Breath of Fire Capcom aracılığıyla geliştirilip piyasaya sürüldüğünde sene 1993’tü. Japon RYO’ların aralarında büyük bir yeri olan Breath of Fire, bizleri Ryu adlı bir gencin yerine koyardı.

Ryu kimi zaman küçük bir çocuk, kimi zaman genç bir delikanlı, kimi zaman da yer altında yaşayarak kirli havadan korunmaya çalışan bir asi savaşçıydı. Breath of Fire‘ı diğer JRYO’lardan çeşitli kılan şey ise Ryu‘nun ejderhaya dönüşebilmesi ve o biçimde düşmanlarına karşı dövüşebilmesiydi.

Breath of fire 6 i̇ki platform için geliyor!

Capcom Breath of Fire 6‘nın çıkışını 2015’in en son çeyreği olarak duyurmuştu, fakat oyunun geliştirilmesi bir türlü en son bulmadı ve proje ile ilgili haberler gelmemeye başladı. Bu vaziyetten huzursuz olan Capcom yayımladığı fragmanla Breath of Fire 6‘nın geleceğini duyururken Japonya için çıkış tarihini de 2016 Şubat olarak belirledi.

Hem PC hem de Android için Şubat ayında çıkması beklenen Breath of Fire 6‘nın iOS sürümünün ise Mart ayında sunulması bekleniyor, fakat maalesef oyunun şu anlık batıya gelip gelmeyeceği belli değil.

Breath of Fire serisini özlediniz mi? O zaman sizleri Capcom’un hazırladığı bu fragmana alalım;

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın