Grafiksel olarak bir takım düş kırıklıklarına sahip olsa da oynanış anlamında neşeli bir yapıya sahip olan Division‘ın betası yarına kadar uzatıldı. İşte Xbox One sahiplerine Perşembe, PC ve PS4 sahiplerine ise Cuma günü açılan betada hile kullanan oyuncular meydana çıktı. Oyunun PC versiyonunu oynayan bir takım oyuncular oyunda hile yapan başka oyuncularla karşılaşmaya başlamış.

PC çeşidi için herhangi bir hile savunması olmadığı ve hemen hemen her şeyin oyuncular aracılığıyla hacklenebileceği Reddit kullanıcıları aracılığıyla belirtilmiş. Speedhacking ismi verilen bu sistemle oyundaki pekçok olaya müdahale edebilen oyuncular bu sayede görünmezlik gibi özelliklere de sahip olabiliyor.

Oyundaki bütün dinamiklerin oyuncuya itimat odaklı olmasından meydana gelen problem, şimdiden oyunun hacklenmesine imkân sağlamış. Elbet bu sistem oyunun beta olmasından kaynaklanıyor. Büyük ihtimal tam sürümde bu tarz hileler için tedbirler alınacaktır.

Görünmez olan oyuncularla alakalı yayınlanan bir videoya aşağıdan göz atabilirsiniz. Dark Zone’dan kaçmak üzere olan bir grup görünmez oyuncular aracılığıyla gafil avlanmış.

Related Posts

Bir cevap yazın