Anime Tanıtımları, Anime

Berserk 2016 – Anime Tanıtım ve İnceleme

Birçok anime hayranının en sevdiği animelerin başında gelen Berserk’in 12 bölümlük devam serisi olan Berserk 2016 gün itibari ile final yapmıştır. Animeye genel olarak bakarsak ilk sezon gibi beğenerek izlediğimi söyleyemeyeceğim. İlk sezonun yapımcılığını başta Pokemon olmak üzere birçok harika seri veren OLM Prodüksiyon üstlenmişti ve çizim konusunda çok iyi bir başarı ortaya koymuştu. Gel gelelim Berserk 2016 serisi daha çok kızlara hitap eden canlı çizimlere sahip olan Millepensee ve daha yeni kurulmuş olan GEMBA Prodüksiyon tarafından yapıldı. 12 bölüm boyunca çizimlerden hiç haz etmedim. Berserk gibi animeye yapılan sansüre hiç anlam veremedim. Tabii ki bu benim şahsi görüşüm ve çizimleri beğenenlerde olabilir bu zevk meselesi. Herneyse gelelim anime hakkında ki görüşüme…

Genel olarak yapılan savaşlar tatmin ediciydi. Bolca kan ve şiddet yine üst düzeydi. Mangaya çok sâdık kalınsa da bazı önemli yerlere yer verilmemiş. Çizimleri pek sevmediğimden tam tadını alamadığımı açıkça söyleyebilirim. Çizimleri hoşuna gidenlere çok iyi bir nimet niteliğinde harika bir seriye dönüşebilir. Sezon içeriğine biraz değinmek istiyorum. İlk sezonu izleyenlerin hemen anımsayacağı gibi Gutts ve Casca damgalanıp hayatta kalanlardı. Bu sezonda ise Gutts herzamanki gibi Havari’leri aramaya devam ediyor ama damga yüzünden bir türlü rahat bulamıyor. 2016 serisinde birçok yeni karakterler ortaya çıkıyor ve bazıları dost bazıları ise düşman. Daha fazla seriden spoiler vermeden yazımı sonlandırmak istiyorum. Artık Gutts’ın kaderine karşı olan savaşın devamını izlemek size kalmış bir şey.

Serinin sonunda Berserk’in devam serisi 2017 baharında çıkacağı duyuruluyor. 2017’de bakalım bizi ne gibi şeyler bekliyor.

Mangasını okumak isteyenler 177 bölüm dahil olmak kaydıyla okuyabilirler…

Seriden birkaç görsel ile yazıya son verelim artık…

 

 79352l    berserk-2016-episode-5 b4uvyz4

berserkep21 berserk-2016-eps-5-bfn 26eab4134e05cc20d452f317ba6fef601467375288_full

Related Posts

2 thoughts on “Berserk 2016 – Anime Tanıtım ve İnceleme

  1. Dogus47 dedi ki:

    ”Mangaya çok sağdık kalınsa da” Lost Children Arc’ın hepsini ve Tower Of Conviction’un yarısını geçmişler resmen.

  2. Sercan dedi ki:

    merakla tanıtımı bekliyordum,teşekkürler.

Bir cevap yazın