Oyun Haberleri

Dead by Daylight Duyuruldu

Bu sene, her ne kadar uzunca süredir beklenen büyük yapımların bizlerle buluşacağı bir sene olsa da, yeni oyun duyuruları da yapılmıyor değil. The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay ve The Darkness gibi kaliteli yapımların arkasındaki ad olan Starbreeze Studios, Dead by Daylight oyununu duyurdu.

Dead by Daylight Duyuruldu

Yapımcılığını Naughty Bear ve Wet oyunlarından tanıdığımız ya da tanıyamadığımız Behaviour Interactive üstlenirken, yayımcılığı Starbreeze Studios aracılığıyla yapılacak olan Dead by Daylight, asimetrik bir korku oyunu ve yaşamda kalmayı başarmış dört bireyin bir katille karşı karşıya olduğu bir nevi kedi-fare oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Her ne kadar görünüş olarak Friday the 13th ile benzerlik gösterse de, çok küçük de olsa bir farklılık var. Öyle ki, katil birinci kişi bakış açısına sahipken, yaşamda kalmayı başarmış olan dört kişi üçüncü kişi bakış açısına sahip olacak. Bu durum, yaşamda kalmayı başarmış olanlar için bir nevi avantaj olarak düşünülebilir, ancak, katilimizin de seri hareket edebilmek gibi özel becerileri olacak.

Elbet tüm bunlar yetmezmiş gibi, doğa üstü yaratıklar da peşimizde olacaklar. Starbreeze Studios ve Behaviour Interactive aracılığıyla Dead by Daylight ile ilgili verilen bir başka haber ise, oyundaki bölümlerin belirli bir yönteme göre yaratılmış olacağı yönünde. Yani üreteceğimiz eşyalar ve peşimizdekilerden kurtulabilmek için kuracağımız tuzaklar için çok sıkı araştırma yapmamız gerekecek. Oyunun yapımcı günlüğünü aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi Seyirler!

Related Posts

Bir cevap yazın