk olarak Instagram’da görmüştüm ve Yoon Bum karakterinin Levi’ye olan benzerliği dikkatimi çekmişti. Hatta öyle ki onun ve Ervin’in fanartı sanmıştım. Daha sonra tavsiyelerine güvendiğim birinin öneri listesinde görüp konuyu okuyunca tam benlik olduğunu düşündüm.:)  Bu manhwa benim gibi sizi de yaoi okutmaya başlatabilir 🙂

Not : Okuduktan sonra size güzel bir şarkı önerisi : Kill Me Softly 

 

5 thoughts on “Killing & Stalking

 1. Cafer ısıtır dedi ki:

  Biir türlü okuyamadım. Bu nasıl bir sistemdir. Birisi yardımcı olamaz mı?

  1. Caspy dedi ki:

   Sorun nedir belki yardımcı olabilirim.

 2. Usagi dedi ki:

  Mangasını okuyorum animesi gelse uçarım ya çok güzel

 3. Rıza Aygün dedi ki:

  bunun animesi var mı

  1. Tsunade dedi ki:

   Maalesef 🙂 Sadece Manhwa 🙂

Bir cevap yazın