Kyoto Animation cuma günü  Love, Chunibyo & Other Delusions! serisi için yeni bir anime filmi yapacaklarını açıkladı. 6 Ocak‘ta yayınlanacak olan filmin ismi  Eiga Chūnibyō demo Koi ga Shitai! Take On Me (Love, Chunibyo & Other Delusions! the Movie: Take On Me) olacak. Kyoto Animation aynı zamanda film ile ilgili bir de video yayınladı.

Filmde Rikka artık 3. sınıf öğrencisi olmakla birlikte hala “chuunibyou” sendromuna sahiptir. Üniversite giriş sınavları ufukta görünür. Yūta ve Rikka her zamanki gibi birliktedir. Bir gün, Rikka‘nın ablası Toka,  iş için İtalya’ya taşınması ve birlikte aile halinde hareket etmesi gerektiğini düşündüğünden, Rikka‘yı onunla birlikte İtalya’ya götüreceğini açıklar. Yūta, Tōka‘nın durumunu anlıyordur, ancak aynı zamanda Rikka‘dan ayrılacağını düşünüyordur. Shinka ve diğer üyeler, Yūta ve Rikka‘nın “kaçması” gerektiğini ve dolayısıyla Yūta ve Rikka‘nın Japonya genelinde kaçış dramalarında yaptıkları maceraları anlatıyor.

Torako, filmin özgün çalışmasından alıntılandı. Tatsuya Ishihara Kyoto Animasyon filmi yönetmenliğe geri dönüyor. Jukki Hanada da senaryoyu ve Kazumi Ikeda karakterleri dizayn etme görevinde. Nijine de müzik bestelemek için geri dönüyor. Shochiku filmi dağıtıyor.

Diğer üyeler ise :

Sanat Yönetmeni : Mutsuo Shinohara
Renk Anahtarı: Akiyo Takeda
Editing: Hiroyuki Takahashi
Fotoğraf Yönetmeni: Akihiro Ura
3DCG: Rin Yamamoto
Ses Yönetmeni : Yota Tsuruoka

ZAQ filmin tema şarkısını yapıyor. Filmin geri dönüş şablonu şunları içeriyor:

Jun Fukuyama – Yūta Togashi
Maaya Uchida – Rikka Takanashi
Chinatsu Akasaki – Shinka Nibutani
Azumi Asakura – Kumin Tsuyuri
Sumire Uesaka – Sanae Dekomori

Sentai Filmworks orijinal anime dizisini şöyle anlatıyor:

” Yuta’nın bir problemi var. İlk olarak, Rikka resmen çıkıyor olduklarını söyledi, ama o…Biraz hayal görüyor. Ayrıca, “Chunibyo” ya maruz kalmış binlerce Japon öğrenciden biri olan, kendisi için küçük hayal kırıklığı yarattığı gerçeği de var; bu yüzden, gizli bilgi ve gizli güçleri olduğunu tam anlamıyla ikna ettiklerini öne çıkarmakta çaresizdir. Ne yazık ki, bu Yuta’nın sorununun ana kısmı değil. Hayır, GERÇEK sorunun cevabı, artık O sanrıImadığı halde, Ve Rikka daha iyi olduğu halde, Onun DİĞER kadın “arkadaşı”, Satone döndü ve o hala mükemmel ! Olamaz ! Diyelim ki sadece Sophia Ring SP Saturn VII adını tercih ediyor. Chunibyo’daki eşinin onunla ilişkisini kestiği için mutlu değil. Ve onu hayalinin Yuta’nın gerçek dünyasını sevinçle parçalayacağını söyledi! Chūnibyō demo Koi ga Shitai’de üç fantastik dünyanın çarpıştığı “Çılgın aşık” tamamen yeni bir anlam kazanıyor! “

12 bölümlük  anime dizisi, Ekim 2012‘de Japonya’da ilk kez sergilendi.  Love, Chunibyo, & Other Delusions: Rikka Takanashi Version anime filmi ise Eylül 2013‘te yayınlanmıştı. Akabinde Love, Chunibyo & Other Delusions! -Heart Throb- ismiyle 2014 yılında 12 bölümlük bir televizyon serisi daha çekilmişti.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Bir cevap yazın