Merhaba anime aşıkları bugün de sıkıcı günler geçirmiyorsunuz umarım. Geçiriyorsanız bile hiç sorun değil çünkü sizlere güzel haberlerle geldim. Takako Shimura’nın ortaya koyduğu biraz romantizm biraz da komedi karışık filmi olan Happy Go Lucky Days kısa bir aradan sonra bizlerle…

Peki neler oldu da Takako Shimura Happy Go Lucky Days mangasının anime filmini dönüştürdüğünü ve resmi web sitesinde 23 Ekim Salı günü gösterime gireceğini duyurdu.
Filmin 8 Mayıs’ta Japonya’da gösterime girmesi planlanırken vaktinde bir sonuç görünmeyince hayranlar yapımcılardan bir açıklama bekledi. Sonuç olarak da bu son dönem olayları yüzünden(COVID-19) ertelendi. Aynı zamanda da Shimura, habere eşlik etmesi için bir görsel yayınladı. İşte o görsel:
1 - happy go lucky days filmi, kısa aradan sonra karşımızda! - figurex anime haber
Elbette hayranları sadece böyle tatmin etmediler… Aynı zamanda web sitesinde, filmde yer alacak olan “CreepHyp” tema şarkısı ve diğer 22 parçanın yer aldığı müzik CD’sinin 21 Ekim’de satışa sunulacağını duyurdu.
Sadece bununla mı kaldığını sandınız… Bunun yanında da daha önceden yayınlanan fragman bu yeni durumlar için yeniden düzenlendi. İşte o fragmanın son hali:

Happy Go Lucky Days  Animenin Konusu ve Detayları

Peki bunca şeyden bahsettik ama bu Happy Go Lucky Days anime filminin konusu ne?

Anime, romantizm temalı, bazen tatlı bazen de acı konuları ele alan, günlük yaşamla ilgili çok sayıda farklı insanların başlarından geçen hikayelerini anlatıyor.
Haberimizin sonlarına doğru gelmeden önce sizlere bu anime filminde yer alacak karakterlere ses verecek sanatçıları ve onların yer aldığı bölümleri tanıtmak isterim. İşte o sanatçılardan bazıları:

-“Kana Hanazawa”, kendisi(Bakemonogatari animesinden Nadeko) olarak bilsek de burada “Eccha” adlı karakteri canlandırıyor olacak. Tabi bunun yanında “Mikako Komatsu”(Re: Creators’dan Selesia) burada ise bir zamanlar eski sevgilinin düğününde tanışan iki kadının duygularını anlatan “Eccha’dan Ayasa’ya” bölümlerindeki Ayasa’ı canlandırıcak.

-“Takahiro Sakurai”, Sawa-sensei’yi ses verirken “Seiichirou Yamashita”, bir öğrencinin ani itirafı ile ortaya çıkan erkeklerle dolu bir okulda geçen “Sawa-sensei’den Yagasaki’a” bölümlerinde Yagasaki’yi seslendiricek.

-“Ibuki Kido”, “Shin’den Sayoko’ya(Ai Fairouz) ve Mika’dan(Kaori Ishihara) Shin’e” bölümlerindeki Shin karakterine ses verecek. Bu son iki bölüm, hem iki çocukluk arkadaşı hem de onların ergenliğe ulaştıklarında ki aralarında uzanan mesafe ve duygularına yer verecek.
Tumblr 31a8acd296458fab769b68d563c25cdd 7192f230 500 - happy go lucky days filmi, kısa aradan sonra karşımızda! - figurex anime haber
Son sözlerime gelmeden önce bu işte geri planda kalmış ve bu işin mutfağı ile ilgilenen diğer sanatçılara bir göz atalım.

“Takuya Satou”(Kasesan and Morning Glories, Fragtime) animeyi LIDEN FILMS Kyoto Studio’da yönetiyor. “Koji Aritomi” ise(On Your Mark, Naruto) teknik yönetmen olarak görev alacak.
“Satou Yasunori Ide” (Hanaukyo Maid-tai Leviatha: The Last Defence) ve “Yoriko Tomita”(As Miss Beelzebub Like) senaryoyu devralacak. “Haruka Sagawa”, karakter tasarımda yer alırken de “CreepHyp” filmin tema şarkısı “Monomane” seslendirecek.

Bugünlük anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum.
Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için Buraya veya kullandığım kaynağa ulaşmak için Buraya tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Back to list

Bir cevap yazın