Anime Haber

Endro ~ TV Anime’sinin Karakterleri ve Konusu Belli Oldu!

6e783a344de2dfca176d30bea62c64a31540296121 full 1 640x300

Studio Gokumi’nin orjinal anime serisi Endro için karakter tasarımları sonunda paylaşıldı. Oldukça şirin kızlardan oluşan bir animeye kendinizi hazırlayın. Çünkü Endro tam olarak öyle bir anime.

Anime insanların ve canavarların bir arada yaşadığı sihirle dolu bir kıta olan Naral Adasında geçiyor. Korkunç İblis Kral’ın yaşadığı adada. Çok eski zamanlarda iki nesilden oluşan bir grup İblisKral’ı yenmeyi başarmıştır. O zamandan beri nesillerdir İblis Kral yeniden dirildi ve ona karşı çıkan kahramanlar tekrar tekrar belirdi. İblis Kral’ın tekrardan dirilmesi ihtimaline karşılık öğrenciler yetiştiren bir okul vardır. Yusha (ironi müthiş) ve arkadaşları da orada eğitim görmektedir.

İroni anlamayanlar için açıklayayım Yusha Japonca’da kahraman anlamına gelir.

Konuyu da anlattığıma göre artık karakterlere geçelim.

Yusha karkaterini Hikaru Akao seslendirecek. Yusha iyi sezgileri olan ve oldukça şanslı bir kızdır. Sezgileri güçlü olsa da sağduyusu sıfıra yakındır ve çoğunlukla eşyalarını kaybettiğinde onları başkalarının evlerinde arar.

 

Seyla karakterini Shiina Natsukawa seslendirecek. Seyla çok ciddi bir genç kızdır ve grubun düz adamı olduğu söyleniyor. (Bunun ne demek olduğunu bile bilmiyorum ama ne kadar çevirirsem çevireyim hep bu anlamda karşıma çıkıyor.) Kutsal bir elf olan Seyla insanlara bakmak konusunda ne kadar iyi olsa da ev işlerinde bir o kadar kötüdür.

 

Fai karakterini Ari Ozowa seslendirecek. Fai saf ve enerjik bir savaşçıdır. Yemek yemeyi ve arkadaşları ile takılmayı çok sever. Açlık sınırına dayandığında arkadaşlarını yemeye çalışmak gibi kötü bir alışkınlığı vardır.

 

Mei karakterini Inori Minase seslendirecek. Mei genellikle ifadesiz bir yüzle dolaşır ve oldukça iyi bir büyücüdür. Gizemli madde hakkında konuşulduğunu duyduğunda ise oldukça heyecanlanır.

 

Mao karakterini Misaki Kuno seslendirecek. Mao Yusha ve arkadaşlarının okulundaki stajer öğretmendir. Genç gözükmesine rağmen olgun bir kadın o. Okuldaki çocuklar görüntüsü yüzünden onu okulun maskotu olarak görmektedir.

Mao’da aynı zamanda Şeytan Kral demektir. Burada da Yusha gibi kelime oyunu yapmışlar.

 

Princess Rona karakterini Momo Asakura seslendirecek. Rona Naral Adası’nın tek prensesidir. Eski kahramanların masallarını okumayı çok sever. Normalde sakin biri olmasına rağmen konu kahramanlar olduğunda sıradışı davranışlar sergiliyor.

 

Anime Ocak ayında yayınlanmaya başlayacak. Kaori animenin yönetmenliğini yapacak. Namori karakter tasarımları ile ilgileniyor.

 

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın