Anime Tanıtımları, Anime

Himouto Umaru-Chan İnceleme

Herkese merabalar. Bugün sizlere Himouto Umaru-Chan’ı tanıtacağım.

KONUSU

 

Himouto Umaru-ChanHikayemiz’de herkesin zaman zaman düşündüğü ”keşke hergün sağ elim kolada sol elim oyunda olsa da derslerde çalışmadan 100 alsam ” hayalinin ” ama çalışmassam para nerden gelcek ? ” sorusuna alternatif bir cevapla devam eden bir animeyi işliyor. Adını baş kahramandan alan hikayemizde Umaru adında, abisiyle sıradan bir evde oturan bir kızımızın ve onun başından geçen gündelik olaylarının hikayesi anlatıyor. Bu hikayeyi diğer animelerden ayıran ise daha demin söylediğim hayalin bu kızımızın hayatında yer edinmesidir.

Abisi özel bir şirkette çalışan Umaru abisinin parasını kola,soda,manga,anime figürleri,oyun ve bunun gibi şeylere harcamaktadır. Yani kız sen gel beni hem izle hem de kıskan diyo göz göre göre. Ancak her nasıl oluyorsa her sınavından 90- 100 alıyor ve aynı zamanda bizim kadar o da okula gitmeyi sevmiyor. Kızımız okulda hanım hanımcık,orta boylu,sarı saçlı,uslu ve akıllı bir kız iken evin kapısından içeri adım attığı anda bir hamster‘ın insana bürün haline dönüşüyor. Tüm bölümler insafsız Umaru‘muzun karşımızda cips ve kola yemesini izlemeyi istemeyiz tabi ki. Umaru‘nun yanında eşantiyon olarak verdiklerini hissettiren Ebina-chan her bölümde karşımıza çıkıyor. Her ne kadar Umaru‘nun abisi ona ilk bölümde alışsa da Ebina-chan abisini her görüşünde yüzünü kızartmaktan vazgeçmiyor.

Himouto Umaru-Chan

Diğer bir arkadaşı Kirie-chan ise Umaru‘nun hamster halini çok sevmiş ve gününü hiç düşünmeden ona ayıran arkadaşlık ilişkilerinden pek anlamayan bir kızdır. Yahu senin hiç mi işin yok işsiz demek istesem de Umaru’nun şirinliğine yenik düşmesini anlıyor ve ona hak veriyorum. Son olarak pek arkadaş diyemesek de gösteriş meraklısı Sylphynford Tachibana var. Arkadaşımız herkese hava atabilmiş ama bitek Umaru’ya hava atamamış ve bunu amaç haline getirmiş birisidir.

Bugünde size bu 5 kişi arasında geçen animemizi tanıtmaya ve incelemeye çalıştım. Umarım hoşunuza gitmiştir. 12 bölümlük bir anime olup herkesin izleyebileceği bir animedir. Eğer izlemediyseniz boş zamanlarınızda tek seferde bitirebileceğiniz bir animedir.  Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Bendeniz -Lindow- iyi günler diliyor ve bu yazıda sırf 300 kelime bulunsun diye yazıyı uzatmaya çalışıyorum.

About Lindow

Hiç bu kısıma bakılmayacağını bildiğinden istediğini yazabilecek ama yinede yazmayan, azcık da yazı yazmayı deniyim bakıyım neymiş deyip yazmaya başlayan birisiyim. Anime izlediğimi söylememe gerek yok heralde. Dimi ?

Related Posts

Bir cevap yazın