Anime, Anime Tanıtımları

Ayakashi – Anime Tanıtım ve İnceleme

Anime: Ayakashi

Mangaka: Crossnet & Yuushi Kanoe

Tür: Aksiyon , Fantastik , Korku , Bilimkurgu

Manga Çıkış Yılı: 21 Mart 2008 – 23 Temmuz 2008

Anime Bölüm Sayısı: 12

Manga Cilt Sayısı: 2

MyAnimelist Puanı: 6.56

IMDb Puanı: 6.7

Kendi Puanım: 7

 

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bu yazımda sizlere Ayakashi animesini tanıtacağım. Açıkçası beni pek şaşırtan olaylar olmadı. Fakat sürükleyici bir anime izlemek isterseniz bu animeyi önerebilirim.

ANİMENİN KONUSU :

Ayakashi , bağlı olduğu insana doğa üstü güçler veren bir parazittir. Bu parazit , onları kullanmaları karşılığında insanların yaşam enerjisini emer. Kusaka Yuu ,daha çocuk iken en yakın arkadaşını kaybetmiştir ve bunun üzerine yaşama karşı umudunu yitirmiştir. Bir gün Yuu , Yoake Eimu adında bir kızla tanışır ve kızın ölen arkadaşına ne kadar çok benzediğini düşünür. Gün geçtikçe Yuu , içinde ki gücü uyandırmaktadır ve Yuu en güçlü Ayakashi sahiplerinden biridir. Bu zorlu savaşta Yuu‘nun neler yaşayacağını merakla izleyeceğinizi düşünüyorum.

 

– KARAKTER TANITIMI – 

Yuu Kusaka

Yuu‘nun Ayakashi‘si , ejderha şeklindedir. Küçükken Hime ve Izumi‘ye , onları herşeye rağmen koruyacağına dair söz vermiştir. Izumi‘ye karşı bir ilgisi var fakat Izumi ölünce daha fazla içe dönük bir insan oldu. En güçlü Ayakashi‘ye sahip.

383842

Eimu Yoake

Eimu‘nun 2 tane Ayakashi‘si vardır ; Akuro – ou (Mavi , büyük bir adam.) , Satori (Mavi – beyaz ve zihin okuyabiliyor.) Yuu‘yu kötülüklerden korumak için onu takip etmektedir. Yuu ile de bu sayede tanışırlar.

Kare

Ayakashi‘si yılan şeklindedir. Gerçek ismi bilinmiyor. Genellikle ona ” O ” diye sesleniyorlar. Yuu‘nun Ayakashi‘sini ortaya çıkarıp dövüşmek için Yuu‘yu fazlasıyla uğraştırır.

snapshot20080124215704

Hime Yakushiji

Yuu‘nun çocukluk arkadaşıdır. Ayakashi‘si yoktur. Okulda popüler bir kızdır ama herzaman Yuu ile takılır. Yuu‘ya karşı bir ilgisi vardır.

maxresdefault

AYAKASHI – AÇILIŞ MÜZİĞİ 

AYAKASHI – ORJİNAL TANITIM VİDEOSU

Related Posts

One thought on “Ayakashi – Anime Tanıtım ve İnceleme

  1. Cihat Yokuş dedi ki:

    açılış müziğine çok güzel uzun versiyonunu indirdim gayet güzel

Bir cevap yazın