Anime Tanıtımları

Kenka Banchou Otome : Girl Beats Boys Tanıtım ve İnceleme

main bg

Kenka Banchou Otome : Girl Beats Boys Tanıtım ve İnceleme yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar…

Kenka Banchou Otome : Girl Beats Boys

Tür : Shoujo, Reverse Harem, Aksiyon

Yayınlanma Tarihi : 2017

Bölüm Sayısı : 12

Konusu :

Hinako Nakayama yetimhanede büyümüş, kimsesi olmayan bir kızdır. Yetimhane kimsesiz çocuklara kendilerini korumaları için dövüş sanatları eğitimi verdiği için Hinako küçüklüğünden beri dövüş sanatlarıyla içe içe büyümüştür. Yeni başladığı kız lisesine doğru giderken kendisine çok benzeyen Onigashima Hikaru ile karşılaşır. Onigashima Hikaru ünlü bir yakuza ailesinin küçük oğludur ve ondan beklenen abisi gibi Shishiku Akademisi’nin liderliğini ele geçirmesidir. Shishiku Akademisi serserilerin her gün okulun lideri olmak için birbirine meydan okuduğu disiplinsiz bir erkek lisesidir.  Fakat Hikaru kavga etmekten nefret eder. bu yüzden Hinako’nun kaybolmuş ikizi olduğunu iddia eder ve kendisinden erkek lisesine giderek yerine geçmesini ister. Böylece Hinako’nun dövüş sanatları ve harem macerası başlamış olur.

Editör Gözünden

Kenka Banchou Otome : Girl Beats Boys son zamanalarda izlediğim en ilginç shoujo animeydi. Erkekleri pataklayarak haremine katma fikrine bayıldım. Sevgili kızımız erkek lisesine gider ve birbirinden yakışıklı erkeklere sahip olduğu dövüş sanatları yeteneklerini kullanarak boyun eğdirir. Güçlü kadın figürlerini sevdiğim için animeyi de sevdim haliyle. Kötü yanı maalesef 8’er dakikalık bölümlerden oluşan kısa bir anime olması. Bence berbat bir seçim yapılmış bu konuda. En az 25 bölümlük anime çıkarılabilecek kadar orjinal bir senaryoya sahip.

Animenin sürükleyiciliği konusunda başarılı bir iş çıkarılmış diyebilirim. Göz açıp kapayıncaya kadar bitirdim. Animasyonu oldukça başarılı. Baş rolümüz kadın olduğu için dövüş sahneleri oldukça zarif. Bu şekilde ifade etmem sizde başarısız düşüncesi oluşturmasın. Aksine oldukça başarılı aksiyon sahneleri çekilmiş. Çizimler tabi ki harem animesi olmasından kaynaklı olarak çok güzel. Müziklerinin de sizi tatmin edeceği kanaatindeyim.

Biraz da kötü yönlerinden bahsedelim : Daha önce bahsettiğim gibi 8’er dakikalık bölümlerden oluşması bayağı bir eksiklik hissi veriyor. Daha uzun yapılmalıydı. Diğer bir eleştireceğim nokta ilk yarısında ki aksiyonun sonlara doğru biraz azalması. İlk bölümlerde ki o heyecan hissini sonlara doğru daha duygusal hislere bırakan bir anime olmuş. Diğer bir kötü yanı ise romantizm pek yok. Mangasını okuyacağım. Kimi seçeceğini gerçekten merak ediyorum. Anime size başta birisini düşündürse de daha sonra o fikirden vazgeçmenizi sağlıyor.

Daha fazla inceleme okumak için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın