Chihayafuru Sezon 3 Detayları Yayınlandı. Chihayafuru resmi web sitesi, üçüncü Chihayafuru anime sezonu için ana tanıtım videosu, ek oyuncular ve 22 Ekim prömiyerini Cuma günü açıkladı. Maaya Sakamoto, Haruka Inokuma oynayacak. Video Sakamoto’nun rolünü öne çıkarıyor.

https://twitter.com/chihaya_anime/status/1157260506492805120

Yeni sezon, Nisan ayında NTV’nin “AnichU” programlama bloğunda yayınlanması bekleniyordu, ancak ekim ayına kadar ertelendi. Sezonun toplam 24 bölüm olarak iki ayrı bölüm şeklinde (yılın iki çeyreği) yayınlanması planlanıyor.

Chihaya Ayase, Asori Seto, Taichi Mashima, Mamoru Miyano ve Arata Wataya olarak Yoshimasa Hosoya dahil olmak üzere üç ana oyuncu bu sezon içinde geri döndü. Ek oyuncular arasında Yūsei Nishida, Tooru Nara, Kanade Aie olarak Ai Kayano, Tsutomu Komano olarak Tsubasa Yonaga, Sumire Hanano olarak Megumi Han ve Akihiro Tsukuba olarak Miyu Irino yer alıyor.Kenta Miyake (My Hero Academia All Might’ı), geleneksel Japon karuta oyununu ana karakter Chihaya’ya öğreten akıl hocası Dr. Harada olarak, Unsh Dr. Ishizuka’nın yerine geçiyor. Yoshino Ohtori, Toshiko Fujita’nın yerine, Chihaya Lisesi’nde karuta kulübü danışmanı olan Taeko Miyauchi’nin yerini aldı. Hem Ishizuka hem de Fujita geçen yıl vefat etti.

Morio Asaka, animeyi Madhouse’a yönetmek için bu sezonda geri döndü. Her iki sezon için de açılış temaları düzenleyen 99RadioService, yeni açılış şarkısı “COLORFUL” için geri döndü. Band Harassment, “Hitomebore” adlı bitiş şarkısını seslendirdi (Love is first sight).

Chihayafuru Anime Konusu

Chihayafuru season 3 1143993 - chihayafuru sezon 3 detayları yayınlandı - figurex anime haber

Chihaya Ayase, klasik Japon şiirinden esinlenilmiş bir kart oyunu olan karuta tutkusu olan güzel ve göz alıcı bir genç kadın. Çocukken Chihaya oyun, Arata adında sessiz, yetenekli bir transfer öğrencisi tarafından tanıtıldı ve anında oyuna çekildi. Şimdi lisede ve çocukluk arkadaşı Taichi ile tekrar bir araya gelen Chihaya, Arata’yı ve üçünün karuta sevgisini sürdürdüğünü, sadece Arata’nın kişisel nedenlerden dolayı oyundan çıktığını talihsiz bir şekilde öğreniyor. Arata’nın tutkusunun boşa gitmesine izin vermemeye kararlı olan Chihaya ve Taichi, Mizusawa Lisesi Karuta Kulübü’nü oluştururlar.

Suetsugu, Aralık 2007’de Kodansha’nın Be-Love dergisinde mangayı başlattı. Seutsugu, manganın üçüncü anime sezonunun prömiyeri olan Ekim ayına kadar bitmeyeceğini belirtti. Kodansha Comics, mangayı dijital olarak ingilizce olarak piyasaya sürüyor. Manganın baskısında 24 milyon kopya var.

Suetsugu’s manga ayrıca live action filmine ilham verdi. İlk film, Chihayafuru: Kami no Ku , Mart 2016’da Japonya’da başladı. İkinci film, Chihayafuru: Shimo no Ku , Nisan 2016’da Japonya’da başladı. Chihayafuru: Musubi, Mart 2018’de Japonya’da açıldı.

ilk 25 bölüm televizyon anime sezonu Ekim 2011’den Mart 2012’ye kadar sürdü. İkinci sezon Chihayafuru 2, Ocak 2013’te gösterildi ve 25 bölüm olarak yayınlandı. Crunchyroll, Japonya’da yayınlandıkları gibi birçok ülkede her iki sezon içinde bir akış yaptı. Sentai Filmworks her iki sezonda da  İngilizce video dublajı yaptı. HIDIVE ayrıca ilk sezonda Japon alt yazılı ve İngilizce dublajlı yayın yapıyor.Chihayafuru Sezon 3 Detayları Yayınlandı

Chihayafuru Sezon 3 Detayları Yayınlandı resmi web sitesi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın