Merhaba arkadaşlar,

Japonya’ya giderseniz görmeniz gereken 5 Anime/Manga Müzesini derledim 🙂

TOKYO ANIMATION CENTER – TOKYO

Tokyo animation center - tokyo

Ünlü Akihabara’da bulunan Tokyo Animasyon Merkezi, animasyon hakkında bilgi edinmek, oyunculuk ve seslendirme denemelerinin yanı sıra sınırlı sayıdaki objeleri  satın almak için harika bir müze. Popüler anime veya yaklaşan serileri tanıtan büyük bir PR alanı da bulunan müze, güne bağlı olarak anime ile ilgili şirketlerin antika eşyaları ile bir hayır müzayedesi de düzenlenen bir mekan haline dönüşüyor.

GHIBLI MUSEUM – TOKYO

Ghibli museum – tokyo

Bu şaşırtıcı müzede, en sevdiğiniz Ghibli karakterlerinin yaşam süreçlerini görmeniz mümkün. Mitaka’nın merkezinde, Tokyo’nun biraz dışında bulunan bu müze Ghibli filmleriyle büyüdüyseniz ziyaret etmeniz gereken önemli bir lokasyon. Hayao Miyazaki’nin parçaları nasıl ustalıkla bir araya getirdiğini, animenin nasıl oluştuğunu ve karakter tasarımlarını görebileceğiniz sergiler de düzenleniyor.

TOEI ANIMATION GALLERY – TOKYO

Toei animation gallery – tokyo

Nerima’daki Toei Animasyon Galerisi, anime ve manga için başka büyük bir merkez. Toei Şirketi, sektörün büyümesine öncülük eden büyük bir isim. Dragon Ball, Sailor Moon ve Pretty Cure gibi iyi bilinen pek çok anime ürettiler. Bu büyülü müzede orijinal hikaye panolarını ve animasyon araçlarını görebilirsiniz.

SUGINAMI ANIMATION MUSEUM – TOKYO

Suginami animation museum – tokyo

Suginami Animasyon Müzesi, animenin yapım süreçleri hakkında bilgi edinmek isteyenler için açılmış bir yerdir. Müze, anime tarihine ve geleceğine derinlemesine giriyor. Ziyaretçilerin anime yapmak için gereken araçlar ve beceriler hakkında bilgi edinmesini amaçlar.

KYOTO INTERNATIONAL MANGA MUSEUM – KYOTO

Kyoto international manga museum – kyoto

Kyoto, tarih fanatikleri için güzel tarihi tapınaklarla doludur ve manga tutkunları için de Kyoto Uluslararası Manga Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Müzenin kendisi eski bir ilkokuldan devşirilmiş, bu nedenle müzeye giriş yaptığınızda manga hakkında bilgi sahibi olduğunuzu hissediyorsunuz. Çocuklu tutkunları da düşünen müze çocukların oynamasına izin veren büyük bir çim alanına sahiptir ve müzeyi gezmekten yorulanlar bu çimlerde dinlenebiliyorlar. Müzede ayırca binlerce kitap da var.  Ayrıca çizim dersleri de verilen bu müzede, kendi orijinal manganızı yaratma şansını da elde edebilirsiniz.

Kaynak

 

Bir cevap yazın