Captain Tsubasa‘nın birbirinden güzel birbirinden heyecanlı maçların yer aldığı manga serilerini okumadıysanız şiddetle okumanızı tavsiye ederim…

  • Captain Tsubasa – Kaigai Gekitouhen in Calcio

Hyuga’nın Reggiana’da ki son maçı Barese iledir. Barese takımına kendini geliştirmesi için gönderilen bir diğer oyuncu da İnter forması giyen Aoi Shingo’dur. Her iki takımında Serie B’ye çıkmak kesin bir galibiyete ihtiyacı vardır. Hyuga ve Shingo tüm güçleriyle birbirleri yenmek için varlarını yoklarını ortaya koyarlar.


  • Captain Tsubasa – World Youth

Aoi Shingo’nun ilk karşımıza çıktığı seridir. Yetenekli ve azimli olan Shingo futbol oynamak için İtalya’ya gelmiştir. Pek çok zorlukla karşılaşsa da bu onu durdurmaya yetmemiş ve sonunda takıma girmeyi başarmıştır. Hyuga’nın basın toplantısında Japon Milli takım oyuncularının hiçbir takıma girmeyeceğini duyurması üzerine Uluslararası Dünya Gençlik Şampiyona’sı (U21) hazırlıklarına başlarlar. Bazı oyuncuların kendilerini geliştirip yerini sağlamlaştırmak için yolculuğa çıkması Japon Takımı’nı güçsüzleştirse de Tsubasa, Wakabayashi ve Aoi takımı elemelere taşımayı başarır. Şampiyona’ya katılmak için gruplarda B Grubu’nda yer alan Japonya’nın  diğer rakipleri ise Suudi Arabistan, Çin, Özbekistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’dir. Takımdan ayrılan oyuncularını  gelmesiyle daha da güçlenen Japonya guruptan çıkmayı başarır ve en iyi 4 arasına kalır. Daha sonra Irak’ı kolay geçen Japonya son maçını G.Kore ile oynar. Güzel maçlar çıkaran Japonya Şampiyona’ya katılmaya hak kazanır. Şampiyona’ya 16 takım katılır ve 4’er takımdan 4 grup oluşturulur. Japonya A Grubun’da İtalya, Uruguay ve Meksika ile aynı grupta yer alır. Açılış maçında Meksika ile karşılaşan Japonya zor bir maç geçirir. Grubun ikinci maçında ise grubun favorilerinden Uruguay gelir. Uruguay ile Japonya arasında ki maç Ryoma Hino ve Kojiro Hyuga arasında bir düello niteliği taşır. Grubun son maçını İtalya’ya karşı oynayan Japonya gruptan çıkmayı başarır ve çeyrek finalde ki rakibi Stefan Levin önderliğinde ki İsveç Milli takımı olur. Çok zorlu ve çetin geçen maçı kazanan Japonya yarı finalde Hollanda ile karşılaşır. Cruyyford’un Tsubasa serisinde ki çıktığı ilk maçtır. Ama ne yazık ki maç sadece skor olarak geçiştirilmiştir. Zorlu Hollanda engelini aşan Japonya’nın finalde ki rakibi mutlak favori Brezilya’dır. Final maçı Natureza’nın sahne aldığı ilk maçtır.


  • Road to 2002

Road to 2002 animesin de Tsubasa’nın Brezilya’ya gittiği yerden başlar. İlk olarak Tsubasa’nın Brezilya’da ki Santana ile olan kapışmasını konu alır. Brezilya macerasından sonra İspanya’nın yolunu tutan Tsubasa’nın sırada ki rotası Barcelona’dır. Birçok zorluğun üstesinden gelerek takıma girebilen Tsubasa’nın Barcelona macerası başlar. Diğer Japon Milli Takımı üyelerinin J-Ligi’nde ki performanslarının ardından sırada ki maç Barcelona ve Real Madrid’dir. Tsubasa ve Natureza arasında ki nefes kesen maç başlar. El Classico’nun ardından manga biter.


  • Captain Tsubasa İnternational Overseas Games en La Liga

Tsubasa’nın İspanya Ligi’nde geçirdiği sezonu ele alır. Manganın çoğunluğu Barcelona ile Real Madrid arasında oynanan maçı konu alır. Numancia forması giyen Michael adında ki oyuncu tam bir muammadır.


  • Capain Tsubasa – Golden-23

Tsubasa ve arkadaşları bu sefer gözlerini Dünya Kupası’na dikmişlerdir. Bu sefer takımın başına koç Kira Kozo getirilmiştir. Koç Kira idael 23 kişilik Japonya Milli Takımı kadrosu seçmelerine futsal oyuncuları Furukawa Kotaro ve Kazami Shinnosuke’yi de çağırmıştır. Ayrıyetten koç Gamo eski RJ11 üyesi olan Soga Yuji’yi takıma çağırır. Ama kabul görmez. Kendisinin yerine İgawa Gakuto’yu tavsiye eder ve koç Gamo vakit kaybetmeden yola koyulur. Japon Takımı yeni oyuncularla birlikte eskisinden daha güçlü bir takımla rakiplerinin karşısına dikilmeye hazırdır. Japon Takımı Avrupa’da ki oyuncularından yoksun olarak ilk hazırlık maçını Danimarka’ya karşı oynar. İkinci hazırlık maçını ise zorlu Nijerya’ya karşı oynar. Oyuncular Dünya Kupası’na hazırlanırken bir yandan da liglerinde ki maçlara odaklanmak zorundadırlar. İspanya’da Barcelona’nın rakibi Santana’lı Valencia’dır. Japonya 3. hazırlık maçını Paraguay ile oynar. Japonya Asya Elemelerinde F Grubun da Tayland, Bayhreyn ve Malezya ile anı grupta yer alır. Gruptan çıkan Japonya için ileride ki maçları iyi gitmese de bir şekilde toparlanmaları gerekmektedir ve nihayet elemelerin son maçı olan Avusturya maçı gelmiştir. Kader maçını kazanan Japonya Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmıştır.


  • Captain Tsubasa – Rising Sun

Captain Tsubasa’nın çıkan son manga seridir. Golden-23 mangası’nın devam niteliğindedir. Asya elemelerini geçen Japon Milli Takımı 33 aday kadrodan 23 kişiyi seçmek için Meksika’da 2 hazırlık maçı oynar. İlk maç Yeni Zelanda ve diğer maç ev sahibi takım Meksika’dır. Japonya 16 takımın katıldığı Şampiyona’da Arjantin, Hollanda ve Nijerya ile C grubuna düşer. Şampiyona’nın mutlak favorisi yeni oyuncuları ile Brezilya’dır. Dünya Kupası açılış maçı ev sahibi İspanya ile Kamerun arasındadır. Captain Tsubasa İnternational Overseas Games en La Liga mangasında görülen ve tam bir muamma olan Michael’in de kadrosunda yer aldığı İspanya ne kadar güçlü olduğunu açılış maçında göstermiştir. Japonya’nın grubunda ki ilk maç favorilerden güçlü Hollanda Milli Takımı’dır. Cruyfford önderliğinde ki Hollanda karşısında Japonya acaba ne yapacak. Şuana kadar 15 bölümü çıktı devamını hep beraber ileri de öğreneceğiz.

 

Bir cevap yazın