Blade of the Immortal Manga için Resmi Devam Kararı Açıklandı. Kenji Takigawa, Ryū Suenobu kalemi Bakumatsu dönemi hikayesini; “önemli duyuru” olarak ilan etti. Kodansha’nın Monthly Afternoon dergisinin Haziran sayısında, Perşembe günü Hiroaki Samura’nın Blade of the Immortal Mugen no Jūnin – Bakumatsu no Shō (Blade of the Immortal Manga – Bakumatsu Arc) başlıklı resmi bir devam serisi olan manga yayınlanacağını açıklandı. Kenji Takigawa, hikayeyi yazıyor ve Ryū Suenobu mangayı çiziyor ve Samura işbirliğine ile. Dergi ayrıca manganın  kısa ön izlemesini yayınladı. Derginin bir sonraki sayısında 25 Mayıs’ta başlayacak.

001 size6 - blade of the immortal manga için resmi devam kararı açıklandı - figurex anime haber

Ayrıca, dergi gelecek sayıda Blade Of Immortal için “önemli bir duyuru” olacağını da ekledi.

Devam serisi, 19. yüzyılda Bakumatsu döneminde (orijinal manga, daha önceki Edo döneminde kuruldu) belirlendi ve hikayeyi Tosa alanındaki belirli bir nedenden ötürü inzivaya çekilen ana karakter Manji’yi takip ediyor. Hikaye, zamanın en güçlü savaşçılarıyla yüzleşmesini sağlayacak. Dergide ki tanıtımda, Sakamoto Ryōma, Shinsengumi üyeleri Okita Sōji, Kondō Isami ve Hijikata Toshizō gibi ünlü tarihi figürleri gösteriliyor.

Blade Of The Immortal Geçmişi

Samura, 1993 yılının Aralık ayında Kodansha’nın Monthly Afternoon dergisinde Blade of Immortal piyasaya sürdü ve seriyi 2012’de tamamladı. Manganın 30 cilt sayısı 5 milyondan fazla kopyaya sahipti ve dizi 22 ülkede ve bölgede yayınlandı. Manga 1997’de 1. Japonya Medya Sanatları Festivali Ödülleri’nin manga kategorisinde Mükemmellik Ödülü’nü kazandı ve 2000 yılında En İyi ABD Yabancı Materyal Baskıları için Eisner Ödülü’nü kazandı. Blade Of Immortal sona ermesinden bu yana, Samura tarihi mangayı yayımladı. Harukaze no Snegurochka (The Spring Breeze Snow

Dark Horse Comics, Kuzey Amerika’da  mangayı yayınladı ve yeniden yayın biçiminde yeniden yayınlıyor. Manga zaten 2008’de bir televizyon animesine ilham verdi ve Media Blasters İngilizce olarak yayınladı.

Takashi Miike’nin manga filminin live action filmi adaptasyonu Nisan 2017’de Japonya’da yapıldı. Film, açılış haftasında Japonya’da 6. sırada yer aldı, 145.000 bilet sattı ve 189 milyon yen (yaklaşık 1.68 milyon ABD Doları) kazandı. Eylül 2017’de Austin, Teksas’taki Fantastic Fest’te Kuzey Amerika’da gösterildi. Film daha sonra Kasım 2017’de daha geniş bir tiyatro gösterisine sahne oldu.

Kaynak için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın