Oyun Haberleri

Half – Life 3 ve Left 4 Dead 3 Müjdesi Geldi

HTC Vive isimli sanal gerçeklik cihazının maliyeti en nihayetinde belirlendi. Oculus’un da bedelini geçip giden ürünün 800 dolar fiyat etiketi ile çıkma yapacağı öğrenildi. Bütün gelişim ise bununla hudutlu kalmadı.

Valve, paylaştığı tek benchmark uygulamasıyla oyuncuların PC’lerinin Vive’ı kaldırıp kaldırmayacağını öğrenmelerini sağladı. İşin enteresan yanı ise uygulama Valve’in tanınmış oyun motoru Source Engine üzerinden geliştirilmiş.

Bununla Birlikte içerisinde bulunan tek takım dosyalar ise uzunca zamandır beklenen ve ümidi kestiğimiz oyunların müjdesini “yine” gözümüze sokuveriyor. Bazıları Valve yeniden dalga geçiyor benzeri açıklar yapsa da, alakalı uygulamanın içerisinde bulunan kod satırları, gelmek bilmeyen Half-Life 3 ve tek öbür çıkmak bilmeyen Left 4 Dead 3’ü işaret etmekte.

Şimdilik yalnızca spekülasyondan ibaret meydana gelen bu gelişmenin benzerleri bundan önce de yaşanmış, Half-Life 3 ve Left 4 Dead 3 için ilginç program kodları, farklı platformlarda meydana çıkmıştı. Bakalım HTC Vive’ın gelişi, biz oyuncuların sona ermek bilmeyen “Half-Life 3 geliyor olacak mi” işkencesine bitirecek mi!

Related Posts

Bir cevap yazın