En iyi animasyon karakterleri listesi. Merhaba arkadaşlar. Finallerim yüzünden uzun zamandır yazı yazamıyordum. Ama artık döndüm ve sizin için güzel mi güzel yazılar yazmayı planlıyorum. Tabi sizin için testlerde hazırlayacağım.

Başlıktan da anlayacağınız gibi bugün sizlere en iyi animasyon karakterleri listesi hazırladım. Anime izleyip animasyon izlemeyen insan sayısı bir elin parmağını geçmiyor. En azından ben öyle düşünüyorum. Şahsen ben izlemeyi çok severim. Ama öyle içinde bolca şarkı geçenleri pek sevemiyorum nedense. Mesela Frozen’ı izlerken şarkı kısmında insanlara çaktırmadan kulaklığımı takmıştım ve kendi şarkılarımı dinlemiştim. Hadi canım sende. Diyenler. Evet yaptım gene olsa gene yaparım. Nedenini bilmiyorum ama animasyonlarda ve animelerde nedensiz yere şarkı söylenmeye başlayınca tüylerim diken diken oluyor. Dance With Devil animesini yarım bırakmamdaki tek etken buydu. Üç bölüm anca dayanabildim.

Neyse konumuza dönelim. Konumuz animasyon film karakterleri. Aslında daha çok benim kendime göre hazırladığım en sevilen animasyon karakterleri. Umarım beğenirsiniz.

 Bugs Bunny ve Daffy Duck

1 bugs bunny ve daffy duck - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Eğer bu ikisini koymasaydım içimde kalırdı. Benim en sevdiğim animasyon karakterleri arasında bu ikisi altın tahtta oturuyor. Sabahın altısında yedisinde kalkıp parmak ucunda salona giderdim ve kapıyı sessizce kapatır televizyonu açardım. Üstelik sanki kapı kapalı olunca ses gitmez diye düşünür son ses izlerdim. İlerliyen zamanlarda sesin çok güzel gittiğini kötü şekilde öğrenmiştim. Annem beni baya azarlamıştı.

Homer Simpson

2 homer simpson - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Simpson’lar hakkında fazla lafa gerek oldğunu düşünmüyorum. Onlarla tanışmam televizyon sayesinde değil özel ders aldığım matematik hocamın odasında ailecek resimlerinin olduğu saati görmemle olmuştu. O zamandan beri fanlarıyım. Kabul ediyorum kısa bir süreliğine neden bütün ailenin hardal rengi olduğunu merak etmiştim ama sonra boşverdim.

 Ice Age – Sid

3 ice age sid - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Bence filmi izlemeye değer kılan nadir karakterlerden biri Sid. Bence solo filmi çıkmalı. Ben seve seve izlemeye giderim. Düşünün o kadar seviyorum kendisini. Salaklığıyla ve komikliğiyle filmin kalbi gibi bence. Söylemeye gerek yok bence ama gene de söyleyeceğim. Sid olmasaydı Mani ve Diego asla birlikte olmazlardı. Onlar birlikte olmasalardı Mani Elly ile tanışmamazdı. Elly ile tanışmasaydı Şeftali olmazdı. Kısacası ilerliyen filmlerde gördüğümüz her şey Sid’in mani ve Diego’ya sülük gibi yapışması sonucu oldu.

Shrek – Donkey

4 shrek donkey - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Doğrusunu söylemek gerekirse Shrek filmi pek sevmiyorum. Tamam film güzel ona lafım yok. Çocukken televizyonda çıkınca tam önüne yastık koyup oturur izlerdim ama şimdiki gözümle baktığımda filmi sadece Donkey için izlediğimi farkettim. Prenses Fiona veya Shrek beni cezbetmiyordu. Doğrusu Shrek’ten az da olsa korkuyordum. Ama o Donkey yok mu o Donkey. Beni benden alıyordu. ta dönüştüğü sahneyi her gördüğümde tekrar tekrar gülüyorum. Bir eşeğin hayali at olmak olabilir mi? Bu nasıl bir mantıktır arkadaş.

Frozen – Olaf

5 karlar ülkesi olaf - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Sevimli mi sevimli kardan adam Olaf. Benimde çocukkenki hayalim kışın yaptığımız kardan adamların canlanması ve benimle oynamasaydı. Olaf’ı görünce tekrardan keşke böyle bir şey olsaydı dedim.

 

6) Donald Duck

6 donald duck - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Kimisi Mickey Mouse sever. Kimisi de Goffy. Ama ben Donal Duck severim. Nedenini bilmiyorum ama animasyonlardaki ördeklere karşı ayrı bir zaafım var. Hala Disney Channel’da Donald’ı görsem durur izlerim. 3 Gün sonra 20 yaşında olucam ve hala canım sıkıldığında Disney Channel açıp izliyorum. Bazen kendime söyleyecek söz bulamıyorum.

7) Ferdinand

7 ferdinand - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Ferdinand 1900’lü yıllarda da filmi çıkmış bir animasyon. Ferdinand’ın kendisi zaten çok eski bir hikaye. Bu sene yeniden uyarlanıp sinemaya tekrardan geldi ve bence oldukça eğlenceli bir filmdi. Dev gibi bir boğa olmasına rağmen şiddeti sevmeyen bir boğa bence oldukça ilginç ve eğlneceli. Özellikle de bir yanlış anlama sonucu kendini boğa güreşlerinin içinde bulduysa daha da eğlenceli. Bence kesinlikle izlemelisiniz.

8) Monsters, INC – Mike Wazowski

8 sevimli canavarlar mike wazowski - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Bu kısa boylu ama devasa gözlü arkadaşı tanımayan yoktur diye düşünüyorum. Mike’ı ilk gördüğümde bu nasıl canavar hiç de korkutucu değil demiştim. Hala da bu lafımın arkasındayım. Bence sinir bozucu ve aynı zamanda eğlenceli bir karakter. Küçük kızdan korktuğu zamanki halleri gerçekten komikti. İkinci filmde de sonuna kadar çalışıp korku akademisinden mezun olmaya çalışması çok eğlenceliydi. Sanırım adı Korku akademisiydi. Yanlış da hatırlıyor olabilirim.

9) Alaadin’in Sihirli Lambası – Cin

9 alaaddinin sihirli lambası cin - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Cin’in yeri benim için bütün karakterlerden ayrı bir yerdedir. Bugs Bunny ve Daffy Duck’tan bile ayrı bir yerde. Nedenini bilmeden delicesine sevdiğim karakterlerden biri Cin. O deli hareketleri, kılıktan kılığa girmesi beni çok eğlendirirdi. Hala da eğlendiriyor. Bu karakter sıkılmadan izleyeceğim nadir karakterlerden.

10) Kung Fu Panda – Po

11 kung fu panda po - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Yalan yok bu pofuduk pandayı başta sevmemiştim çünkü bende aynı filmdeki kaplan gibi asıl Ejder Savaşçısınıın o olması gerektiğini düşünüyordum. Bu yağ topu ne yapabilirki diyordum. Ama bu sadece ik yirmi dakika kadar sürdü ve sonra Po’yu sevdim. Tipik tuhaf davranışlarımdan biri daha. Ama şuna bakar mısınız bunu kim sevmezki. Kocaman pofidik bir şey.

11) Sponge Bob – Sünger Bob

12 sponge bob - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Kaç yıl geçerse geçsin Sünger Bob izlemenin yaşı yoktur diye düşünüyorum. Çünkü resimdeki filmi zorla annemle birlikte izledik ve o da oldukça beğendi. Benim yaşımdakiler hatırlar. Nickelodeon bir ara Türkiye’den kalkmıştı. Benim üzüldüğümse Nickelodeon’un kalkması değil bir daha Sünger Bob izleyemeyecek olmamdı. Tabi kanalda başka şeylerde izliyordum ama favorim buydu. Yani televizyonda sünger Bob açın önüme de yemeğimle suyumu koyun ben bütün gün orda oturur hareketsizce  izlerdim.  O kadar seviyorum yani.

12) Kung Fu Panda – Tigress

Kung fu panda tigress - en i̇yi animasyon karakterleri listesi - top 12 - figurex sinema

Şu söyleyeceğimi söylerken az da olsa utanıyorum. Umarım bu duruma düşen tek ben değilimdir. Evet arkadaşlar ben Nightrose admin Kung Fu Panda 2’ye kadar Tigress’in kız olduğunu anlayamadım. Ne kadar utansamda bu doğru. Trap karakterleri anlayamama konusunda normal bir insandanda kötü durumdayım ne yazıkki. Bu çok utanç verici ama doğru.

Umarım beğenmişsinizdir. eğer bana önermek istediğiniz animasyon filmleri varsa kapım her zaman açık. Aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Bir cevap yazın