Asdfghjklş 7 - d-gray man detaylı i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Anime Adı: D.Gray-man
Bölüm Sayısı: 103
Sezon Sayısı: 1 [BİTTİ] 2 [DEVAM EDİYOR]
Çıkış Tarihi: 2006
Mangaka: Katsura Hoshino
Manga Çıkış Tarihi: Mayıs 31, 2004-Günümüz

Konusu:
Olay Akumaların (Şeytan) dünyanın her tarafında bulunabildiği bir dönemde geçmektedir. Akumalar insanların acılarından yararlanarak yapılan insan kalbinin yansıması yaratıklardır.
Akumaları yaratıp hükmeden kişi ise Millenium Kontudur. Millenium kontunun tek amacı insanların ölen yakınlarından çektikleri acıdan yararlanarak o kişiye bir anlaşma önerir.
Anlaşma ise şudur “Ölen yakınının ruhunu dünyaya çağırmak istiyorsan ölen yakınını tüm kalbinle geri çağır” Millenium kontunun yaptığı akumalara kişi yakınını çağırır ve ruhu o akumanın içine girer.

Çağırdıktan sonra akumanın söylediği kelimeler şunlardır “Neden beni bir akumaya çevirdin? Neden!”. Fakat olan olmuştur ve Millenium kontu o akumaya emreder.Seni çağıran kişiyi ye! Akuma istemesede bedenini kontrol edemez ve çağıran kişiyi öldürür ve bedenini yer.

Artık o akuma çağıran kişinin ruhuna sahiptir,gördüğü her insanı öldürür ve artık o Millenium kontunun oyuncağıdır.Akumalar insanları öldürerek seviye atlarlar.En fazla 3 seviyeye kadar çıkabilirler ama her seviyenin farkı dahada fazladır.

D-gray man

Millenium kontu akumaları kullanarak dünyayı yok etmeyi arzular.Ve diğer bir amacı ise Masumiyetin kaynağı olan Kalbi yok etmektir.Masumiyet;akumalara karşı yapılmış ve tanrının gücüne sahip bir Anti-Akuma silahı küptür.Bu silah Millenium kontuna karşı kullanılmış ve başarıyla sonuçlanmıştır.

Bu savasın sonunda dünya felakete uğramış ve Masumiyet 109 parçaya ayrılıp dünyaya savrulmuştur.Masumiyetin seçtiği kişiler Masumiyetle birleşir ve Ruh kovucusu (Exorcist) olmaya hak kazanır ve özel güçlere erişir.Uzun bir aradan sonra Millenium kontu geri döner.

Bunu duyan ruh kovucular birleşerek birkez daha Millenium kontunu yenmek ve Akumaları huzura kavuşturmak için Kara Örgüt adında bir birlik kurarlar.Amaçları Dünyanın heryanına saçılmış Masumiyetleri bulmak ve onlara uygun kişiler arayarak ruh kovucusu yapmaktır.Genç bir çocuk olan Allen Walker de bir olay sonucu sol gözü lanetlenir ve akumaların ruhunu görme kabiliyetine sahip olur.

Ayrıca doğuştan sol kolu bir anti-akuma silahıdır.Ve onu bulan kara örgüt’ün generali tarafından eğitim görür.15 yaşında ise general onu bayıltmadan önce ana karargahın yerini söyler ve oraya gidip tam bir ruh kovucu olmasını söyler.Ve kafasına çekiçle vurup bayıltır.15 yaşındaki Allen Walker ana karargaha doğru yola çıkmıştır ve orada bir ruh kovucu olacaktır.

Karakterler:

Allen walker gif ile ilgili görsel sonucu

Allen Walker: 15 yaşındaki ana karakterimiz Allen Walker doğuştan bir anti-akuma silahıyla doğmuş ve bazı nedenlerden dolayı sol gözü lanetlenmiştir. Sol gözü akumaların ruhunu ve neler hissettiklerini görebilmektedir.Allen akumaların ağladığını ve ruhlarının kurtarılmasını istediklerini söylemektedir. Amacı akumaları yok ederek akumaları huzura kavuşturmaktır.

 

Lenalee gif ile ilgili görsel sonucu

Lenalee Lee: 16 yaşında yeşil ve iki taraftan bağlanmış saçlara sahiptir ve ayrıca o da bir ruh kovucudur. Canayakın bir kişiliğe sahiptir.Anti-akuma silahı kara botlardır. Küçüklüğünde anti-akuma silahı harekete geçtiğinde ailesinden zorla alınıp ruh kovucu yapılmıştır.Fakat şimdi orayı ailesi olarak gördüğünü ve onları korumak istediğini söylemiştir.

 

Lavi gif ile ilgili görsel sonucu

Lavi: 18 yaşındadır,kırmızı saçlara,korsan göz bandına ve birde saç bandına sahiptir. Canayakındır ve güzel kızlar gördü mü dayanamaz. O da bir ruh kovucudur ve kitapadam varisidir.Anti-akuma silahı özel bir çekiçtir.

 

Kanda gif ile ilgili görsel sonucu

Kanda Yu: 18 yaşındadır,mavi saçlara ve arkasında bir kılıca sahiptir.O kılıç ayrıca onun Anti-akuma silahıdır. Soğuk ve umursamaz bir davranışa sahiptir.bkz:EGOİST.

 

Komui gif ile ilgili görsel sonucu

Komui Lee: 29 yaşındadır. Kara örgüt’ün denetcisidir ve Lenalee’nin abisidir. Mavi saçlara, gözlüğe ve fransız usulü bir bereye sahiptir. Kardeşini aşırı korur ve endişelenir. Komik ve ciddi bir kişiliğe sahiptir. O bir ruh kovucu değildir. Ailecek Çin kökenlidirler.

 

General cross gif ile ilgili görsel sonucu

General Cross: Kara örgütün generali ve Allen’in hocasıdır. Kara örgütten sürekli kaçar ve özgür bir yaşam sürer. Pervasız ve sinsi bir kişiliğe sahiptir. “EN:Bunlara halk içinde birşey deniyor :D” Hakkında pek bir bilgi yoktur.

One thought on “D-Gray Man Detaylı İnceleme

 1. oğuzhan topal dedi ki:

  en fazla 3 seviye olmuyo diye hatırlıyorum sezon sonunda 4 leveli öldürdüler ve milenyum kontu 10 levele kadar var dedi diye hatırlıyorum

 2. Kurapika78 dedi ki:

  Detaylı anlatım için teşekkürler. Mangasından öte animesini daha çok seviyorum.

 3. Kurapika78 dedi ki:

  İzlemeyi planladığım animelerden 🙂 Teşekkürler..

 4. Yunus Özcelik dedi ki:

  Çok güzel bir biçimde anlatılmış teşekkürler

Bir cevap yazın