Anime Haber

Detective Conan Mangasına 9 Haftalık Ara Verildi

478500 cool detective conan wallpaper 1920x1080

Detective Conan anime severler tarafından takip edilen ve uzun yıllardır yayın hayatına devam eden serilerden birisi. Bu güzel seri için 9 hafta ara verileceği açıklandı.

Gosha Aoyama’nın 1994 yılından beri yayınlanan mangası için verilen ara bu sefer şaşırtıcı bir nedenle veriliyor. Mangalara genelde mangakaların sağlık sorunları nedeniyle ara verilirken , Aoyama Sensei mangası için araştırma süreci için kullanacak bu süreyi.

Detective Conan mangası en son 7 haftalık aranın ardından 11 Temmuz’da dönüş yapmıştı. Yine araştırma sebebiyle verilen aralardan bir tanesiydi.

Detective Conan Konusu

Sadece 17 yaşında büyük bir gizem uzmanı olan Shinichi Kudo, birçok zorlu vakayı çözdüğü için zaten iyi biliniyor. Bir gün, Şinichi iki şüpheli adamı gördüğünde ve onları takip etmeye karar verdiğinde, yanlışlıkla rahatsız edici bir yasa dışı faaliyete şahit olur. Adamlar Shinichi’yi yakaladıklarında, onu suç örgütleri tarafından formüle edilen bir deney ilacıyla dozlandırır ve onu ölüme terk eder.Şaşırtıcı bir şekilde verilen ilaçtan sonra hayatta kalmayı başarabilen Shinichi’nin 7 yaşında olması gereken zekası çok ileriye taşınmıştır. Çocukluk arkadaşı Ran Mouri ve babası, özel dedektif Kogorou Mouri de dahil olmak üzere gerçek kimliğini herkesten gizliyor ve Conan Edogawa’nın (Arthur Conan Doyle ve Ranpo Edogawa’dan esinlenen eserler) esinlenmesini üstlenir.

Seri için resmi web sitesine ulaşmak isteyenler WEB Sunday ve daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın