Anime Haber

Efsane Bir Manga Daha Sona Eriyor ?!

Osamu Akimoto‘nun 40 yıllık dev mangası Kochikame‘de sona gelindiği haberi duyuruldu. Weekly Shounen Jump dergisinde 1976 yılından beri yayınlanan manga, Weekly Shounen Jump dergisinde en uzun yayınlanan manga olma ünvanını elinde bulunduruyordu. Jump 17 Eylül‘de 40 yıllık mangaya elveda diyeceklerini açıkladı.

Orta yaşlı , biraz deli ve biraz maceracı bir polis memurunun hayatını anlatan manganın bugüne kadar 150 milyon kopyası basıldı. 199 bölüm yayınlanan manga için 200. cilt final olacak. 1996 – 2004 yılları arasında manga animeye de uyarlanmıştı. 1985,2005,2008 yıllarında special bölümleri ve 2011-1997 yıllarında Live Action‘ları yayınlanan manganın fanları oldukça üzülecek gibi görünüyor. 

Her zaman eski anime ve mangaların, yeni yetme mangalara yerlerini bırakmasına çok üzülüyorum. Son dönem yayınlanan ve içerik olarak sadece ergence konular barındıran , saçma sapan animelerin ünlü olması ve bu gibi komedisi sağlam yapımların aramızda ilgi görmemesi kadar üzücü bir şey yok maalesef. Bize düşen söz Kochikame mangasının tamamlanması kutlu olsun. Bir sonraki çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz Osamu sensei 🙂 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın