Anime Tanıtımları, Anime

Quan Zhi Gao Shou Tanıtım ve İnceleme

02

Evet arkadaşlar bugün sizlere bir Çin animesi olan Quan Zhi Gao Shou’yu dilim döndüğünce tanıtacağım.İlk olarak Çinliler’in yaptığı animelerin çizimleri bana hep yavan gelirdi ama itiraf etmeliyim oldukça ilgi çekici bir anime yapmışlar. Peki ne hakkında mı ona sonra geleceğiz en baştan tüm olayı anlatırsam muhtemelen siz okurlar ilgisini kaybedip yazdıklarımın yarısını okumayacaksınız hadi başlayalım;

Öncelikle bana göre kişisel görüşüm sao dan daha ilgi çekici. Ana karakterimiz tanrı falan değil gayet normal bir insan. Ha neden bu kadar hoşuma gitti? Hem oyun oynanışını görebiliyoruz hem de oyun içi görüntüleri var. Karakter bir anda çok güçlü değil. Zaman içinde yeteneklerini geliştirmiş. Bu açıdan diğer oyun animelerinden ayrılıyor. Ayrıca apm gibi tanımları kullanıyorlar.Oyun içinde ”apm ne?” gibi sorularınızı duyar gibiyim. Apm : Action per minute yani dakikada kaç tuşa basıyorsanız bu apm oluyor. Hangi oyundan örnek verelim mesela World Of Warcraft ta 20 dakika oynadınız ve totalde 4460 işlem yaptınız. 4460/20=223 dakikada 223 işlem ki bu gayet başarılıdır dakikada 223 kere klavye tuşlarına ve mouse tuşlarına bastınız profesyonel oyuncular için alt limit 200 dür. Apm bazı oyunlar için çok gereklidir. Bu animede geçmesi de beni cezbeden bir şey olmuştur ana ve yan karakterlerin tuşa basışlarını mouse hareketlerini görebildiğimiz için aşırı derecede ilgimi çekti bu anime şimdi gelelim

Animemizin Konusu

Glory isimli çok oyunculu online oyunda ana karakterimiz Ye Xiu üstün yeteneklerinden dolayı Savaş Tanrısı olarak isimlendirilir ancak bazı sebeplerden dolayı takımından ayrılır.İş bulma macerasında bir internet kafede iş bulur.Glory oyununun yeni bir sunucusu açılacaktır ve oyun deneyimi on yıl ile donatılmış bir oyuncu olan Ye Xiu kendine karakter sınıflarına bağlı olmayan bir silah yapar ve zirve macerası başlamıştır.

Karakterler

Ye Xiu:

Şehir: H Şehri
Akrabalar: Ye Qiu (İkiz Kardeşi)
Önceki Adı: Ye Qiu (Glory’nin profesyonel ligine kardeşinin adıyla girdi)
Doğum Günü: 29 Mayıs
Doğduğu Şehir: B Şehri
Boyu: 178 cm
Kan Grubu: AB tipi
Kullanıcı İsimleri: Yi Ye Zhi Qiu/One Autumn Leaf (Geçmişte), Jun Mo Xiao/Lord Grim (Günümüzde)
Oyun İçi Karakter Sınıfı: Savaş Büyücüsü (Geçmişte), Sınıfsız (Günümüzde)
Oyun İçi Kullandığı Silahlar: Evil Annihilation (Geçmişte), Thousand Chance Umbrella (Günümüzde)
Takımları: Jiashi/Excellent Era (1-8’inci sezona kadar ), Team Happy(Günümüzde
Hand speed/APM: 510→764→900

Oyuncular tarafından bir ders kitabı uzmanı ve Savaş Tanrısı olarak iyi biliniyor. Ye Xiu, ilk oyuncu gruplarından biri ve birinci nesil Glory oyuncusu. Ayrıca tüm dünyada nitelikli olduğu bilinmektedir.Combo kılavuzları geliştirdikten sonra, ‘Delivery Gun’ ve Glory’de çeşitli popüler oyun stilleri gibi teknikler hazırladı.

Su Mucheng:

Alternatif İsimler: Yok
Doğum günü: 18 Şubat
Burcu: Kova
Boyu: 167cm
Kan Grubu: B tipi
Kullanıcı kimliği: Dancing Rain (ana), Cleansing Mist (10. Serverda)
Oyun İçi Karakter Sınıfı: Gunner
Oyun İçi Kullandığı Silahlar: Devouring Sun【Hand Cannon】
Hand Speed/APM: 300+
Takımları: Excellent Era (Geçmişte), Xing Xin/Team Happy (Günümüzde)
Akrabaları: Su Muqiu(Abisi)【Merhum】
Başarılar: Mevsimler 4-7’den Ye Xiu ile En Mükemmel Ortaklar ödülünü aldı. Glory’de 10. sunucunun şampiyonu. 4. sezonun profesyonel lig turnuvasında 2. oldu

Guild’in All Star Launcher’ı, ayrıca Glory’nin 1 numaralı güzelliği olarak da bilinir. 4. sezonda Mükemmel Era üyesi oldu (Glory’nin ;Golden Generation’un parçası) Ye Xiu’nun en iyi ortağı oldu.Onuncu sunucuda Ye Xiu ile ortaklık kurdu ve daha sonra katıldığı Team Happy’e girmek için Finaller’de Excellent Era’ya karşı bir meydan okuma önerdi.

İnceleme

Bu animeyi izlerken firmanın diğer yapımları gibi olacağını sanmıştım ama beni şaşırtan ve etkileyen bir yapım oldu.Yani şöyle diyeyim çin animelerinde çizimler alışkın olmadığımız gibi konuşmalar bize farklı geliyor nedeni de kafamızın japon animeleriyle dolu olmasından ama bu animeyi kesinlikle öneririm diyeceksiniz Sao,Overlord,No Game No life gibi animelerden nasıl iyi görürsün en başta anlattığım gibi gerçekçilik ile diğer animelerden ayrılıyor ana karakter güçlü ama yıllarca oynamış çalışmış.Profesyonel oyuncuların yaşamlarına da bir bakış atıyoruz bu animeyle günün 12 saati oyun oynamak da her yiğidin harcı değildir bazı insanlar kolay görüyo olabilir ama bu insanlar da her saniyelerinde karşıdaki oyuncu şöyle yaparsa benim böyle yapmam lazım gibi düşüncelerle kafalarını meşgul ediyorlar vücut yorgunluğu geçicidir ama mental yorgunluk uzun süre kalır insanda satranç oyuncularının yorgun görünmelerinin sebebi de budur.

3 thoughts on “Quan Zhi Gao Shou Tanıtım ve İnceleme

  1. koi-Kanashimi dedi ki:

    izlediğim ilk çin animesi, dediğin gibi konuşmalar değişik gelse de sonradan az çok alışıyor insan. teşekkür ederim tavsiyen için ,1 günde bitirdiğim nadir animelerden biri oldu.

  2. koi-Kanashimi dedi ki:

    izlediğim ilk çin animesi, dediğin gibi konuşmalar değişik gelse de sonradan az çok alışıyor insan. teşekkür ederim tavsiyen için ,1 günde bitirdiğim nadir animelerden biri oldu.

Bir cevap yazın