Herkese merhabalar. Bendeniz eMyr. Bu yazı da sizlere bir manga-sever olarak okuduğum mangaların (ilgiye göre haftalık ya da aylık) değerlendirmesini yapacağım. Bu ilk konumuz olduğu için serilerin kısa tanıtımlarını da yapıyorum.Ve baştan uyarayım ağır spoiler altında kalabilirsiniz. Ve eğer ki ilginizi çeken seriler olursa ayrı olarak tanıtımlarını yapmayı da düşünüyorum. Bu yüzden yorumlarınız esirgemezseniz çok sevinirim 🙂 .

 

Noblesse. Full. 824682 - ekim ayı 3. Hafta i̇lk manga günceli - figurex anime

Konuya en sevdiğim serilerden biri olan Noblesse ile başlıyorum. İlla ki soranlar olur nedir abi? bu Nobblesse. Arkadaşlar Noblesse’nin Türkçe karşılığına soylular, asiller diyebiliriz. Serimiz bir Kore manhwasıdır. Webtoon severler içinse gerek çizimleri gerek konusu gerekte hatunlar olsun bulunmaz nitelikte :3.

Konumuza gelecek olursak ana karakterimiz olan Cadis Etrema Di Raizel (Kısa ismiyle Rai) 820 yıllık uykusundan uyanmıştır. Uyandıktan kısa bir süre sonrada sadık yardımcısı Frankenstein’in kendisi için hazırlamış olduğu okulda yaşamına başlar. Olaylar ilk bölümlerde biraz yavaş ilerliyor gibi gelse de çok kısa sürede sizi kendisine hayran bırakıp güncele ulaşmanızı sağlayacak bir şekilde gelişiyor. Serimiz şu an ise 376. bölümde Türkçesi ise 372. bölüme kadar mevcut. Son olarak ise sizlere seriden bir kaç kare paylaşıyorum.

 

 

640? Cb=20110720223532 - ekim ayı 3. Hafta i̇lk manga günceli - figurex anime

Blackclover2 - ekim ayı 3. Hafta i̇lk manga günceli - figurex anime

Sırada ki seri olarak Black Clover’ı ele almayı uygun gördüm. Serinin 34 bölümü mevcut ve Türkçe çevirisi 33. bölüme kadar yapılmış. Serinin konusu ise büyü gücünün her şey demek olduğu bir dünya da büyü gücü olmadan doğan Aster ile en yakın arkadaş, rakibi ve tanrı tarafından kutsanmış denecek kadar büyü gücüne sahip olan Juno’nun “Büyücüler İmparatoru” olmaya çalışırken başlarından geçen olayları anlatan bir seri. 

Kendi şahsi düşüncelerime gelirsek: Serimiz de her ne kadar ecchi ve komedi hat safada olsa da gerek aksiyon, gerek çizimler, gerek konu işlenişi olsun bunlardan geri kalmıyor. Eğer ki konu bu hızla ilerlerse animesinin çıkması fazla sürmez diye düşünüyorum 🙂 (Tahmini 1 yıl).

- ekim ayı 3. Hafta i̇lk manga günceli - figurex anime

Yazımda bahsetmek istediğim son seri ise bu gece başlayıp güncele geldiğim yeni bir seri. Eğer ki manga haberlerini takip ediyorsanız bu seriyi kesinlikle görmüşsünüzdür. Serimizin adı Happiness. Serimiz şamar oğlanı olan Okazaki’nin bir gece DVD iade etmeye giderken saldırıya uğraması ve sonrası gelişen olayları ele alıyor.

Kendine has değişik bir çizim tarzı var. Özellikle bir karakteri çok sevdim. Sizlerde okuyunca eminim ki fark edeceksiniz. Ha bu arada serimiz aylık olarak çıkan bir seri. Hem güncel hem de Türkçe çeviri olarak 9 bölüm mevcut. 

Vhappiness oshimi shuzo 5507377 - ekim ayı 3. Hafta i̇lk manga günceli - figurex anime

 

Umarım konudan zevk almışsınızdır. Eğer ki yeni günceller isterseniz yorumlarınızı bekliyorum. Herkese keyifli günler.

Back to list

Related Posts

4 thoughts on “Ekim Ayı 3. Hafta İlk Manga Günceli

 1. Muhammed Ali Zorlu dedi ki:

  Eline sağlık Berserk mangasını tanıtırsan sevinirim bilmeyenler için gerçekten güzel bir seri(devam bölümlerin bu yıl başlayacağı söylendi)

  1. eMyr dedi ki:

   Yorum için teşekkürler çok güzel bir mangaya değindiğini söylemeden edemeyeceğim berserk in tanıtımıda aklımda muhtemelen bir kaç güncel sonra ele alırım mangasını baştan okumayı düşünüyorum da 🙂 özet bir tanıtım değilde genel bir tanıtım olması için

 2. Alper Kara dedi ki:

  Gerçekten eline sağlık başarılı bir yazı olmuş

  1. eMyr dedi ki:

   Teşekkürler üstad 🙂

Bir cevap yazın