En iyi doğaüstü anime öneri listesi 2

Merhaba arkadaşlar. Bugün size daha önce Caspy adlı yazarın yazdığı bir yazının devamını yazacağım. Bende dahil olmak üzere çoğunuzun doğaüstü konulu animeler sevdiğini biliyorum. Yada en azından umuyorum. Ben şöyle düşünüyorum. Zaten normal bir hayatım var. İçinde doğaüstü ve fantastik birşeyler yok. Bu nedenle en azından izlediklerim fantastik olsunki zevk alayım. Böyle bir kafa yapısına sahibim ne yapayım. Elimde olsa hayatımı o fantastik animelerdeki gibi yaşamak isterdim ama nerde. Elimde öyle bir şans yok. Hadi artık en iyi doğaüstü animeleri listesine dönelim.

 

Kamikaze Kaitou Jeanne

1 kamikaze kaitou jeanne - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 44

Tür: Fantastik, Büyü, Romantizm, Shoujo, Macera, Komedi, Şeytanlar, Gizem, Dram

Yayın Tarihi: 13 Ocak 1999

Konusu: 16 yaşındaki lise öğrencisi Kusakabe Maron aslında Jeanne D’Arc’ın reankarnasyonudur. Maron koruyucu meleği Finn ile birlikte şeytanlarla savaşmaktadır. Şeytanlar insanlar için önemli olan şeylerin içine girip insanları kontrol etmektedirler. Jeanne’ya dönüşen Maron Finn’in ona verdiği bir iğne ile şeytanları yoketmektedir ama şeytanlar yokolurken saklandıkları eşyalarda yokolmaktadır. Kaybolan eşyalardan dolayı Jeanne’un adı hırsıza çıkmıştır ve polisler tarafından aranmaktadır.

 

elDlive

2 eldlive - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay

Yayın Tarihi: 8 Ocak 2017

Konusu: Chuuta Kokonose teyzesiyle yaşayan bir yetimdir. Kendini bildi bileli kafasının içinde bazı sesler duymaktadır. Bir gün garip görünüşlü bir şey onu eve kadar takip edip onu bir yere ışınlar. Burası uzay polis istasyonudur. Güneş sistemi Departmanının başı Chuuta’nın bilgisayar tarafından uzay polisi olarak seçildiğini söyler.

 

 

XXXHolic

3 - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 24

Tür: Doğaüstü Güçler, Psikolojik, Komedi, Dram, Gizem

Yayın Tarihi: 7 Nisan 2006

Konusu: Watanuki kendini bildi bileli garip varlıkları ve ruhları kendine çekmektedir. Her günü bu yaratıklar tarafından taciz edilerek geçen Watanuki insanlar tarafından deli gözüyle bakılmaktadır. Gene bir gün okul çıkışı evine giderken  dev binalar arasında duran kimse tarafından farkedilmeyen oldukça ilginç bir evin önünde kendini bulur. Kendisini karşılayan iki küçük kız ona buranın bir dükkan olduğunu söyler ve onu dükkan sahibi Ichihara Yuuko ile tanıştırır.

Aynı isimde live action’u var.

 

Dragon Crisis

4 dragon crisis - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Büyü, Aksiyon, Romantizm, Okul, Seinen, Doğaüstü Güçler

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2011

Konusu: Kisaragi Ryuuji küçükken bir uçurumdan düşmüştür ve şans eseri yara almadan kurtulmuştur. Çünkü onu Rose adında bir ejderha kurtarmıştır. Bu anıyı unutan Ryuuji yıllar sonra kuzeni Erika yüzünden bir karaborsacının elinden antik bir siyah kutu ele geçirirler. Kaçarlarken kutu açılır ve içinden yıllar önce Ryuuji’yi kurtaran kırmızı ejderha Rose çıkar.

 

Binbougami Ga

5 binbougami ga - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 13

Tür: Parodi, Shounen, Komedi, Doğaüstü Güçler, Ecchi

Yayın Tarihi: 5 Temmuz 2012

Konusu: Lise öğrencisi Ichiko Sakura doğduğundan beri hep çok şanslı olmuş zengin, başarılı ve mutlu bir hayat sürmektedir. Ama bu şansı doğuştan değildir. Sakura çevresindeki insanların şansını emmektedir. Lakin bundan haberi yoktur.

Bu dengesizliği normale döndürmek için kötü şans meleği Momiji dünyaya gelir ve Sakura’dan fazla şansını almaya çalışır. Ama Sakura hayatından memnundur ve Momiji’nin şansını almasına izin vermeye niyeti yoktur.

 

Angel Beats

6 angel beats - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 13 + 4 Special

Tür: Aksiyon, Okul, Doğaüstü Güçler, Komedi, Dram

Yayın Tarihi: 3 Nisan 2010

Konusu: Öldükten sonra eğer ölmeden önce bir pişmanlığınız varsa cennet yada cehenneme gitmek yerine başka bir yere gitmektedirler. Yurippe adındaki bir kızın önderliğinde Tanrı’ya isyan eden gençler Meleklere karşı savaşmaya başlar.

 

D.N.Angel

7 d. N. Angel - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 26

Tür: Fantastik, Büyü, Aksiyon, Romantizm, Okul, Komedi, Doğaüstü Güçler

Yayın Tarihi: 3 Nisan 2003

Konusu: Daisuke Niwa 14. doğum gününde aşık olduğu kıza aşkını itiraf edecekken kızın ona ‘ sen iyi bir arkadaşsın ‘ demesiyle bütün hayalleri yıkılır. Bu olay hakkında düşünürken Daisuke’nin DNA’sı değişime uğrar ve efsanevi hırsız Dark’a dönüşür. Bu Niwa ailesinde yıllardır kişiden kişiye geçen bir mirastır. Daisuke Dark’a her dönüştüğünde annesi ondan bazı sanat eserleri çalmasını ister.

 

RDG Red Data Girl

Rdg red data girl 1 - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Fantastik, Büyü, Doğaüstü Güçler

Yayın Tarihi: 4 Nisan 2013

Konusu: Suzuhara Izumiko 15 yaşında Kumano dağlarının derinliklerinde bir tapınakta büyümüş bir kızdır. Oldukça utangaç olan Izumiko dokunduğu bütün elektrikli aletleri bozmaktadır. Lise için dağların dışında yaşama kararı alan  Izumiko korumasının oğlu Miyuki ile birlikte Tokyo’da liseye gitmeye başlar. Çocukluklarından beri geçinemiyen Izumiko ve Miyuki’nin okul gezisi sırasında başlarına kötü bir olay gelir. Bu olaydan sonra Izumiko’nun Himegami tanrıçasının son temsilcisi olduğu, Miyuki’ninde onun temsilcisi olduğu ortaya çıkar.

 

Tokyo Ravens

10 tokyo ravens - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 24

Tür: Okul, Shounen, Süper Güçler, Komedi, Doğaüstü Güçler

Yayın Tarihi: 9 Ekim 2013

Konusu: Hurtora Tsuchimikado büyük bir onmyouji ailesinde doğmuştur ama Ruhsal enerjiyi hissedememektedir. Bu nedenle Onmyouji okulundaki arkadaşlarının neşe kaynağı olur. Bir gün, çocukluk arkadaşı Natsume Tsuchimikado, aniden ortaya çıkarak ana ailenin varisi seçilir.

 

Code Breaker

11 code breaker - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 13 + 3 OVA

Tür: Aksiyon, Okul, Shounen, Süper Güçler, Doğaüstü Güçler, Komedi

Yayın Tarihi: 7 Ekim 2012

Konusu:  Derslerinde başarılı, çok iyi Aikido yapan, aynı zamanda güzel bir kız olan lise öğrencisi Sakura Sakurakouji, bir gün otobüsle evine dönerken pencereden birinin insanları mavi bir ateşle diri diri yaktığını görür. Telaşla olay yerine gittiği zaman ise çevrede bu olayla ilgili hiçbir ize rastlayamaz.Ertesi gün okula giden Sakura, sınıflarına yeni gelen transfer öğrenci Rei Ogami’nin, bir gün önce insanları yakan kişi olduğunu fark eder. Başlangıçta bu olaylarla ilgisi olmayan, son derece masum biri gibi gözüken Rei’nin kısa zamanda devlet için çalışan, özel güçlere sahip, “Code Breaker” olarak bilinen bir suikastçı olduğu ortaya çıkacaktır.

 

Hamatora The Animation

12 hamatora the animation - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Tür. Süper Güçler, Komedi, Gizem, Doğaüstü Güçler

Yayın Tarihi:8 Ocak 2014

Konusu: Sınırlı sayıda insanda özel kalıtsal güçler keşfedilmiştir. Bu güce sahip olanlar Minimum Holders olarak biliniyorlar. Olaylar Minimum Holders olan bir grup gencin arasında geçmektedir.

Re Hamatora adında ikinci sezonu vardır.

 

Pandora Hearts

13 pandora hearts - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 25+ 9 Special

Tür: Fantastik, Shounen, Macera, Doğaüstü Güçler, Gizem

Yayın Tarihi: 3 Nisan 2009

Konusu: Duke evlerinden birinin varisi olan Oz Bezarius 15 yaşına basar. Babasının yokluğunda şimdiye kadarki hayatı zengin ve rahat geçmiştir. Fakat reşit oluşunun kutlanacağı törende tüm bunlar değişir.Oz, anlayamadığı bir nedenden dolayı Abyss adlı karanlık bir hapishaneye yollanır. Buradan ise kan lekeli, siyah bir tavşan olan Alice adlı bir “zincir” tarafından kurtarılır ve onunla bir anlaşma yapar.

 

Blood+

14 blood - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 50

Tür: Korku, Aksiyon, Vampir, Doğaüstü Güçler, Askeri, Gizem, Dram

Yayın Tarihi: 8 Ekim 2005

Konusu: Saya çocukken hafızasını kaybetmiş ve evlatlık alınmış bir çocuktur. Bir gün parkta çello çalan Hanji adında biri ile karşılaşır. Hanji’nin çaldığı şarkı Saya’ya çok tanıdık gelmektedir. Akşama doğru evlerine giderken Saya ve erkek kardeşine chiropterans adında bir canavar saldırır. Yaratık Saya’ya saldırmadan önce Hanji ortaya çıkar ve Saya’yı kurtarır. Hanji kendi kanından Saya’ya içirerek onun içindeki gerçek gücü ortaya çıkarmıştır.

 

Deadman Wonderland

15 deadman wonderland - en i̇yi doğaüstü anime öneri listesi - 2 - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Tür: Korku, Aksiyon, Bilim Kurgu, Doğaüstü Güçler

Yayın Tarihi: 17 Nisan 2011

Konusu: Ganta Igarashi 14 yaşında sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün dersteyken sınıfın önünde bir adam belirir. Ganta daha ne olduğunu anlamadan sınıftaki herkesi öldürüp onu hayatta bırakır. Adam ortadan kaybolmadan önce Ganta’nın göğsüne kırmızı bir kristal yerleştirir. Ganta daha ne olduğunu anlamadan işlemediği bir suçtan hapse girer. İdam cezası alan Ganta Tokyo’nun turistik bir yeri olan Deadman Wonderlan’e gönderilir. Burada mahkumlar hem hapishanenin çalışanı hem de eğlence kaynağıdır.

 

Eee nasıl buldunuz seçtiğim animeleri. Bunlar benim izlemekten keyif aldığım animelerden. Önceki doğaüstü anime önerileri kadar beğenirsiniz umarım. Eğer beğeni çok olursa belki üçüncü bir doğaüstü güçlerle ilgili animeler yazısı yazarız. Ben mi yazarım yoksa başkası mı yazar onu bilemem tabi.

 

Bugünlükte bu kadar. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Sayonara.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Bir cevap yazın