#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Akatsuki No Yona Sahne Gösterisi Oluyor!

Merhaba arkadaşlar bugün size benimde çok ama çok sevdiğim bir seri olan Akatsuki no Yona animesinin de sahne gösterisi yapacağını duyurmak için buradayım.

Fantastik türüne ait animelerin sahne gösterileri ve stage playleri benim baya ilgimi çekiyor. Çünkü güzel yapamazlarsa eğer ortaya bir komedi çıkıyor. Yani bana göre komedi. Sizi bilmem ama ben insanların beceriksizce bir şeyler yapmasını çok komik buluyorum. Tabi buna kendim de dahilim. MEsela ben çok düşen bir insanım. Okulda her dönem okulun neresinde düşeceğim konuşulur. O kadar yani. Ve yere boylu boyunca da kapaklansam kendimi tutamayıp gülmeye başlıyorum. Kısacası bazı sorunlarım.

Neyse konumuz benim tuhaf sorunlarım değil. Harika bir anime olan Akatsuki No Yona’nın sahne gösterisi. Gösteri ile ilgili sadece bu resim yayınlandı.

15 – 25 Kasım arasında sahne alacak Akatsuki no Yona Hiiro no Shukimei-hen ( Scarlet Destiny ) bize animede gösterilen kısmı kadarı gösterilecek. Yani mangada devamında gördüğümüz daha bir sürü olayı göremeyeceğiz. Belki ilerleyen zamanlarda onları da yaparlar kim bilir.

Animenin sahne gösterisi 2015 yılında yani animenin bittiği sene gene yapılmış.

Bu 2015 yılındaki sahne gösterisinin posteri. Bakmak bile işkence öyle değil mi. O Yona ne! O Hak ne! Hele hele hiç sevmesem de o Su Won ne! Resme baktıkça sinirlerim bozuluyor. Yeni oyunun henüz bir posteri olmadığı için karşılaştırmak için size bir resim veremiyorum.

Oyuncuları tanıtmadan önce anime hakkında bilgisi olmayanlar için animeyi bir tanıtayım.

 

Tür: Fantastik – Aksiyon – Romantizm – Shoujo – Macera – Komedi

Bölüm Sayısı: 24 + 4 OVA

MAL Puanı: 8,18

Konusu: Yona her genç kızın hayallerini süsleyen şeylere sahiptir. Çoğu kişi de olmayan takılar, ipek elbiseler, kaliteli makyaj malzemeleri, yakışıklı bir kuzen olan Soo-won ve elbette sevgi dolu bir babaya. Ancak saçlarının bu kadar kırmızı olmasından dolayı sinir bozucu bir şekilde onunla alay eden bir korumaya da sahiptir. Fakat her iyi şeyin olduğu gibi bu mutluluğun da bir sonu vardı. Babası sevdiği adam Soo-won tarafından öldürülür ve Soo-won tahta geçer. Soo- won neredeyse Yona’yı da öldürecekken koruması olan Son Hak, Yona’yı kurtarır ve o zamandan sonra kaçak bir hayat sürerler. Peki Yona ne yapacaktır? Yona kaderine boyun mu eğecektir yoksa onu değiştirip Soo-won’u devirecek midir?

 

Şimdi de sıra oyuncularda. Ne yazıkki oyuncuların karakter hallerine ait fotoğraflar bulamadım.

Rina İkoma – Prenses Yona

 

Masaki Yabe – Hak

 

Chihiro Okutani – Sinha

 

Yuta Higuchi – Yun

 

İkkei Yamamoto – Gija

 

Shunsuke Nishikawa  – Jaeha

 

Tsubasa Kizu – Zeno

 

Toru Kugasawa – Kum-ji

 

Sho Jinnai – Su Won

 

Minami Tsurimoto – Tae Jun

Websitede yazdığına göre daha açıklanmamış 17 karakter daha varmış. 2009’dan beri devam eden manga 2014’te bize 24 bölümlük harika bir anime sundu. Şimdi de sıra sahne gösterisinde. Umarım bunu da anime ve manga gibi güzel ve akılda kalıcı yapabilirler.

Bu arada animeyi bitirdiyseniz yada okuyacak manganız yoksa Akatsuki no Yona’nın mangası çok ama çok güzel. Size şiddetle öneriyorum. Animeyi izleyenler sizde okuyun. Animeden sonra çok fazla şey oluyor.

Bugünlükte bu kadar. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

XBOX Ödüllü Hikaye Yarışması Yapıyor!

Natsume Yuujinchou

Natsume Yuujinchou İçin Anime Filmi