#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

En Çok İzlenen Animeler – Top 50 Anime

Merhabalar, yine büyük bir liste ile En Çok İzlenen Animeler – Top 50 Anime listesi ile karşınızdayım. Bu listede yer alan animeler izlenme sayısına göre hazırlanmış bir listedir.

Bu listemizde 1998 yapımından tutunda 2019 yılı yapımına kadar ki aralıkta animeler yer almaktadır. Burada görüyoruz ki aslında animenin yapım yılının dolayısı ile görselliğine nazaran hikayesi daha önemli. Bana sorarsanız bence ikisi de önemli 🙂

Gelin En Çok İzlenen Animeler – Top 50 listemizde hangi animelerin olduğuna göz atalım. Animelerin mangakasından yapım yılına, kategorilerinden bölüm sayısına ve konusuna kadar anime hakkında bir çok bilgi de yer almaktadır. Ayrıca IMDB puanlarına de yer verdik. Tabi izlenme sayısı da öyle…

En Çok İzlenen Animeler - Top 50 Anime

+1 Bonus anime ile birlikte liste aşağıdaki gibidir. Sizi şaşırtacak bir çok anime olduğundan eminim diyebilirim. Çünkü ben hazırlarken gerçekten bazı animelerin ilk 50 içinde olmasına çok şaşırmıştım. Üstelik 201 yapımı bir anime bile listeye kendisine yer edinebilmiş. Gerçekten çok sevilmiş olsa gerek. 🙂

Son olarak, hazırladığımız bu anime listesinde, aynı animenin farklı sezonlarına yer vermedik. Örnek vermek gerekirse, Naruto animesinin ikinci sezonu olan Shippuuden’i listeye almadım. Bazı animelerin 3 sezonu da listeye girmiş olsa bile sadece en yüksek sıralamasındaki animesini listeye ekledim.

Diğer anime listelerimiz için tıklayabilirsiniz.

Bunları zaten izledim, bana içinde izlememiş olabileceğim bir liste öner diyorsan, seni şöyle alalım. 🙂

#1 Death Note – IMDB: 9.00

İzlenme Sayısı: 66.624.240~

MAL: 8.62

Bölüm Sayısı: 37

Yıl: 2006, 2007

Türler: Gizem, Polis, Psikolojik, Doğaüstü, Gerilim, Shounen

Mangaka: Tsugumi Oba (Yazar), Takeşi Obata (Çizer)

Konusu: Bir ölüm tanrısı olan bir shinigami, kurbanın yüzünü görmeleri ve kurbanının adını Ölüm Notu adlı bir deftere yazması koşuluyla herhangi bir kişiyi öldürebilir. Bir gün, shinigami yaşam tarzından sıkılan ve bir insanın bir Ölüm Notunu nasıl kullanacağını görmekle ilgilenen Ryuk, birini insan alemine bırakır.

Lise öğrencisi ve dahi Light Yagami, Ölüm Defteri'ne rastlar ve - dünyanın durumundan üzüldüğü için - ölümcül defteri içine bir suçlunun adını yazarak test eder. Suçlu, Ölüm Defteri ile yaptığı deneyden hemen sonra öldüğünde, Light Yagami çok şaşırır ve eline düşen gücün ne kadar yıkıcı olabileceğini çabucak fark eder.

Bu ilahi kabiliyetle Light Yagami, suçun olmadığı ve insanların ona bir tanrı olarak taptığı yeni bir dünya inşa etmek için tüm suçluları öldürmeye karar verir. Ancak polis, bir seri katilin suçluları hedef aldığını çabucak keşfeder ve sonuç olarak suçluyu yakalamaya çalışır. Bunu yapmak için, Japon araştırmacılar dünyadaki en iyi dedektifin yardımına güveniyor: sadece L adıyla bilinen genç ve eksantrik bir adam.

#2 Shingeki no Kyojin – IMDB: 8.80

İzlenme Sayısı: 63.437.250~

MAL: 8.44

Bölüm Sayısı: 25

Yıl: 2013

Türler: Aksiyon , Askeri , Gizem , Süper Güç , Drama , Fantezi , Shounen

Mangaka: Hajime Isayama

Konusu: Yüzyıllar önce, insanlık, devasa eşmerkezli duvarların ardında korku içinde saklanmaya zorlayan devasa insansı yaratıklar tarafından neredeyse yok olmak üzereydi. Bu devleri gerçekten dehşet verici kılan şey, insan etine olan açlıklarının, açlıktan değil, zevkten doğmasıdır. Hayatta kalmalarını sağlamak için, insanlığın kalıntıları savunma bariyerleri içinde yaşamaya başladı ve tek bir titan karşılaşması olmadan yüz yıl geçti. Bununla birlikte, devasa bir titan sözde zaptedilemez dış duvarı aşıp insan yiyen devlere karşı hayatta kalma mücadelesini yeniden ateşlediğinde, bu kırılgan sükunet kısa sürede paramparça olur.İşgalci yaratıklar yüzünden korkunç bir şekilde bir yakınının kaybına tanık olan Eren Yeager, duvarların koruması dışındaki acımasız insansılarla savaşan seçkin bir askeri birim olan Survey Corps'a katılarak hayatını devleri ortadan kaldırmaya adar. Hajime Isayama'nın ödüllü mangasına dayanan Shingeki no Kyojin, evlatlık kız kardeşi Mikasa Ackerman ve çocukluk arkadaşı Armin Arlert ile birlikte Titan'lara karşı acımasız savaşa katılan ve sonuncudan önce onları yenmenin bir yolunu keşfetmek için yarışan Eren'i takip ediyor. Artık duvarlar aşıldı.

#3 Sword Art Online – IMDB: 7.60

İzlenme Sayısı: 58.488.480~

MAL: 7,31

Bölüm Sayısı: 25

Yıl: 2012

Türler: Aksiyon , Macera , Fantezi , Oyun , Romantik

Mangaka:  (Light  Novelden Uyarlandı)

Konusu: 2022 yılında, sanal gerçeklik sıçramalar ve sınırlar içinde ilerledi ve Sword Art Online (SAO) adlı devasa bir çevrimiçi rol yapma oyunu başlatıldı. "NerveGear" teknolojisi sayesinde oyuncular, kendi düşüncelerinden başka hiçbir şey kullanmadan avatarlarını oyun içinde kontrol edebilirler."Kirito" lakaplı Kazuto Kirigaya, oyunun ilk sevkiyatından eline alan şanslı az sayıdaki meraklı arasında yer alıyor. Kendini, on bin kişiyle birlikte, fantastik ortaçağ silahları ve korkunç canavarlarla dolu güzel manzaralı ve ayrıntılı Aincrad dünyasında girmek için oturum açar. Bununla birlikte, olayların acımasız bir dönüşünde, oyuncular kısa sürede çıkış yapamayacaklarını fark ederler; oyunun yaratıcısı, oyunun yüz seviyesini de tamamlayana kadar onları oyun dünyasında tuzağa düşürdü.Aincrad'dan kaçmak için Kirito'nun artık oyuncu arkadaşları ile etkileşime girmesi ve işbirliği yapması gerekecek Aincrad'da ölürlerse, gerçek hayatta ölürler. Kirito yeni gerçekliğine uyum sağlamalı, hayatta kalmak için savaşmalı sanal cehenneminden kurtulmalıdır.

#4 Fullmetal Alchemist: Brotherhood – IMDB: 9.10

İzlenme Sayısı: 58.148.730~

MAL: 9,22

Bölüm Sayısı: 64

Yıl: 2009, 2010

Türler: Aksiyon , Askeri , Macera , Komedi , Drama , Sihir , Fantezi , Shounen

Mangaka: Hiromu Arakawa

Konusu: "Bir şeyin elde edilebilmesi için, eşit değerde bir şeyin verilmesi gerekir."Simya, bu Eşdeğer Değişim Yasası ile bağlıdır - genç kardeşler Edward ve Alphonse Elric'in insan dönüşümü girişiminde bulunduktan sonra fark ettikleri bir şey: tek yasaklanmış simya eylemi. Günahları için korkunç bir bedel öderler - Edward sol bacağını, Alphonse fiziksel bedenini kaybeder. Sadece Edward'ın sağ kolunun umutsuz fedakarlığı sayesinde Alphonse'un ruhunu bir zırha bağlayabildi. Yıkılmış ve tek başlarına, Edward'a "otomail" adı verilen metal uzuvlar elde etmek ve bir devlet simyacısı olan Fullmetal Simyacı olmak için ilham veren şey, ikisinin de sonunda orijinal bedenlerine dönecekleri umududur.Üç yıl aradıktan sonra kardeşler, bir simyacının Eşdeğer Değişim Yasasını aşmasını sağlayan efsanevi bir kalıntı olan Felsefe Taşı'nın izine rastlarlar. Askeri müttefikler Albay Roy Mustang, Teğmen Rıza Hawkeye ve Yarbay Maes Hughes yanlarında olsalar bile, kardeşler kendilerini sadece ele geçirilmesi zor olan Felsefe Taşı'nın gerçek doğasına değil, ülkelerinin de belirsizliğine götüren ülke çapında bir komplonun içinde bulurlar.. Bir seri katil bulmakla zamana karşı yarışmak arasında, Edward ve Alphonse kendilerine yaptıklarının onları yeniden insan yapıp yapmayacağını ... yoksa insanlıklarını alıp götürmeyeceğini sormalıdır.

#5 One Punch Man – IMDB: 8.80

İzlenme Sayısı: 54.516.840~

MAL: 8.62

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2015

Türler: Aksiyon , Bilim Kurgu , Komedi , Parodi , Süper Güç , Doğaüstü

Mangaka: One (Takma Adı)

Konusu: Görünüşte sıradan ve etkileyici olmayan Saitama'nın oldukça benzersiz bir hobisi var: kahraman olmak. Çocukluk hayalinin peşinden gidebilmek için üç yıl hiç durmadan antrenman yaptı ve bu süreçte tüm saçlarını kaybetti. Şimdi, Saitama inanılmaz derecede güçlüdür, öyle ki hiçbir düşman onu savaşta yenemez. Aslında, kötüleri tek bir yumrukla yenmek, beklenmedik bir soruna yol açtı - artık savaşmanın heyecanını yaşayamıyor ve oldukça sıkılıyor.Tüm bunlar, neler yapabileceğini gördükten sonra Saitama'nın öğrencisi olmak isteyen 19 yaşındaki bir cyborg olan Genos'un gelişiyle değişir. Genos, ikilinin topluma olumlu katkılarından ötürü tanınacak sertifikalı kahramanlar olmak için Kahramanlar Derneği'ne katılmalarını önerir ve Saitama, kimsenin kendisinin kim olduğunu bilmediği için şok olur ve katılmayı kabul eder. Böylece, ona bir zamanlar hissettiği heyecanı verebilecek ve belki de belki de bu süreçte popüler hale gelebilecek güçlü düşmanlarla savaşmayı özleyen eksantrik bir bireyi takip eden bir aksiyon-komedi olan One Punch Man'ın hikayesi başlıyor.

#6 Tokyo Ghoul – IMDB: 7.90

İzlenme Sayısı: 48.724.860~

MAL: 7.83

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2014

Türler: Aksiyon , Gizem , Korku , Psikolojik , Doğaüstü , Drama , Seinen

Mangaka: Sui Ishida

Konusu: Tokyo zalim ve acımasız bir şehir haline geldi - insanların yanında "hortlak" adı verilen vahşi yaratıkların da bulunduğu bir yer. Bu büyük metropolün vatandaşları, bu kana susamış vahşilerden ve onların insan etine olan susuzluklarından sürekli korku içinde yaşıyorlar. Bununla birlikte, bu hortlakların oluşturduğu en büyük tehdit, insan kılığına girme ve toplumla kaynaşma konusundaki tehlikeli yetenekleridir.Sui Ishida'nın en çok satan doğaüstü korku mangasına dayanan Tokyo Ghoul, kendisi gibi hevesli bir okuyucu olan Rize Kamishiro'ya anında ilgi duyan utangaç, kitapsever üniversite öğrencisi Ken Kaneki'yi takip ediyor. Ancak Rize tam olarak göründüğü kişi değildir ve bu talihsiz karşılaşma Kaneki'yi hortlakların insanlık dışı dünyasının karanlık derinliklerine iter. Kaneki, kaderin bir cilvesi olarak esrarengiz garson Touka Kirishima tarafından kurtarılır ve böylece her iki topluma entegre olmanın bir yolunu bulması gereken yarı hortlak / yarı insan olarak yeni, gizli hayatına başlar.

#7 Boku no Hero Academia – IMDB: 8.50

İzlenme Sayısı: 47.606.100~

MAL: 8.20

Bölüm Sayısı: 13

Yıl: 2016

Türler: Aksiyon , Komedi , Okul , Shounen , Süper Güç

Mangaka: Kohei Horikoshi

Konusu: Yeni keşfedilen süper güçler olan "Güç" ün ortaya çıkışı, insanlığın yüzde 80'inin öğelerin manipülasyonundan şekil değiştirmeye kadar çeşitli yeteneklere sahip olmasıyla yıllar içinde istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Bu, dünyanın geri kalanını tamamen güçsüz bırakır ve Izuku Midoriya böyle bir bireydir. Hırslı ortaokul öğrencisi, çocukluğundan beri bir kahraman olmaktan başka bir şey istememiştir. İzuku'nun adaletsiz kaderi, kahramanlara hayranlık duymasına ve elinden geldiğince onlar hakkında notlar almasına neden olur. Ancak ısrarı bir miktar meyve vermiş gibi görünüyor: İzuku bir numaralı kahraman ve kişisel idolü All Might ile tanışır. Might'ın tüm güçleri, miras alınabilecek eşsiz bir yetenektir ve İzuku'yu halefi olarak seçmiştir! Aylarca süren meşakkatli eğitime dayanan İzuku, mükemmel kahraman eğitim programıyla ünlü prestijli bir lise olan UA Lisesi'ne kaydoluyor ve bu yılın birinci sınıf öğrencileri özellikle umut verici görünüyor. Tuhaf ama yetenekli sınıf arkadaşları ve kötü niyetli bir örgütün yaklaşan tehdidi ile Izuku, bir kahraman olmanın gerçekte ne anlama geldiğini yakında öğrenecektir.

#8 Steins; Gate – IMDB: 8.80

İzlenme Sayısı: 47.173.020~

MAL: 9.13

Bölüm Sayısı: 24

Yıl: 2011

Türler: Gerilim, Bilim Kurgu

Mangaka: Yomi Sarachi

Konusu: Okabe Rintarou, Hashida Itaru isimli şişman, kendini “Süper hacker” olarak isimlendiren arkadaşı ve Shiina Mayuri adlı çocukluk arkadaşıyla beraber hem ev olarak hem de yeni aletler icat etmek için kullandığı Geleceğin Aletleri Labaratuvarı dedikleri bir dairede yaşıyordur. Ancak bir gün üniversitede katıldığı ve zaman yolculuğuyla ilgili bir dersten çıkışta bir cinayete tanık olur ve arkadaşına bir mesaj attıktan sonra çevresinin ve yaşadıklarının bir anda değişmiş olduğunu fark eder. Cinayet hiç yaşanmamıştır ve Mayuri’yle beraber o gün bir apartmanın üstüne düştüğünü gördükleri uydu hiç düşmemiştir. Okabe sebebini araştırırken labaratuarda kullandıkları mikrodalga fırının geçmişe mesaj gönderen bir tür zaman makinesi olduğunu keşfeder. Bu makineyi geçmişi değiştirmek için kullanacaktır.

#9 Naruto – IMDB: 8.30

İzlenme Sayısı: 46.579.650~

MAL: 7.88

Bölüm Sayısı: 220

Yıl: 2002, 2007

Türler: Aksiyon , Macera , Komedi , Süper Güç , Dövüş Sanatları , Shounen

Mangaka: Masashi Kishimoto

Konusu: Naruto Uzumaki'nin doğumundan birkaç dakika önce, Kyuubi, Dokuz Kuyruklu Tilki olarak bilinen dev bir iblis, Konohagakure, Gizli Yaprak Köyü'ne saldırdı ve ortalığı kasıp kavurdu. Kyuubi'nin saldırısına son vermek için, köyün lideri Dördüncü Hokage, hayatını feda etti ve canavarı yeni doğmuş Naruto'nun içine mühürledi.Naruto, hala Konohagakure'de yaşayan hiperaktif ve kalın kafalı bir ninja. İçindeki Kyuubi yüzünden sakınan Naruto, köydeki yerini bulmakta zorlanırken, Konohagakure'nin Hokage'si olma arzusu onu sadece büyük yeni arkadaşlıklara değil, ölümcül düşmanlara da götürür.

#10 No Game No Life – IMDB: 7.50

İzlenme Sayısı: 46.375.830~

MAL: 8.25

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2014

Türler: Oyun, Macera, Komedi, Doğaüstü, Ecchi, Fantastik

Mangaka: (Yū Kamiya'nın Light Novelinden Uyarlanma )

Konusu: Abi ve kardeş olan Sora ve Shiro , aşırı derecede asosyaller ve oyun delileridirler. Bu asosyalliğin nedeni durmadan oyun oynamaktır. Bu iki kardeş hem gerçek hayatta hem de oyun dünyasında ayrılmaz bir ikilidirler. Oynadıkları oyunları hiç bir zaman kaybetmeyen bu ikili ” 『  』 ” ( Boşluk ) olarak bilinen bir grup oluştururlar ve tüm oyun dünyasında büyük bir ün salmaya başlarlar. Bu grup , herkes tarafından gizemli ve yenilemez olarak bilinir.

Bir gün bu gruba gizemli bir kişiden mail gelir. Bu mailde gizemli kişi, iki kardeş ile online oynanan bir satranç oyunu oynamak istediğini belirtir. Her zaman ki gibi Shiro ve Sora kardeşler bu satranç oyununu da kazanırlar. Bu gizemli kişi de bunun üzerine bu iki kardeşi kendi dünyasına gelmelerini teklif eder. Bu dünyada her şeye oyunlarla karar verilir. Kardeşler teklifi kabul ettikten sonra gizli rakiplerinin, kendi dünyasının tanrısı olan ” Tanrı Tet ” ile tanışırlar.

#11 Kimi no Na wa. – IMDB: 8,40

İzlenme Sayısı: 43.464.690~

MAL: 9.20

Bölüm Sayısı: 1 (Movie)

Yıl: 2016

Türler:  Doğaüstü, Okul, Romantik, Dram

Mangaka: Yok Orjinal Anime

Konusu: Bir liseli kız olan Mitsuha Miyamizu, hareketli Tokyo kentinde bir erkek çocuğu gibi yaşamak için can atıyor - kırsaldaki şu anki yaşamıyla tam bir tezat oluşturan bir rüya. Bu arada şehirde, Taki Tachibana yarı zamanlı işini icra ederken bir lise öğrencisi olarak yoğun bir hayat yaşıyor ve mimarlıkta bir gelecek umuyor.

#12 Angel Beats! – IMDB: 7.70

İzlenme Sayısı: 43.025.730~

MAL: 8.18

Bölüm Sayısı: 13

Yıl: 2010

Türler:  Aksiyon , Komedi , Drama , Okul , Doğaüstü

Mangaka: Jun Maeda

Konusu: Otonashi sadece öldüğünü öğrenince uyanır. Yuri adında silah kullanan bir kız, öbür dünyada olduklarını açıklar ve Otonashi, kendisi hakkında hatırlayabildiği tek şeyin adı olduğunu fark eder. Yuri ona, Shinda Sekai Sensen'e (Ölüm Sonrası Savaş Cephesi) liderlik ettiğini ve Tenshi adlı bir kıza karşı savaş açtığını söyler. Yuri'nin Tenshi'nin kötü olduğuna dair iddialarına inanamayan Otonashi, onunla konuşmaya çalışır, ancak karşılaşma istediği gibi gitmez. kırsaldaki mevcut yaşamına tam bir tezat oluşturuyor. Bu arada şehirde, Taki Tachibana yarı zamanlı işini icra ederken bir lise öğrencisi olarak yoğun bir hayat yaşıyor ve mimarlıkta bir gelecek umuyor.

Otonashi, SSS'ye katılmaya ve Tenshi ile savaşmaya karar verir, ancak kendisini garip bir şekilde ona çekilir. Anılarını yeniden kazanmaya ve Tenshi'yi anlamaya çalışırken, yavaş yavaş ölümden sonraki yaşamın gizemlerini çözer.

#13 Code Geass Hangyaku no Lelouch – IMDB: 8.60

İzlenme Sayısı: 42.449.520~

MAL: 8.73

Bölüm Sayısı: 25

Yıl: 2006, 2007

Türler:  Aksiyon , Süper Güç, Askeri, Bilim Kurgu, Dram, Mecha, Okul

Mangaka: Gorō Taniguchi, Ichirō Ōkouchi

Konusu: 2010 yılında, Kutsal Britannia İmparatorluğu, Japonya'nın fethinden başlayarak kendisini egemen bir askeri ulus olarak kuruyor. Hızlı yenilgisinin ardından Alan 11 olarak yeniden adlandırılan Japonya, bağımsızlığını yeniden kazanma girişiminde bu zorbalara karşı önemli bir direnç gördü.Bir Britannian öğrencisi olan Lelouch Lamperouge, maalesef kendisini Britannian ve Area 11 isyancı silahlı kuvvetleri arasındaki çapraz ateşte bulur. Ancak, kendisine "Kralların Gücü" Geass'ı bahşeden C.C. adlı gizemli bir kızın zamanında ortaya çıkması sayesinde kaçabilir. Yeni keşfettiği "mutlak itaat gücünün" muazzam potansiyelinin farkına varan Lelouch, Sıfır olarak bilinen maskeli intikamcı olarak tehlikeli bir yolculuğa çıkar ve kesin olarak intikam almak için Britannia'ya karşı acımasız bir saldırıya öncülük eder.

#14 Mirai Nikki – IMDB: 7.60

İzlenme Sayısı: 41.511.600~

MAL: 7.61

Bölüm Sayısı: 26

Yıl: 2011, 2012

Türler:  Aksiyon , Gizem , Psikolojik , Shounen , Doğaüstü, Gerilim

Mangaka: Sakae Esuno 

Konusu: Yalnız lise öğrencisi Yukiteru Amano, günlerini cep telefonunda bir günlük yazarak geçirirken, görünüşte hayali iki arkadaşı zaman ve mekan tanrısı Deus Ex Machina ve tanrının hizmetkarı Murmur ile sohbet ediyor. Kendini gerçek bir varlık olarak ortaya çıkaran Deus, Yukiteru'ya geleceğe dayalı son derece açıklayıcı girişler gösteren ve onu benzer güçlü gelecekteki günlüklere sahip diğer 11 sahibi ile kanlı bir battle royale'ye zorlayan bir "Rastgele Günlük" verir.

Yeni zaman ve mekân tanrısı olarak belirlenen son kişi ile Yukiteru, hayatta kalmak için diğer 11 kişiyi bulmalı ve öldürmelidir. Gönülsüzce saplantılı takipçisi Yuno Gasai (aynı zamanda böyle bir günlüğü de vardır) ile birlik olur ve güvenliğini sağlamak için kendi görevini üstlenir. Ama kızda göründüğünden daha fazlası var, çünkü karşılıksız aşkı için başka planları olabilir ...

#15 Hunter x Hunter (2011) – IMDB: 8.90

İzlenme Sayısı: 40.964.670~

MAL: 9.12

Bölüm Sayısı: 148

Yıl: 2011, 2014

Türler:  Aksiyon , Macera , Fantezi , Shounen , Süper Güç

Mangaka: Sakae Esuno 

Konusu: Hunter x Hunter, suçluları yakalamak ve keşfedilmemiş topraklarda cesurca kayıp hazineleri aramak gibi her türlü tehlikeli görevi yerine getirmek için Avcıların var olduğu bir dünyada geçiyor. On iki yaşındaki Gon Freecss, kendisi de bir Avcı olan ve oğlunu uzun zaman önce terk etmiş olan babasını bulma umuduyla mümkün olan en iyi Avcı olmaya kararlıdır. Ancak Gon, kısa sürede hedeflerine ulaşmanın hayal edebileceğinden çok daha zor olduğunu fark eder.

#16 Toradora! – IMDB: 8.10

İzlenme Sayısı: 40.778.490~

MAL: 8.29

Bölüm Sayısı: 25

Yıl: 2008, 2009

Türler:  Hayattan Kesitler, Okul, Romantik, Komedi

Mangaka: (Light Novel'den uyarlama) Yuyuko Takemiya 

Konusu: Ryuuji Takasu, ev işlerini seven nazik bir lise öğrencisidir; ama nazik doğasının aksine, kendisini suçlu olarak etiketleyen göz korkutucu bir yüzü var. Öte yandan, sevimli ve kırılgan bir kızdan başka her şey olan küçük, oyuncak bebek benzeri bir öğrenci olan Taiga Aisaka. Tahta bir katana ve alıngan bir kişiliğe sahip olan Taiga, okul genelinde "Palmtop Kaplanı" olarak bilinir.

Bir gün, utanç verici bir hata, iki öğrencinin yolları kesişmesine neden olur. Ryuuji, Taiga'nın aslında tatlı bir tarafı olduğunu keşfeder: En yakın arkadaşı olan popüler başkan yardımcısı Yuusaku Kitamura'ya aşıktır. Ancak Ryuuji, Taiga'nın en iyi arkadaşı olan Minori Kushieda'ya aşık olduğunu açıkladığında işler daha da çılgına döner!

#17 Noragami – IMDB: 7.90

İzlenme Sayısı: 40.427.520~

MAL: 8.03

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2014

Türler:  Aksiyon , Macera , Komedi , Doğaüstü , Shounen

Mangaka: Adachitoka 

Konusu: İhtiyaç duyduğunuzda, doğru yere bakarsanız, kırmızı ile çizilmiş garip bir telefon numarası görebilirsiniz. Bu numarayı ararsanız, genç bir adamın kendisini Tanrı Yato olarak tanıttığını duyacaksınız.Yato, küçük bir tanrıdır ve milyonlarca tapanı olmasını hayal eden, kendi kendini "Teslim Tanrısı" olarak ilan eder. Ancak ismine adanmış tek bir tapınak olmadan, hedefleri gerçekleşmekten uzaktır. Günlerini beş yen karşılığında garip işler yaparak geçirir, ta ki silah arkadaşı işe yaramaz ustasından bıkıp onu terk edene kadar.

#18 Re Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu – IMDB: 8.00

İzlenme Sayısı: 38.154.390~

MAL: 8.30

Bölüm Sayısı: 25

Yıl: 2016

Türler:  Psikolojik , Drama , Gerilim , Fantezi

Mangaka: (Light Novel'den uyarlama) Tappei Nagatsuki 

Konusu: Subaru Natsuki marketi terk ettiğinde, beklediği son şey günlük hayatından sıyrılıp bir fantezi dünyasına düşmek olacaktır. Şaşkın genç için işler iyi görünmüyor; ancak varışından kısa bir süre sonra bazı haydutlar tarafından saldırıya uğradı. Sadece bir torba bakkaliye ve artık işe yaramaz bir cep telefonuyla donanmış, hızla posası çıkacak şekilde dövülür. Neyse ki, Satella adında gizemli bir güzellik, onun nişanını çalan kişinin peşine düşerek Subaru'nun yanına gelir ve onu kurtarır. Dürüst ve iyi kalpli kıza teşekkür etmek için Subaru, arayışında yardım etmeyi teklif eder ve o gece daha sonra aradığı şeyin nerede olduğunu bile bulur. Ancak bilmedikleri kadar, çok daha karanlık bir güç, çifti gölgelerden takip eder ve amblemi bulduktan birkaç dakika sonra Subaru ve Satella vahşice öldürülür.

#19 Ao no Exorcist – IMDB: 7.20

İzlenme Sayısı: 37.902.630~

MAL: 7.64

Bölüm Sayısı: 25

Yıl: 2011

Türler:  Aksiyon , Şeytanlar , Fantezi , Shounen , Doğaüstü

Mangaka: Kazue Kato

Konusu: İnsanlar ve iblisler, kendi dünyaları olan Assiah ve Gehenna gibi aynı madalyonun iki yüzüdür. Diyarlar arasında seyahat etmenin tek yolu, hayalet hikayelerinde olduğu gibi, mülkiyet yoluyla elde etmektir. Ancak cehennemin hükümdarı Şeytan, sahip olacak uygun bir konak bulamaz ve bu nedenle dünyasında hapsolur. Umutsuz bir şekilde Assiah'ı fethetmek için oğlunu gönderir ve sonunda iblis kralın eline geçebilecek bir gemiye dönüşmesini ister.

#20 Shigatsu wa Kimi no Uso – IMDB: 8.60

İzlenme Sayısı: 36.884.100~

MAL: 8.79

Bölüm Sayısı: 22

Yıl: 2017

Türler:  Dram , Müzik , Romantik , Okul , Shounen

Mangaka: Naoshi Arakawa

Konusu: Müzik, insan metronomunun, olağanüstü piyanist Kousei Arima'nın yoluna eşlik ediyor. Ancak annesi Saki Arima'nın vefatından sonra Kousei, kendi piyanosunun sesini duyamayacak şekilde aşağıya doğru bir girdabın içine düşer.İki yıl sonra Kousei, hayranlarını ve rakiplerini geride bırakarak piyanodan hala uzak durmakta ve arkadaşları Tsubaki Sawabe ve Ryouta Watari ile birlikte renksiz bir hayat yaşamaktadır. Ancak dünyasını karıştıran ve onu yeniden müzikle yüzleşmek için bir yolculuğa çıkaran güzel kemancı Kaori Miyazono ile tanışınca her şey değişir.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

One Piece Tarzı Animeler

One Piece Tarzı Animeler

Gravity Falls Tanıtım ve İnceleme