2e3c4b345ea55aef8cf138641602a5b5

Merhaba arkadaşlar

Bugün sizlere Akame Ga Kill isimli animeyi inceleyeceğim. Bu arada sürekli yazı yayınlayamıyorum çünkü bozuk olan bilgisayarımı tamir ettim. Artık oyun oynamaktan alamıyorum kendimi. 3-4 günde bir taneyle idare edin şimdilik. Neyse lafı uzatmadan hiç hazırlanmadan yazdığım yazının nasıl olduğunu hep beraber görelim.

GENEL BİLGİ:

İnanmayacaksınız ama animenin adı Akame Ga Kill. 24 bölümden oluşuyor. 2014 yılında televizyona uyarlanmış.  Aksiyon, macera, fantastik türlerini içeriyor ve bolca kan bulabilirsiniz. Karakterlerimizin kendilerine ait silahları var. Bunlara Teigu deniliyor. Makasından tut zırhına, hatta ipe benzer tel gibi bir şey bile var. Bu Teigu‘nun anlamını da söyleyelim. Türkçe’si imparatorluk silahı oluyor galiba.

KONU:

Konu dedik ama ne yazacağımı pek bilmiyorum açıkçası. Çünkü yapılması gereken bir amaç görünmüyor ortalıkta. Ana karakterimiz olan Tatsumi köyden iki arkadaşıyla şehre geliyor ama yolları ayrı düşüyor. Sonra bizim Tatsumi nasıl beceriyorsa ülkenin en çok aranan suçlularının olduğu Night Raid isimli gruba katılıyor. Buraya kadar her şey güzel. Artık konunun derinleşme yeri ufak ufak ilerliyor. Konu burada geçiyor ama öyle önemli bir şey olmuyor. Bazen böyle patron geliyor. Görev diyor. Demezse kim kimi öldürürse olayına dönüyor iş. Adamlar alışverişe gidiyor etraf kan gölü oluyor. Konudan çok size verebileceğim bilgi anime de herkes ölüyor ama nasıl ölüyor ? Böyle izleyin de  görün. Artık gerisi spoiler olacak yoksa.

 

KARAKTER İNCELEMESİ:

TATSUMİ

Kendisi güya ana karakter ama animenin adı başka karakter üstüne. Anlayacağınız ben bir şey anlamadım bu konuda. Ama ana karakter olayını yeterince üstlenebilmiş çoğu anime karakteri gibi oda sonradan sonraya güçleniyor. Kızlar aşık oluyor bizim ki utanıyor. Zaten Japon erkeklerinde bunu anlayamadım. Avcı olacaklarına av oluyorlar. Tatsumi‘de av olan karakterlerden birisi. Silah mevzusu var anime de bizimkinin nasıl elde ettiğini söylemeyeceğim. Benim baya moralim bozulmuştu.

Tumblr_natqbfp3q61rbrys3o1_500

AKAME

 Mangaka’mızın ana karakter yapmak istediği kişi Akame’ydi. Sonradan vazgeçti galiba. Kendisi biraz soğuk, sessiz takılıyor ama Tatsumi geldikten sonra açılıyor. Biraz muhabbetlere katılmaya başlıyor. Çok fena adam öldürüyor. Tabi bir de imparatorluk silahı denilen silahları var. Bunlardan Akame’nin silahı Murasame , çizik atması bile öldürmeye yeten bir silah. Bu da bizim kızı baya tehlikeli birisi yapıyor.

Akame-

 

MİNE

Bu kızı ne düşünerek tasarladılar bilmiyorum ama sevimli bir şey olmuş. Akame gibi görünce “bu öldürür “ diyeceğin bir karakter olmamış. Alışveriş manyağı, pembeler içinde bir kız. Tabi Tatsumi’ye yanık ne yaparsın işte. İmparatorluk silahı Pumpkin‘de, silah gibi tüfek gibi, çok fonksiyonlu bir silah. Genelde uzun mesafe de kullanılıyor.

Tumblr_nesn5dewxz1rbrys3o1_500

 

LEONE

Bir erkek olarak erkek izleyicilerimizin en sevdiği karakter olacağını düşünüyorum. İsminden de anlayacağımız üzere kendisi kedigillerden. Yazık bizim Tatsumi’de oyuncak oluyor bunun elinde. Nasıl anlatsam bilemedim şimdi. Anlayacağınız Leone yakıyor ortalığı. Tabi imparatorluk silahı Lionelle‘yle birlikte.

Omakegifanime-akamegakill-episode19-leonegetready_zpsb9a098ab

 

SHEELE

Bu karakterde bu kadar öldürme manyağının yanına bir tane de duyarlı, anlayışlı bir karakter yerleştirelim diye yapılmış bir karakter galiba. Kendisini uzun süre göremiyoruz ne yazık ki. İmparatorluk silahı’da Extase. Bayağı büyük bir makas. Kesmekten çok parçalamak için kullanılıyor ama olsun güzel olmuş bence.

Tumblr_o1bfz7rrf11t15wswo1_500

 

BULAT

İşte benim favorim olan ve bir çok izleyicinin sevdiği karakter. Tatsumi’ye abilik yapan adam. Eşcinsel olmasına rağmen adam işte. Anlatamadım adamı. İzleyince anlarsınız. Nasıl desem, Naruto‘yla Jiraiya gibi bir şeyler ve imparatorluk silahı aslında zırh. Ama olsun İncursio animede ki en önemli silah. Nedenini söylemeyeceğim. İzleyin öğrenin.

Tumblr_n8oxtqr3hk1qa94xto1_500

 

 

LUBBOCK 

Bu da animenin karakteri, Night Raid üyesi. Tel gibi bir silahı var. İşi gücü tuzak kurmak. Öyle fazla göze batmıyor. Zaten hiçbir karakteri uzun süre göremeyeceksiniz. Hemen İmparatorluk Silahı’ndan da bahsedelim. Cross Tail parmaklarından tel falan çıkıyor. Güya kopmuyor olması lazım. Tam hatırlayamadım.

Tumblr_nismkdv4fw1tiz1s3o1_500

 

NAJENDA

Night Raid’in patronu olur. Baya sıkıntılı bir karakter. Asıl piskopat olarak görüyorum ben onu. İlk başlarda silahsız takılıyor ama silahlılara taş çıkarıyor. Yetmez gibi bir de silah buluyor. Görünce şaşıracaksınız o yüzden silahtan bahsetmeyeceğim. İyi izleyin yani.

Tumblr_ncmieftrvs1qa94xto1_500

 

GÖRÜNTÜ KALİTESİ: 

Arkadaşlar anime de zaten öyle eski bir görüntüyle karşılaşmayacaksınız. Efekt konusunda da yeterli. Hatta bayağı iyi. Son derece güzel yapılmış bir anime.

İZLENEBİLİRLİK: 

Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir anime. Son derece beğendim bile denilebilir. O yüzden uzatmadan direk notumu vereceğim. 100 üzerinden 90 veriyorum ve fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum.

Hepinize iyi seyirler dilerim.

Back to list

Related Posts

One thought on “Akame Ga Kill Genel inceleme

  1. X_ dedi ki:

    genel inceleme için fazla spoilerli olmuş sanki izlemeyen biri için bir çok etkileyici noktayı
    anlatmışsın gibi geldi bana ama eline sağlık.

Bir cevap yazın